Polecane posty

mister    54

Trochę trudno określić bo na razie jeszcze jej nie przemęczam tylko transport i trochę w pługu 4*35 ale spalanie jak dla mnie jest dobre jak na 82 km i nie narzekam

Jest temat o spalaniu zetorów tam było trochę o proximie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

ja sądzę ze ursus 914 będzie dobry jeżeli chcesz tura do niego...

albo kup sobie Deutza 7006 z przodkiem mój wujek ma go z turem i naprawde daje sobie rade maszynka pracuje w kurniku i nietylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jakiś dobry sprzęt 80 do 85KM do 125tys brutto? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shadow    0

Witam prosze o doradzenie mi w decyzji zakupu ciagnika obecnie mam Ursusa 914 z turem sipma ale chce go wymienic na cos nowszego około 80-100km zastanawiam sie nad JD 6220/6320/5820 uzywane lub nowego case jx 90 mam do wydania 135 000 tys zł.

Ciagnik bedzie pracowac w transporcie,przy prasie,orce i uprawie.

Prose o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nowe to nowe, więc jeśli już to używanego bym raczej nie kupował z prostej zasady mając świeży sprzęt wiesz co masz. Co do Case to prosty, zwrotny dość ekonomiczny traktor, choć zapinając go do cięższych prac możesz czuć jednak mały nie dobór masy jego w stosunku do Ursusa którego użytkujesz (np. uślizgi podczas orki czy wyciągania cięższych przyczep z pola) dlatego kupując Case powinieneś pomyśleć nad kompletem obciążeń do niego. Jest też deko krótszy od Ursusa więc tez musisz wziąść pod uwagę że mając coś zapiętego na tylnym TUZie będzie Cię bujało, ogólnie wrażenie będzie ciągnika mniej stabilnego bo jednak sam przyznasz Ursus 914 zachowuje się w polu jak czołg i to jest jego wielką zaletą (kolega ma NH 80td i narzeka że jest za lekki). Ja bym osobiście poszukał ciągnika cięższego np Forterrę 95km, ale jak to mówią ,,Twój cyrk ,Twoje małpy" Pozdrawiam! Ps. Ja ze swej strony mogę Ci polecić coś z Proxim 85 czy jeszcze lepiej 95 naprawdę fajne i udane ciągniki, do tego dość ekonomiczne no i mam nadzieje że jak to Zetor będą trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nowy ciągnik ma być z turem? O ile to co przedmówca napisał z tą masą napewno jx będzie lżejszy od 914 ale o ile nie zamierzasz czepiać ciężkiego agregatu upraw-siewnego, o tyle mała masa jx będzie ogromną zaleta, samo to że nie wozisz tony więcej złomu (czy ile tam wiecej 914 waży od jx) przekłada się na dynamikę i na spalanie, chyba każdy wie jakim zamułem jest 914 a do tego z turem to zero dynamiki w polu jak i na drodze, a więc do transportu i prasy spalisz połowę paliwa co 914 i wygodniej i szybciej zrobisz komplet obciążników na tył i będzie OK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Skąd u was przekonanie i jak to rozumieć, że Ursus 914 to zamół? Może jest zamół jak operator jest do d.... :D przecież tak samo reaguje na czynności operatora jak każdy inny, a charakterystyka silnika jest jak najbardziej ok. Ja nim nie pracowałem, ale jeździłem Ursusem 904 i powiem naprawdę fajny sprzęt. Fakt do Tura myślę że będzie zwrotniejszy i ekonomiczniejszy JX, ale zsunąć ziemie pracować z ciężkimi paletami... wolę coś cięższego typu Forterra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

76km na 5 ton żelastwa to trochę mało do 4x4, poza tym w łąki jak kamień w wodę :D 1014 to dopiero maszyna, ale 914 jest przy słaby jak na śwój uciąg i masę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseratti    0

1014 to dobry sprzęt, trzeba przyznać że moc i uciąg to ma dobry, małe zużycie paliwa, nadaje się do ciężkiej pracy bo do tura(na słabej drodze strasznie rzuca ciągnikiem) to wydaje mi się że wszystkie inne byłyby lepsze. A case jx też da się dobrze dociążyć, chociażby można płynem koła zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek88    0

czesc, jestem pierwszy raz na forum. posiadam proxime 7441, ktora pracuje przy plugach jednobelkowych czworkach, agregacie ares . Mysle nad wiejkszym ciagniekiem ok 80-85km. Inwestowac nadal w zetory czyli 8441 czy wybrac new hollanda. slyszalem ze slabe strony zetora to spalanie i pompa ale jeszcze nie mialem z tym problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak masz pojęcie o kosztach jego napraw i potrafisz jednoznacznie określić jego ukryte wady bądź ich brak, to go bierz. Ja jednak na twoim miejscu brałbym zetora 8045 za te pieniądze, bądź 7045, bo jest znacznie tańszy w naprawach, ale decyzję o wyborze pozostawiam tobie do rozważenia.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jeśli szukacie dobrego ciągnika o tej mocy to proponuje MTZ 82 starszego niż 1993r Traktor nie do zajechania wiem bo sam mam takiego w porównaniu do c-912 o niebo lepszy I cena jaka z nie jest tez nie jest zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

Witam jestem nowy na forum. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika ok. 80KM z turem, mam 26 ha 2 i 3 klasa ziemi oraz 16 krów mlecznych, ciągnik ma być głównym w gospodarstwie mam jeszcze c-330, mf-255 i c-360 którego nowy ciągnik miałby zastąpić. w cenie 120 tys. w bednarach zainteresował mnie Farmtrac 685 dt oraz NH TD5030, który z nich wybrać? a może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

New holland lepszy po 1 ma lepsze wyposażenie,są silne

Farmtrac jezcze nieznana firma i nie wiadomo jak z serwisem a new holland to wszędzie prawie serwisy ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

mam pytanie jaki ciągnik będzie lepszym zakupem na moje 17 ha pod względem zakupu ,dostępności części, kosztem napraw , funkcjonalności,i komfortu pracy ? myślę nad ursusem 914 lub mf 3060 z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty napraw to najlepszy MTZ.... ;)) Ceny jak do C 360 funkcjonalność całkiem nie zła. A silnik jeden z lepszych w swojej klasie.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli chodzi o koszty napraw to sobie daj spokój z MF-em MTZ tani no ale... ;) 914 dobre ciągniki Jaką sumą dysponujesz?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

"New holland lepszy po 1 ma lepsze wyposażenie,są silne

Farmtrac jezcze nieznana firma i nie wiadomo jak z serwisem a new holland to wszędzie prawie serwisy ma"

 

nie zgodzę sie-farmtrac daje w standardzie 24 biegi, nh 12, udźwig F 3100, nh 3800, F 6 wyjść hydrauliki, nh 4. wykończenie w środku?-mi osobiście bardziej podoba sie farmabob. a marka? co do serwisu-zależy gdzie mieszkasz-moi koledzy maja takie sprzęty i sobie naprawdę chwalą-nie słychać było o żadnych poważnych naprawach, a w nh a to śruby się luzują, a to olej ze zwolnicy leci. no i mają słabiutkie sprzęgła.... ważna jest też oszczędnośc-oryginalny perkins jest mniej zachłanny niż nh, przynajmniej w lekkich pracach, lecz podomiez w średich warunkach orki, bak paliwa 90 l w td90(?) na dzień nie wystarczał...

dlatego w tej chwili mając kasę w ręku wziąłbym dt685 z przednim tuzem i klimą, a no i jeszcze nh ma mniejsze kółka.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

NH dobry sprzęt kolega TD 95 ciąga 4 obrotową uprawowo-siewny 3m i gruberka 3m i radzi sobie super, ja farmtraca bym nie kupił, ponieważ to nieznana marka i zrobił na mnie przykre wrażenie. Wybierałbym pomiędzy Case jx a proximą 85.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj