Polecane posty

Daniel215    1

Jak za 200tyś brutto z turem i nowy ciąnik to o tym JD można zapomnieć :)

Ja w takiej sytuacji polecam NH TD5040, podaje zczegóły :)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B74644

Zetor Proxima Power 85

http://www.allegro.pl/item653767911_zetor_...cje_cenowe.html

Case JX 90

http://www.allegro.pl/item650002303_case_i..._gwarancja.html

Moim zdaniem najbardziej opłacalny na dzień dzisiejszy byłby zetor, dlatego iż ma rewers elektrohydrauliczny w przeciwieństwie do pozostałej "konkurencji" :)

Ale czy do prasy nie za mały byłby to ciągnik???

Może pomyślałbyś nad Zetorem Forterrą 110 (110 km) koszt to ok 140tyś brutto plus do tego cena tura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

a ja bym ci zaproponował cos takiego:

http://www.allegro.pl/item649422588_same_e...dt_2009rok.html

lub

http://www.allegro.pl/item647502291_same_s...y_ferguson.html

Ten drugi trochę mocniejszy ale czy nie lepiej mieć zapas mocy, uważam że Same jest lepszą marką od zetora i mniej ci będzie spalał. a co do new holanda i case to są one porównywalne.

Ale nie jestem użytkownikiem tych traktorów więc to tylko przypuszczenia i propozycje. użytkuje starego Same i widze że wykonanie i materiały użyte do jego produkcji były dobre i są trwałe i wytrzymałe, stąd moje propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Ciągniki Same bardzo mi sie podobają tak same zresztą jak Deutz czy Lambo i gdyby taka cena sie na nie utrzymała do września to na któregoś z nich bym sie pewnie zdecydował. Mój sąsiad ma Same Roller i bardzo go chwali. A szczególnie jego silnik i spalanie. Do prasy rolującej raczej chyba nie bedzie za mały. Wcześniej prasowałem pasową prasą Gallignani 150x150 i zetor 7341 spokojnie dawał sobie przy niej rade. Poczekam jeszcze te serie ciągników M. Podobno ma byś sporo tansza od 5r. A może jeszcze we wrześniu euro troche spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. Pzzymierzamy sie do zakupu nowego ciagnika z pomocą PROW. i stąd moje pytanie jaki ciągniczek wybrać. posiadam 12ha i w tym roku będe brał 4ha w dzierżawe i potem jeszcze 2-4 ha. Patrzałem na proximy lecz wydają mi się za lekkie. szukam ciągnika który będzie miał przestronną kabine (siedzenie dla pasażera). jak narazie moim oczom spodobał sie case seri JX ale slucham was co polecicie. Z ciagnikiem i turem chciałbym się zmieścic w cenie okolo 160-170 tys zł. Słucham waszych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

mi sie zdaje ze proxima np 8441 i kompletem obciążników będzie cięższa od jx 80 a co za tym jeszcze idzie to to ze proxa ma 4 cyl :P i myślę ze 8441 + 120 sl lub jak kto woli 220 sl powinneś sie zmieścić w 170 tys spokojnie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Bartek72511@ przyjme że będzie to ciągnik na ok 20 ha z tego co piszesz...

Jak na taką powierzchnie to powiem Ci że masz dość dużo kasy poświęcone na ten cel... Dlatego też dobrze trzeba się zastanowić co do wyboru, bo to będzie raczej inwestycja na lata... Tur ma być juz z ciągnikiem??? Cena rozumiem że brutto??? Napisz czy prowadzisz jakąś hodowle zwierząt itp... (tzn. do czego będziesz wykorzystywał tura)

Dlaczego uważasz że np. proxima 85 power będzie za lekka, owszem za dużo nie waży, ale zawsze można ją dociążyć. Jak na 20ha to ten ciągnik będzie w sam raz (niektórzy powiedzieliby nawet że za duży). Jak do tura to za tą cene tylko zetor, nie bierz pod uwage żadnych casów, ani NH :P A to dlatego że proxima power posiada rewers elektrohydrauliczny w przeciwieństwie do pozostałych ciągników w tym przedziale cenowym, zatem będzie to najlepszy wybór do tura... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jedna zdecyduje sie na proxime power( jak narazie). Napewno jest łatwiej z częściami i są o wiele tańsze. tak ciągnik ma być z turem bo bez niego to nie wyobrażam sobie zycia. zastosowanie będzie miał głownie przy słomie i prawdopodobnie w głebokiej oborze gdyż mam hodowle świn ( w ilości około 70 sztuk) jednak będzie ona powiększana o głeboką obore. A wie ktoś może ile kosztuje tur do zetorka??

jeśli chodzi o kase to będzie brana sotacja z PROW, oraz przymierzam sie przejść na vat no i oczywisćie sprzedac swój teraźniejszy ciągniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jaki masz teraz ciągnik??? No to jak do świnek to ciekawie :)

A koszt tura myśle że będzie ok 20 tyś zł... no może coś troche ponad to :)

I nie cytuj poprzedniego postu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Teraz mam 914 z turem;) Przedtem jak czytałem to pisali że do forterry to 26 tys kosztuje tylko nie wiem który bo zetor ma trzy różniące się od siebie m.in wysokością podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Podaje link do ładoaczy czołowych firmy zetor

http://www.zetor.pl/

Najlepiej jak sam wejdziesz na strone i oblookasz co i jak z poszczególnymi turami :)

Do proximy byłby dobry V100 :)

Z mojej strony to tyle "pomocy", jak coś to pisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Jak w kwietniu ojciec dzwonił do zetora to za ładowacz 3-sekcyjny na joystick z wyposażeniem: chwytak boczny do bel, krokodyl na zetora 5340 powiedzieli 40 tys. brutto . Nie pamiętam zbytnio jaki model i jakie szerokości przyrządów bo pytaliśmy się tak z ciekawości ale chyba takie żeby sobie jako tako dawał rade. No ale kupując ciągnik z ładowaczem trochę grosza skubniesz z ceny wyjściowej :P no i to jest cena wyjściowa bez żadnych głębszych dopytywań. Zetora polecam ponad 700 mth od 2002 roku i jedna uszczelka na gwarancji i żeby nie było nudno rok temu akumulator :) . ciekawie będzie się na pewno prezentować nh\case i farmtrac ale jak ktoś wcześniej wspomniał nie będziesz miał rewersu elektrohydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
te same już ogladałem;) 100 moze dobra tylko troszke nisko podnosi;/ ale pozyjemy zoabczymy;)

ale zetor ma juz w ofercie 120 :P która jest duzo lepsza od 100


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

40 tys?? ja jak gdzies na youtube ogladałem filmik z forterrą i sie gościu pytał ile dał za tura i mówił ze 26 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Patrzałem na proximy lecz wydają mi się za lekkie.

Bez urazy, ale duża masa ciagnika będzie ogromną zaletą ale tylko w jednym przypadku, gdy będziemy oddawać ciągnik na złom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Heh ferdek no nie wiem czy tylko w tym przypadku. Jedna obciazenie to robi swoje nie ma co. Ale jak ciagnik jest za lekki dla kogos to dociazyć mozna przecierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

Witam mam problem nie wiem jaki nowy ciągnik wybrać- moc 80- 90 KM. W grę wchodzi zetor proxima 85 plus nh td 80d i ewentualnie mf 3635 lub mf 4445(może spadnie kurs euro- wrzesień ?) Ciągnik ten będzie głównym w gospodarstwie o powierzchni 30 ha, gleby lekkie (III, IV, V klasa). Ma pracować w 3-ce obrotowej, agregacie 2,80, głęboszu 3 zębnym, prasie kostkującej sipmy. Jakie są wasze rady, opinie na temat tych ciągników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

witam mam 17 ha ziemi w tym 2 ha łąk i 15 ornej (może się powiększy) jaki ciągnik mam wybrać myślałem o belarusie nie wiem czy to dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

rushlee Ja mam plusa 85 i jestem zadowolony też jest jako ciągnik główny i w twoich maszynach będzie miała lekko więc ci bardzo polecam zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj