Polecane posty

Kamillo0    132

Ja nie chcę podejmować decyzji za ciebie ale jeśli twój brat ma przejąć gospodarę to ja bym wam radził jakiś nowy na PROW wziąć, wiesz zawsze nowy to nowy a używka to już nie to samo. A tak naprawdę to nawet jak będziesz musiał kredyt zaciągnąć to czasem lepiej zaciągnąć i kupić nówkę niż słabą używkę, chociaż uważam ,że ten zetor spoko ale nie wiesz co z nim robili może był już 3 razy bity i się zaraz rozleci.

Ja nie kracze ale lepiej czekać na najlepsze ale być przygotowanym na najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@Kamillo0, dobrze mówi, kupić nowy ciągnik na prow a maszyny do niego (niekoniecznie nowe) za pieniądze na młodego rolnika. Za tą kasę kupisz pługi, agregat uprawowo-siewny i coś do podorywki.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A tak odbiegając od tematu to mi się wydaję,że na emeryturę mężczyźni mogą przejść od 65 roku życia a nie 55.

Więc albo nie mam racji albo @Wacek21 jesteś w błędzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No masz racje na emeryture rolnicza to trzeba miec 65 lat. ale moj ojciec chce przejsc na rente strukturalna ktora jest od 55 roku zycia ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Z tego z wiem narazie renty strukturalne są wstrzymane, chyba że wznowili.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Też mi się tak wydaję ale może wznowili.

A osoba, która chce przejąć gospodarkę ma wykształcenie rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tej osobie ;) zostal jeszcze jeden semestr do egzaminu rolniczego. I to chyba powinno wystarczyc co?? :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Aha spoko bo na strukturalną, przejmujący tzw. firmę musi mieć skończoną szkołę rolniczą, lub opłacony przez 5 lat KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No a wlasnie mój brat oplaca sobie KRUS i chodzi do szkoly ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

To nie ten temat stwórz nowy temat i tam sie pytaj.

A jeśli tak no to spoko, ale co sądzi twój brat co on by chciał?

To co ty mówisz, czy on ma inne zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli ciągniki mieszczą się w przedziale 80-90 KM to może zostać. Przed założeniem nowego radze sprawdzić czy juz takiego nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ok Jeśli tak to ja bym ci doradził to lambo gdyż trochę ma więcej koni, a więcej koni się zawsze przyda. Lepiej mieć trochę więcej niż za mało.

Np. za takie lambo z 2001 wołają 60 tysi a za zetora z 96-97 50 tysi, oczywiście trzeba tęz dobrze szukać.

No i zetorków jest więcej ale myślę,że jak masz już na oku jakiegoś lambo no to nie musisz już szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janko1977    0

Ja bym polecał zetora 7745 który ma ponad 70km a jeśli mało to z turbiną który ma 82km....jest to bardzo prosty ciagnik a jak cos sie popsuje to z częściami nie ma żadnego problemu..odradzałbym kupić jakiegoś starszego MF-a bo jak cos walnie to ja dziękuje-pełno elektroniki...jedyna wada zetora to że trochę więcej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35
To nie ten temat stwórz nowy temat i tam sie pytaj.

A jeśli tak no to spoko, ale co sądzi twój brat co on by chciał?

To co ty mówisz, czy on ma inne zdanie?

 

 

To znaczy ja z bratem jestesmy dosc zgodni. Kiedy on pierwszy raz pokazal mi tego zetorka 9540 to rowniez mi sie spodobal.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Belarus 820...nowy za około 75tys zł B) tani w eksploatacji- mało pali, części dostępne i tanie i mocny...taki wół roboczy a taki właśnie powinien być ciągnik B) ot piękno w prostocie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

MTZ-tówto nie jestesmy pewni czy brac B) Wujek kiedys mial nowego MTZ 82 i sprzedal bo zaczol mu ciec B)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

szukałem z tata w tamtym roku ciągnika do 90koni do 50000zł. Nie mieliśmy żadnych swoich preferencji ani zastrzeżeń do konkretnych ciągników, porostu zaczęliśmy jeździć po okolicy i ogladać maszyny w tej kasie. Kupiliśmy w końcu Same laser 90, z 1989r. za 34000zł. Polecam ci żebyś się przyjrzał tej marce ze względu na dobrą jakość, umiarkowane spalanie, dużo większy komfort i lepsze wykonanie niż w ursusach, oraz stosunkowo proste rozwiązania techniczne a zarazem funkcjonalne. jeżeli chcesz coś konkretnego wiedzieć o tym ciągniku to chętnie się wypowiem. jeżeli ci się nie spieszy z kupnem ciągnika to ja bym jeździł i szukał zachodniej jakiejś marki, mimo że w tych pieniądzach znajdziesz ciągnik około 20 letni ale jeżeli będzie zadbany to długie lata jeszcze będziesz z niego korzystał i będziesz zadowolony. ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja bym Ci polecił JD mam takiego 85konie 87rok kupiliśmy go w zeszłym roku w Niemczech i jak na razie maszyna super z początku trochę się baliśmy że jak coś padnie to będą kłopoty ale jest ok tak że moim zdaniem JD to dobra marka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Witam. Mam problem z wyborem ciągnika około 90KM. Traktor bedzie pracował z turem i prasą dlatego zależy mi na małym spalaniu. Muszę sie zmieścić z zestawem ciągnik+tur w 200 tys brutto ponieważ bede korzystał ze środków PROW. Cała inwestycja wyniesie 244 tys brutto ale te 44 tys przeznaczam na prasę. W tej chwili mam przygotowaną ofertę na John Deera 5090r (218tys sam ciągnik) ale to jest tylko oferta do złożonego wniosku. A może ktoś z was słyszał coś o nowej serii john deer M która ma być okrojona wersją 5R i ma być sporo tańsza? Przy propozycjach proszę również o przybliżone ceny ciągników. Na forum są przykładowe ceny ciągników ale w większości są nieaktualne. Z góry dziękuje smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przy obecnym kursie euro zachodnie ciągniki (napewno dobre) są piekielnie dorgie i jak porównać ceny sprzed roku a obecne to jest duża różnica, a może pomyslał byś o maszynach za które płaci się w złotówkach? np. proximy powery czy inne takie.

Jak chcesz oszczędny i zachodni to jest tego multum ale nie myśl że będzie aż tak wygodnie że podamy Ci ceny, cena to teraz indywidualna sprawa między dielerem a kupujacym, jest ogromny wybór ciągników i to w miarę oszczędnych ja polecam te koncerny sdf, lub mf-y, co wybierzesz Twoja wola, ale uwzgldniając cene pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu jakie masz wyposarzenie w danej cenie a jeszcze wybór ładowacza, też nic nie napisałeś do czego po co z jakim wyposarzeniem itd, polski czy zagraniczny itd, tutaj też możesz wydać 20 kilka tyś a możesz i 50 tyś, nie napisałeś czy chcesz hydrauliczny rewers, jeśli ten ciągnik tylko do tura i prasy to bardzo by się przydał, no i zaczyna się problem bo jakąś fajną furę wyrwać w tej kasie i z dobrym wysposarzeniem z turem to można było ale rok temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Tak rewers przy turze to podstawa. Polski tur jaki by mi pasował to cena około 25 tys. Pozostaje jedynie ciągnik. Myślałem o Case seri JXU. Ale też chciałbym sie czegoś nich dowiedziec od użytkowników A co do euro to rzeczywiście jest teraz strasznie drogie. Nie wiem czy to prawda ale słyszałem ze ma być tańsze we wrześniu kiedy naliczane są dopłaty:D:D:D Wtedy własnie podpisze umowe z agencją bo wniosek dopiero złożyłem. Mają oni 3 miesiące na jego rozpatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj