Polecane posty

rudy51    0
A ja bym proponował coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item263125686_zetor_9540.html

http://www.allegro.pl/item259445057_zetor_8540_turbo.html

 

dobre ciągniczki i komfort w miare jest ale można też szukać czegoś z seri 10145 też są dobre ciągniki i wytrzymałe np.

 

http://www.allegro.pl/item260987838_zetor_...owym_tanco.html

http://www.allegro.pl/item259453643_zetor_10145.html

 

zgadzam sie z Toba, fajnie pokazales


http://zlotemysli.pl/rudy.php - tanie e-booki
ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam chcialbym odswiezyc temat. Szukam ciagnika na 20 ha z przednim napedem o mocy do 100km. cena ok. 50 tys.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

ja na Twoim miejscu wolałbym dołożyć około 15tyś i kupić niezbyt nowoczesnego czy komfortowego aczkolwiek nowego Belarusa , bo powierzchnia 20ha to nie tak wiele ale też nie mało ,bo jak to mówią stare jest tylko dobre wino i skrzypce ... a poza tym najlepsze jest tylko nowe


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No nie o to mi chodzilo :) Za bardzo nie mamy skad wzisac tych 15 tys. chyba ze sprzedamy jeden traktor ale to raczej nie wchodzi w gre :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No jak kolega mówi nówka to belarus tani i ciężko go zajeździć nawet jak niektórzy móiwą,że olej leci i węże od paliwa pękają to nic taki im się trafił czasem widuje w okolicy 820 w pracy na polu czy na łące i to mocne ciagniki są oczywiście wygodą n9ie grzeszy ale wygodniejszy i cichszy od starych ursusów typu 914 i mocniejszy.

ja tu nic nie mam do 914 bo sam kiedyś chciałem takiego zakupić ale jakbym miał poczekać parę lat, nzbierać kase i dołożyć 30 tysi i kupić belarusa za 69 zamiast ursusa za 40 to bym tak zrobił.

Czasem lepiej uzbroić się w cierpliwość i zacisnąć pas a nie robić czegoś pochopnie i tylko dlatego,że ktoś ci tak doradził.

Bo wiele osób doradza ale można się tylko na tym opierać a wybrać i tak trzeba samemu i to co się chce bo jak wybierzesz to co ci ktoś doradził a potem będziesz żałował to on ci kasy nie zwrócia jak sam popełnisz błąd to będziesz winił tylko siebie i następnym razem zrobisz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja bym polecal Pronara 82A, ja uzytkuje go 7 lat i nie bylo zadnych wiekszych awari, spalanie tez nie jest najwieksze.


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A co myślicie o zetorze typu 9540 oplaca sie go kupic napiszcie prosze :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Trochę nie ten temat.

No i nie napisałeś który rocznik jaki stan i cena, jak napiszesz to wtedy ci ktoś powie czy się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja bym radził ci poszukać z nowszym przednim mostem tzn Carraro. Ten zaczep to ma fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Hmmm to ja bym wolał tego zetora niż te case.

Mniej więcej moce i ceny oraz roczniki podobne ale zetorek ładniejszy chociaż on nie będzie stał na wystawie tylko robił w polu ale ja osobiście nie jestem przekonany do starszych case te nowe tak ale starsze, jakoś bym ich nie doradzał, pewnie dlatego,że nie spotkałem na żywca takiego case i w okolicy też takich nie ma a zetorki są.

 

A zetorek spoko jak dla mnie, i cenowo i stanowo raczej też, chociaż jednak nigdy nie wiadomo co on w Niemczech przeszedł więc radzę ci go dokładnie obejrzeć, nawet ,że to starszy ciągnik to co z tego lepiej zobaczyć a nie wrzucić w błoto tyle kasy.

Ale wraz nie wiemy do jakiej kwoty chcesz zakupić ten ciągnik pokazałeś zetora wiec wiemy mniej więcej ale powiedz ile masz kasy na ten ciągnik odłożonej, to ci lepiej doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No to tak... Moj brat ubiega sie o premie młodego rolnika wiec jakby to zalatwil to byloby tych 50 tys + jeszcze "oszczednosci" to to moze cos kolo 60 tys. wracajac do ostatniego posta to zgadzam sie z kolega jakos mi nie podchodza takie Case :) . No a wiecie Zetor to wkoncu Zetor moze i duzo pali ale z czesciamy nie jest ciezko i ten model jest ciezki i bedzie mu lepiej w polu. :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ale 50 tysi dla młodego rolnika dają chyba tylko na sprzęt nowy lub do 5 lat.

Już nie pamiętam ale mój brat chciał składać papiery na tą kasę na początek ze 3 lata temu to było chyba tam napisane,ze sprzęt ma być do 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@wacek21, jeśli już sobie upatrzyłeś ciągnik to po co pytasz jaki wybrać?? Skoro chcesz Zetora to kup go.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Ja bym Ci jednak proponował Ursusa 914 :)

 

Ostrzeżenie za posta bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A czy ja mówie ze juz sobie takiego wybralem?? poprostu one mi sie podobaja a czy to zle?? :) pozatym ja chcialbym poznac wasze opinie na temat ciagników tego typu.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Nie nie chodziło mi że maszyna kupowane za kasę z tych 50 tysi co dają na start rolnikowi ma być nie strasza niż 5 lat. Ale nie jestem pewien.

@tomu on znalazł zetora i się chce poradzić czy warto tylko,ze my go na żywca nie widzieliśmy i ciężko ocenić ale on się jeszcze nie zdecydował. Ty jakbyś sobie wybrał jakiś ciągnik a każdy by ci odradzał kupna tego ciągnika to byś wraz kupił bo sobie już wybrałeś?

Się chłopak chce poradzić i dobrze robi bo może to zły wybór i ktoś mu odradzi a może dobry i dzięki temu trafi na dobrą okazje ja nie mogę mu doradzić bo go nie widziałem na żywca jakbym go widział i nim chwilę pojeździł to tak, wtedy bym wiedział czy jest wart swej ceny i czy się go opłaca kupować.

A decyzja należy tylko do niego. Nas może się tylko poradzić ale my za niego decyzji nie podejmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Na fotkach się prezentuje ładnie, nawet zadbany jest jeżeli w realu też jest w dobrym stanie i ładnie silnik pracuje itp. być może że trafił ci się dobry ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jeśli chodzi o moją opinię to nie kupiłbym tego ciągnika, może i dobre, nie wiem nie miałem i nie jeździłem wiem tylko że skrzynie ma (chyba) zetora a silnik Deutz, do mnie to nie przemawia. A jak szaleć to szaleć kup jakiegoś Case'a albo Renault'a, JD czy Deutz-fahr'a, części już prawie wszędzie są dostępne, a one to inna bajka niż Zetor czy Ursus. I jeśli chodzi o wygląd to chyba tym w polu się nie pracuje.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
Hmmm to ja bym wolał tego zetora niż te case.

Mniej więcej moce i ceny oraz roczniki podobne ale zetorek ładniejszy chociaż on nie będzie stał na wystawie tylko robił w polu ale ja osobiście nie jestem przekonany do starszych case te nowe tak ale starsze, jakoś bym ich nie doradzał, pewnie dlatego,że nie spotkałem na żywca takiego case i w okolicy też takich nie ma a zetorki są.

 

A zetorek spoko jak dla mnie, i cenowo i stanowo raczej też, chociaż jednak nigdy nie wiadomo co on w Niemczech przeszedł więc radzę ci go dokładnie obejrzeć, nawet ,że to starszy ciągnik to co z tego lepiej zobaczyć a nie wrzucić w błoto tyle kasy.

Ale wraz nie wiemy do jakiej kwoty chcesz zakupić ten ciągnik pokazałeś zetora wiec wiemy mniej więcej ale powiedz ile masz kasy na ten ciągnik odłożonej, to ci lepiej doradzimy.

 

 

własnie ku strarym case (Internacional) jestem bardziej przychylny... nowe to nie wypał wg. mnie... moje własne doświadczenie... a ja koledze proponował bym starszy ciągnik np JD 3040 lub pochodny.. komfort lepszy niż w zetorku cena do 40000 no i silny ciagnik... jednyna wada to ze żadko można go z pneumatyką spotkac... ja nim z 4 skibowym pługiem latam i agregatem 4,2m... a ma ok 92KM tutaj jest filmik z nim w pracy...

pozdrawiam


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@Mateush, twój JD ma 92KM z 6 cylindrów, a Zetor 9540 ma 96KM z 4 cylindrów + turbo, nie ma porównani ciągnika 4 do 6 cylindrowego,


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No juz sam nie wiem. :) Ten zetorek bardzo mi sie spodobal i kiedy takim jezdzilismy to na moje oko dobrze sobie radzil (oralem z takim kolesiem co mieszka niedaleko mnie). :) . Jak narazie to nic nie bedziemy kupywac bo ojciec nie ma jeszcze 55 lat i brat jeszcze nie skonczyl szkoly rolniczej (zostalo mu pół roku). wiec o premii to mozna sobie narazie pomazyc :) Ja chce sie tylko tak na spokojnie porozgladac za ciagnikami tej klasy, nie bede odrazu kupywac tego ciagnika który sobie upatrzylem. :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Na forum jest wiele tematów z opiniami o tych ciągnikach przejrzyj je i będziesz mniej wiecej coś wiedział, na co zwracac uwagę przy zakupie ciągnika itd.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj