Polecane posty

Co doradzicie na ok 32ha ornych i 3 ha zielonych? ma to być Nowy ciągnik, będzie pracował z turem, jako główny ciągnik do orki, agregatów. ziemia raczej lekka 3-5 klasa. posiadam również bydło ok 25szt w tym 10 krów dojnych. aktualnie w gospodarstwie znajduje się c360, zetor 8011 z turem którego chciałbym zamienić na tego nowego, i brat pomaga ursusem 1204 ale kiedyś planował go sprzedać dlatego Nowy ma być głównym ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostanę z młodego rolnika 100k i myślę że jeszcze z modernizacji coś wpadnie, myślę coś ok 250K na traktor. chciałbym również aby miał szersze opony bo nie jeżdżę dużo po asfalcie więc bardziej się przydadzą, Klima, rewers to standard, bez biegów pelzajacych,

fendt raczej odpada bo drogi, myślałem raczej o df, kubota, nh, case, jd, mf ale ciężki wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

witam :) chce kupic uzywany ciagnik do gospodarstwa 25ha ziemi ornej i 3 ha lak, w przyszlosci moze dojsc jeszcze 10 ha ziemi ornej. Maszyna ma przez dwa lata sluzyc jako glowna, pracowac z turem plugiem obrotowym 3 skiby i agregatem uprawowo siewnym biernym 3 metry.najlepiej zeby byla to czworka jakas zwrotna... cena to max 60000 razem z turem. co polecacie? Ostatnio ogladalem casea 744s z 1995roku to prawie to samo co 845. mial ladnego tura, tuza i wom i pneumatyke. co sadzicie o tym traktorze? da rade przy tych maszynach?

 

Kolego spokojnie da radę, tylko weź wersję z napędem , bo bez tego to ch*j nie robota. Dokładnie obejrzyj skrzynię, bo jednemu użytkownikowi  youtuba padła w podobnym i musiał sprzedać go za połowę ceny.

Nie myślałeś nad MF czy renówką albo fendtem?  

 

@Orkidea, myślałeś może nad ursusem c-380?  Dasz za niego troche ponad 100k. i masz praktycznie wszystko co potrzebne w standardzie.Traktor miał pochlebne opinie na forum-użytkownik  twierdzi,że lepszy jest od majora. Jak z polskich to nad farmerem nawet nie warto się rozglądać, Farmtrack- ok tylko anomalię są nieraz z serwisem, nt.pronara nie wiem nic. W takiej kasie to tylko jeszcze rusek, bo case/NH to nie ten puap cenowy 

 

Myślę, że pomogłem ;)

Edytowano przez PolskaMocUrsus

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak można twierdzić że Ursus C380 ma pochlebne opinie i jest lepszy od Zetora Major 80? Ursus w oficjalnej sprzedaży jest od tego miesiąca i na palcach u jednej dłoni można policzyć posiadaczy tego ciągnika więc jak można o nim więcej coś powiedzieć jak ergonomia i wygląd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

No major wg. mnie nie zabardzo udany ciągnik, np w porównaniu do proxy. A ursus kosztuje 100k w standardzie.Forumowicz ,który nim jeździł mówi że jest bardziej komfortowy niż major i ma lepszy promin skrętu. Ale tak jak mówisz wszystko "wyjdzie w praniu" , chociaz w nim siedzi perkins więc powinien być oszczędny. Z resztą poczytaj sobie : http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/547977-ursus-c-380/#commentsStart


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A pewnie kupuj zetora czesi nas po tyłku kopią a ty wspierasz ich gospodarke graty. Lepiej pomyśl nad farmtrackiem jak ci ursus nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To co on sobie kupi to jego sprawa. Polskiej myśli technologicznej jego decyzja nie wzmocni:) Dziwisz się że ludzie wolą Zetora od Ursusa? Ursus to taki sam egzotyk na rynku jak Farmtrac czy Farmer. Moższ sobie dużo mówić o czeskiej gospodarce i że blokują polskie produkty ale to że ktoś chce kupić sprawdzony ciągnik to jego sprawa. Tym embargiem to obwiniaj naszych nieudaczników w rządzie a nie czeski przemysł. Ursus C380 ma silnik perkinsa ale nie wierzę w jego oszczędność, zresztą dużo osób wypowiada się że nowe Perkinsy wcale nie są oszczędne. 4,4l z turbo i tylko 75KM to nie bardzo mi się widzi. Jedynie to spokojnie można sobie do tych 90-100 KM moc podnieść. Niech będzie ten ursus super - życzę im tego. W zasadzie to jedynie co mogą zepsuć w Lublinie to montaż bo podzespoły kompletne przychodzą z zewnątrz. Ale montaż to też ważna sprawa. Pożyjemy zobaczymy. Na dzień dzisiejszy to nie wiele można o nim powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Gdzie ty to czytałeś? Właścicielem ursusa jest niejaki Zarajczyk i jest to w całości polski kapitał. Farmtrack natomiast ma zdaje się indyjskie korzenie. Ogólnie rzecz biorąc oba są jednak składakami składanymi z podobnych podzespołów (ten sam silnik w niektórych modelach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Panowie zastanawiam sie nad tymi markami John Deere 5090 G ,  New Holland TD5 85 albo T4 85 

Powierzchnia gospodarstwa to 18 ha ornej i 12 ha łak . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

temat cos ucichł... Koledzy musze kupic NOWY ciagnik 80-90 km do konca maja i nie wiem jaki.... MA byc jako pomocniczy do oprysku rozsiewacza transportu. Doradźcie jaki! niech wypowiedzą sie właściciele za i przeciw z góry dzięki za odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam ciągnika około 80KM w cenach 50-70 tysiecy do wszystkich prac w gospodarstwie rolnym głownie do prasy rolujacej (sianokiszonka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił zetora 7745 albo 8145. A jak nie to też ewentualnie ursus 912 mój wujek ma na swoim gospodarstwie i się sprawuje całkiem nieźle :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1

Witajcie, 

posiadam areał 5h warzywny. Traktor będzie podstawową siłą roboczą. Obecnie posiadam C360.

Szukam tylko i wyłącznie NOWEGO traktora w okolicach 100-130tyś.

Na co warto zwracać uwagę, a co omijać szerokim łukiem?

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

T4.85 lepszy bedzie od T5.85 , Ursus c 380, zetor case ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Chciałbym się poradzić , mam na oku Zetora 7745 bez turbo , dałby radę z rosiewaczem 1,5 t ? Dodam że mam trochę pagórków , na następny rok miałby pracować głównie z opryskiwaczem i rozsiewaczem . Dziś pryskalismy C360+pilmet 1000l to pod górkę lekko nie miał ledwo sam wyszedł. Na ogumieniu 9,5-36 . Czy zamiast tego zetora kupić coś typu JD 6230 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Korzystając z okazji ,panowie mam problem bo mam umowę z arimr na ciągnik w przedziale od 78-82 koni, Przeglądając inteernety widzę że przedział mocy idealny pod nowe mechaniczne  c-382 albo mtz 82.. Ja chciałbym coś  jak najbardziej z elektroniką rewerser elektro pół biegi ehr itd,   Jakie polecacie ciągniczki z  najlepszym wypasem. koszt max  230tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

7745 z takim rozsiewaczem nie wiem czy da rade ze wzgledu na podnosnik. Ja wczoraj do mf 390 zapialem opryskiwacz kuhn 1200 l z belka 21 m zawjieszany i dal rade super ale na przodzie powiesilem 600 kg obciaznikow.
Masz kase to szukaj johnego valtry ew. Masseya seri 61xx lub 62xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Tak myślałem że będzie ciężko mu trochę, znowu dać mu obciążniki to się może przełamać . Tak jak facet u nas zrobił z proximą. 1,5 t na przód z tyłu zestaw uprawowo siewny , wpadł w ,,dołek" i po ciągniku . Wybór padnie raczej na 95 % na Johnego , ale mam czas do wiosny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Moj mf od samego przodu do tylnych zwolnic ma lagi od tura stoll o gtubosci 30 albo 40 mm i przykrecone do ciagnika w kilku miejscach dlatego sie obawiam ze sie zlamie. Prixima wg to delikatny badziew na bazie wlasnie seri 72 i 77xx no i gdzie fo takiego pachruscia na przod 1.5 t....
John ma ten plus ze jest na ramie i chocbys chcial to go nie zlamiesz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Który z tych ciągników byście polecili jako pomocniczy atos 330 nh t4.85 i steyr 4085 ceny sa dosc zblizone prosiłbym o jakieś opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti24a    0

Witam,
od pewnego czasu czytam to forum gdyż, rozglądam się za kupnem nowego ciągnika w tym przedziale ewentualnie trochę słabszego w cenie do około 150tys brutto. Sporo się dowiedziałem z samego czytania ale chciałbym poznać "świeże" opinie. Ciągnik ma zastąpić c360. Będzie pracować w malutkim gospodarstwie około 12h oraz w lesie przy wózku hds. Myślimy ciągnik wziąć na firmę w leasingu lub kredycie firmowym. Ciągnik ojciec chce jak najprostszy(mechaniczny), najlepiej jak najwęższy (choć z tym może być problem, z przodem) , klimą i silnikiem perkinsa bo one najbardziej do niego przemawiają choć przez wszystkie normy to już nie ta są prosta, oszczędna i niezawodna jednostka. Skłaniamy się w kierunku Ursusa od 360c do 392, lecz ciągnik sporo porusza się po drogach więc zostaje tylko c382 i c392 z skrzyniami 40km, rozważamy również farmtrac. Chciałbym poznać wasze opinie i inne uzasadnione propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Askis    1

Witam szukam ciągnika w przedziale mocy 80-90km. Ciągnik chcę wsiąść na młodego rolnika więc musi być nowy. Ciągnik będzie pracował na 35ha cena jaka mnie interesuję to max 130tys. brutto. Znajdzie się coś konkretnego za tę cene czy tylko belarusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj