Polecane posty

gseries    0

A MF z serii 61x0? Wydają się być przyjemne, z ceną się zmieścisz spokojnie, powyżej 95r wszystkie są. 4x4, EHR rewres eh ale ze sprzęgłem i ogólnie komfortowa kabina, myślę ze model 6140, będzie wprost idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A coś mniejszego max te 90 KM bo pod tą Valtre cały sprzęt bym musiał wymieniać bo szkoda ganiać tego potwora z małym agregatem etc. Ale dzięki za podpowiedź to mimo wszystko będzie ostateczne rozwiązanie jak nie znajdę czegoś mniejszego:)

Potwora :blink: toz to tylko ma 95KM :lol: tyle co max podałeś :P Jak co to jest jeszcze mniejszy model 6300 - 85KM rózniący sie głównie moca i rozmiarem kół :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Witam

Planuje kupic ciągnik 70-85 KM

Miałby zastapic c360

Na nowy chce wydac max 120tyś. brutto

Za używanego 70-80 tyś. brutto

Bedzie pracował z prasa zwijająca sipma classic około 400 bel rocznie i w przyszłosci z turem przy tych belach

W transporcie mało bym go uzywał

Robiłbym nim około 150mth rocznie

Szukam ciągnika który ma mało elektroniki i ma wmiare tanie częsci.

Nie może byc też paliwożerny bo na moje gospodarstwo było by to nie ekonomiczne

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Zetora Proximę 70 lub 80 - ładne, schludne ciągniczki, nie mają za dużo elektroniki, no i to co w turze bardzo przydatne, czyli rewers. Jeżeli nie weźmiesz go bardzo doposażonego to myślę, że 120tyś. się zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New Holland TD5010/TD5020 powinno się zmieścić w tych pieniążkach. A wyposażenie zdecydowanie na plus, 4 cylindry, rewers, bardzo prosta i przyjazna użytkownikowi maszyna a przy okazji oszczędna w paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magic_86    0

Witam serdecznie,

Jestem na etapie wyboru ciagnika, mimo iz przeczytalem wiele tematow dalej nie wiem co wybrac, kazda marka i model jest z jednej strony chwalona z drugiej wytykana.

Prosze o indywidualne podejscie i polecenie marki/modelu do moich potrzeb, tzn, sprzet ktory moze nie wytrzymac w dobrej kondycji pracy na 100ha, moze byc dobry na moje potrzeby.

 

Do rzeczy:

Gospodarstwo 20ha 3 klasa ziemi

Uprawa warzyw, sprzet pracuje czesto lecz nie calymi dniami.

+- 80km do 3 skibowego pluga obrotowego, 2,5m agregatu i brony talerzowej

 

Zalezy mi na mozliwie najlepszym kompromisie jakosci, spalania, cen czesci serwisu, bezawaryjnosci

Nie potrzebuje ekstra wyposarzenia, jakosc/cena priorytet

 

Pyt.

1. Czy Case ma silniki Iveco takie jak podobno maja NH ?

2. Jak to w koncu jest na chwile obecna z jelonkami 5M, E ? china czy nie? a moze mimo wszystko i tak lepszy od NH

 

Pozdrawiam wszystkich z AgroFoto

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Moim zdaniem najlepszy byłby John Deere 6330 są ciekawe zadbane egzemplarze od 2008r. Świetnie sprawdza się w transporcie u mnie bardzo dużo wozi pszenicy podczas żniw, jest dobry do ładowacza możesz przenosić nim palety z warzywami. Jeżeli masz pług 4 skiby też możesz spokojnie nim robić idzie jak burza, Jest tam skrzynia autoguad z funkcją ecoshift, automatyczna klimatyzacja, skrętne błotniki, grzałka, światło pulsacyjne, obciążniki przednie i jeszcze sporo naprawdę super bajerów. Służy u mnie już od 4 lat jako drugi ciągnik i orze nim mam przy nim tura czasami robię kultywatorem więc jest to ciągnik moim zdaniem bardzo fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Czytałem dość duzo o marce steyr i opinie ma bardzo dobre . elementy pochodza nie ktore od case . ceny niestety nie wiem w jakich granicach by była . ale warto o tą marke popytac


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Pyt.

1. Czy Case ma silniki Iveco takie jak podobno maja NH ?

2. Jak to w koncu jest na chwile obecna z jelonkami 5M, E ? china czy nie? a moze mimo wszystko i tak lepszy od NH

 

Pozdrawiam wszystkich z AgroFoto

 

Połączone

Temat był już wałkowany dziesiątki razy. O ciągnikach 5E możesz poczytać tutaj http://www.agrofoto....5e-nowe-modele/

5M składane są w Mannheim w Niemczech. Z chińskiej fabryki John Deere pochodzi (o ile dobrze pamiętam) przedni most. O nich możesz poczytać tutaj http://www.agrofoto..../page__st__1360

 

Tematy o Case również istnieją:

"Jakiej marki jest silnik w Case" http://www.agrofoto.pl/forum/topic/34995-jakiej-marki-jest-silnik-w-case/page__hl__+iveco#entry771395

"Case vs. NH" http://www.agrofoto.pl/forum/topic/16481-case-vs-new-holland-roznice/page__st__440__hl__+iveco#entry1060583

 

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Witam.

Chciałbym się poradzić, jaki ciągnik kupić.Moc ok 80 KM, mile widziany przedni napęd. Gospodarstwo ma 20 Ha, na chwilę obecną obrabiane jest tylko ursusem C-330M.

Niestety, kwota jaką dysponujemy nie powala- 20000 zł w porywach może się uda uskładać ok. 25, jednak trzeba wziąść poprawkę na tura ( jeśli nie kupimy ciągnika już z zamontowanym, będzie trzeba dokupić) oraz przynajmniej pług, więc ta kwota jest mniejsza.

 

Na razie upatrzyłem 2 typy: MTZ- 82 z nową kabiną ( ze starą raczej odpada) lub c-385.

Chciałbym dowiedzieć się o waszą opinię na temat ww. ciągników, przede wszystkim w kwestii paliwożerności, trwałości oraz ergonomi pracy. I jak się one sprawują z turem.

Dużo czytałem na ten temat, jednak mam prawdziwy mętlik w głowie, bo wszędzie opinie są wzajemnie przeciwstawne.

 

Mile widziane również inne propozycje , oczywiście w tych ramach cenowych, warunek konieczny to tur.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Jakub.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Ja bym radził ci brać Ursusa, coś w typie c385a, trochę ciężko będzie dostac za 20 tyś. coś dobrego z turem i przednim napędem, chyba niewykonalne. Spróbuj kupić. narazie bez tura, tura sobie kupisz jak dozbierasz kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

http://tablica.pl/of...5f1267ad5;r:;s: proponował bym ci nawet tego SAME ciągniki są bardzo dobre, ja osobiście posiadam podobnego i jestem zadowolony

 

A jak z dostępnością części do niego?

 

http://tablica.pl/of...5f1267ad5;r:;s: proponował bym ci nawet tego SAME ciągniki są bardzo dobre, ja osobiście posiadam podobnego i jestem zadowolony

 

W gruncie rzeczy zależało by nam na szybkim jego zakupie.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

W necie jak dobrze poszukasz to części znajdziesz lub jeszcze w serwisie który ci je sprowadzi, taki zachodni ciągnik wyniesie cie taniej niż polski ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin49    0

Ale jak się polski popsuje to wsiadasz w auto do sklepu jedziesz i masz te części w ciągu paru godzin a tu musisz szukać i czekać.

Edytowano przez Marcin49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ten SAME tani jest, tylko mnie te części rozwalają na jednym zdjęciu jest pompa paliwowa pokazana (dziwactwo jakieś) jakby co to kto taką pompe naprawi. Kabina tak jak w C-360 nie ma podłogi i siedzi sie na podnośniku. ja bym Ursusa brał albo MTZ ja kupiłem z 5 lat temu 912 rocznik 84 za 23000 zł od pierwszego właściciela i nie narzekam. Spalanie na początku miał dosyć duże ale jak mu remont silnika zrobiłem to zaraz spadło. Ciągnik bardzo wygodny w porównaniu do ciapka i c-360. jak już kupić to z kołami z tyłu chyba 18,4 bo te starsze c-385 miały balon 16,9 a to troche za mało (poślizg kół). Za galantą osiemdziesiątkę to te 15000 zł trzeba dać wtedy założyć blokade miekkiego przodka, balonówki z przodu i jakiegoś tura za 7000-9000 zł i to wszystko. A jak MTZ to najlepiej czerwonego z kanciastą kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Z czesciami juz nie ma problemu, tylko ceny sa jednak znacznie wyzsze. Najwazniejszy jest stan maszyny i tym bym sie glownie kierowl. Trzeba pojezdzic i porownac stan techniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ciągnikiem będzie pracował ojciec, więc zależało by mi na dostępie do części bez neta, ponieważ nie zawsze będę z bratem w domu. Do ursusa, zetora bądź MTZ wsiądzie on w auto i kupi. Gdybym to ja sobie kupował mógłbym się zastanawiać.

 

Na co zwracać szczególnie uwagę przy kupnie ciągnika?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Bardziej już się nastawiłem na MTZ. Napęd na przód bardzo się przyda.

 

Na razie znalazłem parę ciekawych, jednak jak dzwoniłem, okazało się że za późno. Co powiecie o tym egzemplarzu?

 

http://otomoto.pl/mtz-82-A275442.html .

 

Albo tym? http://tablica.pl/of...efa3e8576;r:;s: Tylko strasznie daleko się ode mnie znajduje i to jest minus.

 

Ten pierwszy jest stosunkowo blisko, cena nie za wysoka.

 

 

.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

Witam mam zamiar kupić ciągnik ok 80 km do 150 tys zł brutto jako pomocniczy do transportu, rozsiewacza, opryskiwacza ciąganego który z nich będzie lepszy?

Który lepiej nadaje się do opryskiwacza?

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w tej cenie raczej pasował by New holland np td5.85. Po za tym holandów jest dużo więcej niż lamborghini z czym się wiąże tańszy serwis i części w zależności czy ma to być ciągnik nowy czy używany.Chociaż Lamborghini jako marka wydaje mi się lepsza wszystko zależy od zasobności portfele ile miał by ten ciągnik przepracować w ciągu roku.la

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Gdybym miał taki problem wzioł bym nh

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj