Polecane posty

kalipso156    2

nie no chyba zostanę przy serii 30xx prawdopodobnie 3070 lub 3075 mam nadzieję że znajdę coś w dobrym stanie do40tys z tego co udało mi się dowiedzieć to wiekszość usterek jest z winy użytkownika nie właściwy olej złe użytkowanie.... w kilku przypadkach spotkalem się z tekstem "kontrolka od blokady nie działala" no i skutkow tego nikomu nie trzeba tłumaczyć... MariuszU użytkujesz ten ciągnik już dość długo możesz powiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę oglądając serię30xx z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszU    0

Przedewszytkim trzeba sprawdzić działenie wszystkich podzespołów, najlepiej żeby nie był rozkręcany bo wiadomo chandlarze kombinują... elektronika też powinna być sprawna bez żadnych przeróbek. Po odpaleniu należy sprawdzić dziąłanie skrzyni biegów, pokolei zapinaj biegi, od najniższego w gorę i na odwrór. Biegi powinny wchpodzić lekko i baz zgrzytów. Jeszcze trzeba sprawdzić przyśpieszacz, przełączaj pod obciążenim, jeśli nie ma wyczuwalnych szarpnięć to jest ok. Jeśli podczas jazdy bedziesz miał wrażenie jakby coś go chamowało(przy zimnym oleju to normalne) to daj sobie z nim spokój. Ogólnie polecam ten ciągnik, solidnie wykonany, a praca nim jest przyjemna :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Koledzy dajcie odpowiedz!

Jaki lepszy MF-3060 czy jakiś ZETOR? lub coś w tym rodzaju???

 

MF-3060 jaki lepszy---- zator czy ----renault lub coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszU    0

W sumie racja :D ale władek teżma swoją krzepę :D A tak poważnie to najlepiej obejżeć i przetastować kilka ciągników i wtedy będziesz miał porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

Jest u mnie na wiosce mf3060 ma popsutą skrzynie a dokładniej nie ma 3 i mam dylemat bo może naprawdę lepiej jest kupić jako popsuty włożyć w niego ale przynajmniej jest pewność co ma w środku... Ale z drugiej strony nie wiadomo ile kasy trzeba będzie w niego zainwestować i taki ciągnik może wyjść dużo drożej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6610    0

Ja bym polecał FIATA AGRI 80-90 DT. Są to dobre ciągniki. Sam urzytkowałem Fiata 780dt i byłem z niego bardzo zadowolony a sąsiad ma Fiata 100-90 DT już chyba 4 lata i nie miał żadnej awari. Marka godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do @murtek który napisał --->

"Ja polecam jakiegoś MTZ czy Pronarka. Niedrogie, łatwe do naprawy, bez skomplikowanej elektroniki. Moim zdaniem zachodni jak najbardziej, tyle że najlepiej nowy".

Kolego czy ty wiesz wogóle co piszesz ???? U mnie w okolicy są 3 pronary 82sa i 4 MTZ'y 82 no i powiem Ci, że się niestety mylisz.

Podam Ci na własnym przykładzie mam pronarcia 82sa od początku 2006r.(od lutego), ma on mało godzin pracy bo tylko 1600. W tym okresie były takie awarie jak:

- 3x rozpoławienie w celu wymienienia tarcz sprzęgłowych i do nich docisku (docisk pierwszy raz wymieniony 2tyg. temu)

- pękła rama (a raczej półramka) na łączeniu silnika z tyłem ciągnika ( na całe szczeście w tym momencie w którym poszło i sprzęgło wiec to było przez nas widziane) było to niewielkie pęknięcie - no ale było spawane ze 2godzinki - a wszystko to prawdopodobnie od tura

- o przednim napędzie to nawet nie wspomne bo ta wajcha to chyba tylko tak dla picu :) ( więc wcześniej do puty nie wym\ieniliśmy jej trzeba było kłaść się pod ciągnikiem i stuknać młotkiem)

- zapomniałem dodać o tym, że wraz z pęknieciem ramki pękło kilka śrub na połączeniu 2 części ciagnika z którymi męczyliśmy się z 4godziny (poprostu zostały bez gwintu w otworach i wiertatą ani w tą ani w tą - ale sie udało)

- coś sie działo z przednią osią dokładnie to z siłownikiem przez co ciągnik stał ze 2tyg.

- jeszcze były wymieniane przez dealera po 1.5roku hamulce które i tak już na własną ręke teraz muszę wymienić cos łapie tylko na jedno koło i go nasówa na bok co jest dość ryzykowne i niebezpieczne

- CO NAJGORSZE coś zaczyna ciecw silniku :)

 

oraz wiele innych drobnych awarii ;(

 

Niestety to sie dzieje nie tylko u mnie znajomy ma przez 3 lata Pronara i tez już mu cieknie, a wujkowi w MTZ'cie którego ma od 3 miesięcy (starego) który wg. niego miał być taki dobry- już poszedł napęd i do dzis nie jest zrobiony.

 

POWIEM wszystkim, że nie jestem jakimś krytykantem czy nienawidze tej marki lecz stwierdzam szczere fakty. Znajomy mi powie, że co z tego że się psuje ale przynajmniej części sa tanie na co odrazu mój tata no tak- "tylko ciagnik stał ci w żniwa 2 tyg. a ty mnie najołeś za duże pieniądze"

 

Prawdopodobnie sprzedam go w najbliższym czasie moge dopiero za 5 lat bo był na młodego rolnika.

Nie będe tu filozofował, że do pracy z załadunkiem najlepsza jest ładowarka ale to prawda. Ja osobiście mam taki zamiar wraz z taTą zastąpić go na JD 5080R a c-330m i c-360 na JD 5070M.

 

A i nie jestem jakimś dealerem JD który go zachwala lecz prostym człowiekiem ze wsi który poznał sie na tej marce wraz z wieloma innymi.

Mam JD 6430, 17 lat w przyszłości chce być lekarzem weterynarii i dziękuje za uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Koledzy dajcie odpowiedz!

Jaki lepszy MF-3060 czy jakiś ZETOR? lub coś w tym rodzaju???

 

MF-3060 jaki lepszy---- zator czy ----renault lub coś innego?

 

W sąsiedniej wsi facet kupił takiego mf i w ciągu tygodnia siadła mu skrzynia. Nie wiem co konkretnie, koszt naprawy był taki, że kupił jakiegoś Zetora z turem (7245 czy podobny). Mf pół roku stoi już w pokrzywach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

ja stoję za mtz-tem . sam mam ale to jeszcze mtz 80 ;D. u nas w komunalce taki jeździ i mi sie podoba . moze jak ojciec przepisze mi gospodarstwo i dostane premie dla młodego rolnika to zastąpie swojego 20 letniego na nówke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku to sie pomęcz tym starym MTZ'em i nawet nie myśl o nowym :) . Jak troche się orientujesz to chyba wiesz co to za sprzęt. A nie lepiej jakiegoś starego z zachodu. Jeny o czym ty tak marzysz o starej technice z lat 80-tych, bo za wiele w nim nie zmienili. Chyba potrzeba troche komfortu w pracy a nie jezdzić jak na wozie i czekac kiedy coś odpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

ja zaproponował bym zetora 7340 lub 10145 lepszy niz ursus bo ma lepszy kąfort pracy albo coś z zts zeby miał 40 skrzynie i sprawne pubiegi do transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Witam. Jakis tydzien temu złamałem c 360 w poł i mam dylemat jaki ciągnik kupic. Chodzi tutaj o moc 60-90 km. Musi miec 4x4. Najbardziej zastanawiam sie miedzy Renault 85.14 A MTZ 82. Co wy na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Do @murtek który napisał --->

"Ja polecam jakiegoś MTZ czy Pronarka. Niedrogie, łatwe do naprawy, bez skomplikowanej elektroniki. Moim zdaniem zachodni jak najbardziej, tyle że najlepiej nowy".

Kolego czy ty wiesz wogóle co piszesz ???? U mnie w okolicy są 3 pronary 82sa i 4 MTZ'y 82 no i powiem Ci, że się niestety mylisz.

Podam Ci na własnym przykładzie mam pronarcia 82sa od początku 2006r.(od lutego), ma on mało godzin pracy bo tylko 1600. W tym okresie były takie awarie jak:

- 3x rozpoławienie w celu wymienienia tarcz sprzęgłowych i do nich docisku (docisk pierwszy raz wymieniony 2tyg. temu)

- pękła rama (a raczej półramka) na łączeniu silnika z tyłem ciągnika ( na całe szczeście w tym momencie w którym poszło i sprzęgło wiec to było przez nas widziane) było to niewielkie pęknięcie - no ale było spawane ze 2godzinki - a wszystko to prawdopodobnie od tura

- o przednim napędzie to nawet nie wspomne bo ta wajcha to chyba tylko tak dla picu ;) ( więc wcześniej do puty nie wym\ieniliśmy jej trzeba było kłaść się pod ciągnikiem i stuknać młotkiem)

- zapomniałem dodać o tym, że wraz z pęknieciem ramki pękło kilka śrub na połączeniu 2 części ciagnika z którymi męczyliśmy się z 4godziny (poprostu zostały bez gwintu w otworach i wiertatą ani w tą ani w tą - ale sie udało)

- coś sie działo z przednią osią dokładnie to z siłownikiem przez co ciągnik stał ze 2tyg.

- jeszcze były wymieniane przez dealera po 1.5roku hamulce które i tak już na własną ręke teraz muszę wymienić cos łapie tylko na jedno koło i go nasówa na bok co jest dość ryzykowne i niebezpieczne

- CO NAJGORSZE coś zaczyna ciecw silniku :D

 

oraz wiele innych drobnych awarii ;(

 

Niestety to sie dzieje nie tylko u mnie znajomy ma przez 3 lata Pronara i tez już mu cieknie, a wujkowi w MTZ'cie którego ma od 3 miesięcy (starego) który wg. niego miał być taki dobry- już poszedł napęd i do dzis nie jest zrobiony.

 

POWIEM wszystkim, że nie jestem jakimś krytykantem czy nienawidze tej marki lecz stwierdzam szczere fakty. Znajomy mi powie, że co z tego że się psuje ale przynajmniej części sa tanie na co odrazu mój tata no tak- "tylko ciagnik stał ci w żniwa 2 tyg. a ty mnie najołeś za duże pieniądze"

 

Prawdopodobnie sprzedam go w najbliższym czasie moge dopiero za 5 lat bo był na młodego rolnika.

Nie będe tu filozofował, że do pracy z załadunkiem najlepsza jest ładowarka ale to prawda. Ja osobiście mam taki zamiar wraz z taTą zastąpić go na JD 5080R a c-330m i c-360 na JD 5070M.

 

A i nie jestem jakimś dealerem JD który go zachwala lecz prostym człowiekiem ze wsi który poznał sie na tej marce wraz z wieloma innymi.

Mam JD 6430, 17 lat w przyszłości chce być lekarzem weterynarii i dziękuje za uwage ;[

 

też posiadam mtz ponad 15lat i : przedni most,rączka od przedniego, ogólnie przedni napęd, rozpoławianie się silnika i jeszcze parę defektów to wszystko prawda ale :) ten ciągnik chodzi u mnie w turze i te nie które części zużywają się 2 a nawet więcej razy szybciej(praktycznie co dwa miesiące naprawiamy przedni napęd-dlatego staram się jeździć bez(pomaga) natomiast silnik w rusku myślę że nie do zdarcia.Komfort jazdy-hmm...wolał bym brać tura na ramiona i sam nim robić hehe sprzęgło też jest trochę lipne ale moża teraz coś sie zmieniło pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

@up

 

ale i tak bym wolał zetora dla mnie taki mtz to musiał by coś robić a pronara nie kupił bym gościu 82 tsa czerwoną kupił i coś mu poszłó po roku w tylnej osi sam to naprawił i cała już rozpierniczył pózniej więc wiesz ... bawienie bawieniem się w mechanika naprawde to opłaca się kupować zagraniczne traktory: zetor,new holland,john deer,fendt,mtz(da się kupić ale pronara raczej nie ),belarusa ;) i to chyba tyle xD kupować mocne i trwałe traktory a jak się kupuje traktor to się kurde o niego dba dałem ci link do dobrego zetora który dużo wniesie ci do gospodarstwa bo mi dużo wniósł od ursusa c360 a mam 5320 i o 10 lub 13 koni wiecej wiec ... i mam wygode pracym,moc i oczywiście jest cichy ale jak kupujesz traktor to albo rozwalony i tanie i sobie go odremontujesz lub odremontowany i będziesz musiał o niego dbać bo o traktor trzeba dbać a nie dolewać starego oleju tylko kupić nowy sprawdzać czy nic nie cieknie .. to chyba na tyle . xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoza0604    0

Mam gospodarstwo około 50ha i potrzebna mi jest rada jakiej marki ciągnik kupic o mocy 80-90 koni. Mam juz Zetora 110 koni i MTZ ale ten ostatni sie juz zestarzał i planuje nowy kupić co byście doradzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli chodzi o nowy i z dość dobrej półki to ja bym myślał na case cs pro lub JD 6030, bardzo fajne ciągniki, technika oraz komfort stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli coś tańszego na pomocnika to JD M seria zetor proxima, ale to już nie będzie to samo :) Pojeździj troche jakimiś ciągnikami, u znajomych czy sąsiadów to zobaczysz różnicę podług MTZ-a i będziesz wiedział co wybrać :) Tylko obejrzyj kilka, nie bierz pierwszego lepszego bo to wybór na lata ;[


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No juz go tak sie strasz, jesli juz mu jakis sie spodoba, dobre bedzie mial wyposazenie, przystepna cene, to niech bierze Pierwszy lepszy, Ja polecam DF agroplusa 410 jako pomocniczy, oraz Zetora Proxime ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

A co z używanych ? powiedzmy 70km ,4x4, rocznik około 95, cena hmm jeszcze nic nie wiem o cenach ciągników ale powiedzmy 35 tys, trochę to mało ale cóż, pytam jaką markę byście polecili, myślałem nad DF,

Ciągnik pracował by w wycinarce,prace zielonkowe (kosiarka,przetrząsarka) opryskiwacz zawieszany, rozsiewacz nawozów, siewnik,prasa.Poprostu zastąpił by stara i wysłużoną c355, a parę koników więcej by się przydało , w przyszłości jak grosza przybędzie może jakiś tur by doszedł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weś ursusa 914 my go mamy jak narazie sprawuje się bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

Witam interesuje się kupnem nowego ciągnika i chce na to przeznaczyć ok 130 000zł przedział mocy 80-90 KM jakie zaproponujecie modele i marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj