Polecane posty

Nikita_Bennet    314

Co do sprzedaży ciągników przy małych przebiegach to można przyjąć jeszcze jeden wariant którego nie widzę tutaj - po prostu ktoś złożył wniosek na PROW, kupił ciągnik licząc że dostanie zwrot a jego wniosek przepadł ze względów proceduralnych (np brak potwierdzonej kopii dowodu osobistego). A jak najłatwiej spłacić ciągnik gdy nie ma sie tych 50-60% zwrotu z ARiMR?

Po prostu go sprzedać a wtedy sprzedaje się prawie nowy ciągnik z małym przebiegiem.

 

Zresztą pojeździjcie troche i pogadajcie z handlowcami - troszkę ludzi się nacięło na PROWie i maszyny wróciły do sprzedawców z bardzo małymi przebiegami (wzięte w leasing do czasu wykupu za kasę z PROWu).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Ja słyszałem ze valtra to dobre ciągniki ekonomiczne i mało awaryjne

 

A ja słyszalem że Fenty są całkiem nienajgorszeblink.gif

 

Początkowych forumowiczów spotykają kary za tego typu konkrety.

Poza tym rozwiń trochę kwestię kredytowo/leasingową skoro już się za nią zabrałeś.

Sytuacja z kredytami preferencyjnymi w Waszych bankach nieco się unormowała i trza po prostu ich dobrze przycisnąć i podpytać (nie każdy bank ma "chęci" do działania przy preferencyjnych).

 

Jeśli natomiast to nie przejdzie to pozostaje zwykły kredyt komercyjny, a tu oprocentowanie jest nieco wyższe niż w leasingu.

 

Oczywiście wsjo zależy od banku i grupy leasingowej, ale uśredniając jest mniej więcej tak.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kredyt a leasing, opłacalność obu form finansowania zależy w dużej mierze od rodzaju kredytu oraz na jakich zasadach opodatkowania jest inwestor(kupujący dane dobro) bo przyjmując że jest kredyt komercyjny na ok 7,5-8% oraz leasing na 4-5% to leasing wypada o wiele korzystniej w przypadku gdy podatnik jest na zasadach ogólnych ze względu na korzyści podatkowe wynikające z istoty leasingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Dziękuję za sprostowanie,

patrząc z perspektywy przedsiębiorcy to jednak leasing wychodzi o tyle przyjemnie, że można sobie od każdej raty odpisać i Vat i dochodówkę. Z kolei, przy kredycie odliczasz raz od całości zaraz po zakupie.

Na jeden pies wychodzi, kwestia jak komu wygodniej.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wygodniej nie wygodniej, biorąc pod uwagę lewasing zazwyczaj jest mniej formalności i wymogów, bo mając już np kredyt preferencyjny 2 już nie dostaniemy i zostaje nam albo kredyt komercyjny albo leasing, zazwyczaj w przypadku leasingi jest mniejszy wkład własny, czasem wcale nie potrzeba wkładu własnego,z punktu widzenia przedsiębiorcy mając np kilka maszyn w leasingu nie musi się martwić o amortyzację ich, nie ma ich u siebie wpisanych do majątku trwałego, a raty leasingow wpisuje w całości w koszty

 

tak czy inaczej opłacalność leasingu zależy od indywidualnych potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Miałem wiele polskich rzeczy, łatwa dostępnśc części zamiennych to tylko 1 plus. Ja wole dac za częśc drożej, dłużej poszukac, ale za to jeździc w pełnym komforcie i wieloma innymi pożytecznymi rzeczami. :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NasDwoje    0

@Dawid777 ma racje a tak mnej więcej to ile masz ha ornej jak taki ciągnik ? :D pozdrawiam :D

EDIT:20 ha i taki wielki ciągnik chcesz ? weź kup sobie Zetora 7441/8441 z turem też dobry ;)wystarczał by Ci i to niemiał by co robić hah :D :D :)


Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! ;D
Czy na górze ,czy na szczycie Bizon Super ponad życie !!! ;D
Czy świeci słońce,czy leje deszcz, Ursus moją maszyną jest !!! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Bierz co w lepszym stanie, w zachodnich ciągnikach za dużych różnic nie ma, każdy wybór będzie dobry, stan sie liczy :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

+ tego mf-a to że ma łądowacz, jeżeli masz prasę zwijająca to ładowacz Ci się napewno przyda, uwzględnij też to w jakim stanie, i przebieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

kur.... już głupi jestem sam nie wiem co wybrać jeden mówi większy drugi mowi mniejszy... jeden mówi belarus drugi zetor trzeci mf i tak wkoło boje się pchać w zetora bo krążą opinie że bardzo lubią paliwo w mf nażekają na hydraulikę a belarus to tak jak alfa właściciele sobie chwalą ale szybciej sprzeają niż kupują.... wołam o pomoc mam 40tys potrzebuje ciągnik na 20h uwzględnić trzeba to że połowa z tego strasznie ciężka ziemia ile koni doradzacie jaka stajnia no i lepsza marka używana czy gorsza ale nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Na te 20 ha to pomyśl nad jakimś Ursusem 914, albo Zetorem 8145, może więcej spalą od zachodnich, ale dużo ziem nie masz to powinien Ci w zupełności styknąc, wiadome części tanie i w każdym ''kiosku'' dostaniesz :blink: Nawet z Chińskiej stajni nie dostaniesz nowego za 40 tyś, więc zostaje używany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

http://www.allegro.pl/item913874724_massey_ferguson_3070.html a może coś takiego co o nim sądzicie???

 

wolę dołożyc w części ale wole mieć pewność że nie musze mieć orlenu na podwórku znajomi mają takie jak mówisz i nażekają strasznie na spalinie mówią że to co zaoszcędzą na częściach idzie na paliwo no komfort w mf chyba lepszy nie wiem jak ty ale ja wolę pracować w ciszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Masz rację że one chleją, ale masz tylko 20 ha, wybór należy do Ciebie

A co do tego MF-a no zadbany nawet jest, a jaka jest w nim skrzynia biegów? Bo w niektórych chyba są felerne co?, głowy nie daje uciąć, ale taki jeden koleś miał jakiegoś MF-a i dość sporo włożył w skrzynie biegów, co nie znaczy że wszystkie są felerne oczywiście, jak się nie myle to był 3080, ale nie jestem pewien... Niech wypowiedzą się posiadacze tych ciągników, albo popytaj ich jak im służą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

może coś w tym być bo 3080 jest dużo tańszy od3070 mimo że ten pierwszy ma większa moc...

 

a może jakiegoś renaulta poszukać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A ten MF ma mechaniczną skrzynie?

To chyba lepszy będzie jednak ten MF niż jakaś renia, znajomy ma 1014 skrzynia mechaniczna i sprawuje mu się bardzo dobrze, no w tym roku akurat tarcze od sprzegła wymieniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja polecam jakiegoś MTZ czy Pronarka. Niedrogie, łatwe do naprawy, bez skomplikowanej elektroniki. Moim zdaniem zachodni jak najbardziej, tyle że najlepiej nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

myśle też nad belarusem 820 w ful obcji wychodzi jakieś 60-70tys tylko ile takim bedę musiał robić żeby zwrócił się... chyba zostanę przy tym mf jakoś jestem do nich przekonany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shadow    0

Witam wie ktoś ile kosztował by nh t5040 86km ? w standardzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszU    0

Witam. Ja mam dwa MFy 3060 i 4235. 3060 mam już 4,5 roku i jak narazie bez żadnych awarii, nakrciłem nim 1300mth, obecnie ma 5700mth.4235 kupilem rok temu,ma3600mth z czego 400 u mnie i rownież bez awarii. Jestem bardzo zadowolony z tych ciągników :unsure: Jeśli sie boisz MFa z serii 3000 to proponuję MF 390,390T itp. prosta i trwała konstrukcja bez elektroniki. Użytkownicy chwalą sobie te ciągniki. Dużo części pasuje od postlicencyjnych ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj