amsterdam04

Słodownia Strzegom

Polecane posty

amsterdam04    1

Witam.

Czy ktoś sieje jęczmień dla słodowni w Strzegomiu. Jakie ceny kontraktu i które odmiany preferują.

 

Edytowano przez amsterdam04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

koledzy sieją i chwalą, ja tam wole robić paszówkę na ozimym.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dwa lata temu droższy paszowy niż w Słodowni. Uwalili niesamowicie. Dużo narzeka. ale dalej sieją. to norma u rolników. Ja raz posiałem na kontrakt i koniec, lepiej paszę i po problemie, tylko trzeba mieć gdzie przetrzymać, lub  Jugowa lub Małuszowa odwieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amsterdam04    1
11 godzin temu, tomek73 napisał:

Dwa lata temu droższy paszowy niż w Słodowni. Uwalili niesamowicie. Dużo narzeka. ale dalej sieją. to norma u rolników. Ja raz posiałem na kontrakt i koniec, lepiej paszę i po problemie, tylko trzeba mieć gdzie przetrzymać, lub  Jugowa lub Małuszowa odwieść. 

  Nie dałem rady wejść z pszenicą po burakach i pomyślałem o browarze. Jednak chyba dam sobie spokój. Stary Jawor też bierze jęczmień w żniwa 

Dnia 20.02.2023 o 15:50, yacenty napisał:

koledzy sieją i chwalą, ja tam wole robić paszówkę na ozimym.

Sieję ozimy podoba mi się lubi sypnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj