Janusz6111

Rozsiewacz Rauch

Polecane posty

Janusz6111    0

Witam, 

na młodego rolnika staram się wybrać nowy rozsiewacz o pojemności >1100l, waham się miedzy Rauchem, Sulkym i kvernelandem.

Z duża przewagą na tego pierwszego w modelu mds 18.2 lub 20.2.

Pytanie przede wszystkim do użytkowników elektrycznego e-clicku. Jak to się sprawuje po latach, nie zacina się? silniczki nie padają?

Wziął bym normalną hydraulikę, ale czasami zdarza się zmieniać ciągniki i nie chce mieszać olejów.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Ja mam od 4 lat axisa 30.2 na elektrycznych siłownikach i komputerze quantron i ani razu problemu z nimi nie było. Rauch robi rozsiewacze naprawdę na najwyższym poziomie 😉 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz6111    0
20 minut temu, koyack napisał:

Ja mam od 4 lat axisa 30.2 na elektrycznych siłownikach i komputerze quantron i ani razu problemu z nimi nie było. Rauch robi rozsiewacze naprawdę na najwyższym poziomie 😉 

Dzięki za opinię.

A Telimat tez posiadasz w swoim? Bajer warty dokładki?

Edytowano przez Janusz6111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie wiem czy Rauch robi takie dobre te maszyny. Konstrukcyjnie może tak ale mimo mycia po sianiu nawozów po kilku latach mój MDS jest tak zeżarty ze aż żal ptrzec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Mam mds 20.2 z komputerem od 3 lat. W tamtym roku pękł mi plastik przy zasuwach. Koszt około 500 zł. Poza tym sprzęt super. Prosty w obsłudze i dokładny. W tamtym roku zaoszczędziłem dzięki niemu kupę kasy. Jeśli masz pytania to pisz. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487
1 godzinę temu, tobago napisał:

Nie wiem czy Rauch robi takie dobre te maszyny. Konstrukcyjnie może tak ale mimo mycia po sianiu nawozów po kilku latach mój MDS jest tak zeżarty ze aż żal ptrzec. 

Z którego roku?

W ubiegłym tygodniu kupiłem 19.1 z 2012. Stan bardzo ładny, ale poprzedni właściciel kąpał go w oleju. Na grubo smarowany.

Wczoraj go myłem i też sprężarką olejem go zachlapałem, ale dysza kiepska i jest za cienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A po co wy go olejem smarujecie? i co? Pokaz zdjecia jak mozesz

Ja mam mds 17.1z 2017 r.  tylko mechaniczny z hydraulicznym otworz/zamknij, i odpukac nic sie z nim nie dzieje

Jedynie blad zrobilem w pierwszym roku, ze dysza rotacyjna od myjki przeciagnalem po blasze tylnej gdziie jest zaczep i lakier zszedl...:) a zbiornik nawet kawalka rdzy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Kup pistolet do ropowania i jak KONSERWUJESZ to mieszaj on z olejem w stosunku 1:3 

4 minuty temu, Agrest napisał:

Z którego roku?

W ubiegłym tygodniu kupiłem 19.1 z 2012. Stan bardzo ładny, ale poprzedni właściciel kąpał go w oleju. Na grubo smarowany.

Wczoraj go myłem i też sprężarką olejem go zachlapałem, ale dysza kiepska i jest za cienko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    619

Jakim olejem chlapiesz? Teraz ponoć u wszystkich powłoki kiepskie łacznie z Amazonem prze ekofarby. Ja mam od roku nowego 18.2 z kompem , ale miałem lub mam problem z działaniem tych silownikow bo bardzo czesto wywala błąd napięcia.  Serwis sprawe olał na gwarancji co jeszcze bede dochodzil, ale chyba znalazlem przyczyne. Duza zaleta za jednokomorowy zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Takim robię, tylko dysza zdechła jak łańcuch smarowałem podczas pracy🤭

Robię hydraulicznym bo mam w ciul z wymiany w kombajnie

20230209_081058.jpg

20230209_082512.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Też się podepnę i zapytam czy ktoś ma MDS 18.2 lub 20.2 z opcją siłowników dwukierunkowych czy to jest lepsze niż jednokierunkowe + sprężyna co otwiera w praktyce pomijając zmiany traktorów i mieszanie olejów?. Jak to potem podpiąć, zredukować te 4 węże by obsługiwał rozdzielacz jednosekcyjny, bo otwierać rozdzielaczem traktora z kabiny nieporozumienie. Lub czy ktoś przerobił na rozdzielacz dwusekcyjny przy wężach jak w owijarce by niezależnie sterować otwieraniem zsypów czy się sprawdza?. Wiem tylko, że jednosekcyjny trzeba blokować zaworem przed wtyczką, bo otwiera się zsyp w transporcie, gdyż rozdzielacz traktora puści a sprężyny otwierają zsypy.     Biorąc opcje siłowniki elektryczne trzeba mieć dobre napięcie stabilne czyli najlepiej puścić kabel od akumulatora do gniazda inaczej będą jak u kolegi wyżej cyrki, gdy będzie napięcie skakać. Malowane są proszkowo i podobno nie wskazane jest ich oleić olejem silnikowym a jedynie dobrze wypłukać wodą mit?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    619

U mnie napiecie raczej dobre, prawdopodobnie przyczyną problemów jest ciężko chodzący wskaźnik , zobaczymy. Mi serwisant powiedział, że producent zaleca olej roślinny do konserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Nie wiem czy to dobry pomysł z tym roślinnym olejem , robi się z niego pokost , powstaje lepka warstwa i na dodatek trudno zmywalna.. Może lepszy byłby olej bio- do smarowania łańcucha pilarki.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, Risto napisał:

Też się podepnę i zapytam czy ktoś ma MDS 18.2 lub 20.2 z opcją siłowników dwukierunkowych czy to jest lepsze niż jednokierunkowe + sprężyna co otwiera w praktyce pomijając zmiany traktorów i mieszanie olejów?. Jak to potem podpiąć, zredukować te 4 węże by obsługiwał rozdzielacz jednosekcyjny, bo otwierać rozdzielaczem traktora z kabiny nieporozumienie. Lub czy ktoś przerobił na rozdzielacz dwusekcyjny przy wężach jak w owijarce by niezależnie sterować otwieraniem zsypów czy się sprawdza?. Wiem tylko, że jednosekcyjny trzeba blokować zaworem przed wtyczką, bo otwiera się zsyp w transporcie, gdyż rozdzielacz traktora puści a sprężyny otwierają zsypy.     Biorąc opcje siłowniki elektryczne trzeba mieć dobre napięcie stabilne czyli najlepiej puścić kabel od akumulatora do gniazda inaczej będą jak u kolegi wyżej cyrki, gdy będzie napięcie skakać. Malowane są proszkowo i podobno nie wskazane jest ich oleić olejem silnikowym a jedynie dobrze wypłukać wodą mit?.

Ja mam dwa siłowniki jednostronnego działania z dodatkowymi zaworami w kabinie na błotniku. Pod ciągnik podpinam jeden wąż i mogę zamknąć zawory i mie otwiera się samo, albo sterować nimi połówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj