Gość

Kara z UFG za brak OC ciągnika.

Polecane posty

Gość   
Gość

Cześć. Dwa lata temu kupiłem używany ciągnik który OC miał ważne do 24 stycznia 2022 roku. Jako że z poprzedniej firmy nie było żadnej informacji, a i mi się trochę zapomniało to kolejną polisę kupiłem dopiero 5 czerwca 2022 roku, i ta polisa cały czas jest ważna. Czy może mi jeszcze przyjść kara za brak OC? Niby jest napisane że fundusz gwarancyjny daję karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli, i że powiadamia o tym 14 dni od przeprowadzenia kontroli, czyli najpóźniej 13 stycznia 2023 dostałbym wezwanie do zapłaty. Jeśli nic takiego nie było to mam rozumieć że udało się uniknąć kary i już jest sprawa zamknięta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

W 2021 roku miałem podobną sytuację z samochodem, choć w trochę innych okolicznościach. W każdym razie żadnej kary nie otrzymałem do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    15

Kolega z pracy w 2022 spóźnił się z samochodem 2 dni i dostał karę po pół roku chyba 6000zł. Ale niby jakas furtka jest bo ten wirtualny policjant ma skuteczność 90% może akurat ci się udało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Fajne te porady z tego forum. "Chyba", "podobno", "słyszałem".

Za 2 dni nie ma kary 6000 zł. Opowiadaj bajki gdzie indziej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Niewypowiedziana  polisa OC wznawia się z automatu więc kolega kolegi  opowiada bajki 

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jak się kupuje pojazd to wraz z końcem umowy polisy  na porzedniego własciciela kończy się  OC i nie jest automatycznie przedłuzana , umowa jest tez nie przedłuzona jezeli wraz z upływem daty waznosci zalegamy z zapłatą . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
20 minut temu, Andrz_ napisał:

Niewypowiedziana  polisa OC wznawia się z automatu więc kolega kolegi  opowiada bajki 

Tak było kiedyś. 

Na ich stronie jest napisane że muszą wykryć w roku kalendarzowym w którym był brak oc. Także możesz spać spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102
1 godzinę temu, piotrp88 napisał:

Fajne te porady z tego forum. "Chyba", "podobno", "słyszałem".

Za 2 dni nie ma kary 6000 zł. Opowiadaj bajki gdzie indziej.

Jest kara, kolega ma do zapłaty.

1 godzinę temu, Andrz_ napisał:

Niewypowiedziana  polisa OC wznawia się z automatu więc kolega kolegi  opowiada bajki 

Wznawia się jeśli pojazd BYŁ zarejestrowany na Ciebie a jeśli kupiłeś to niekoniecznie, zależy od firmy, wiem bo kolega z pracy spóźnił się trzy dni i dostał pismo z kwotą do zapłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

6 tys to było ale za pow 14 dni a za 3-14 dni 3 tys . a po drugie jak się sprzedaje pojazd to zazwyczaj się o tym informuje ubezpieczyciela , ot chociazby nie stracić zniżek w razie kolizji  nowego własciciela pojazdu 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Koleżanka z pzu mi mówiła bo miałem tak z przyczepą, że jak nie dojdą do tego przez jakiś czas. Mówiła mi do kiedy to już potem nic nie grozi. Mówiła mi, ze po tym terminie tydzień czy dwa potrafią jeszcze wysłać pismo, że trafili na to w terminie. Tylko nie pamiętam czy to jest od nowego roku po roku w którym skończyła się polisa czy jeszcze ileś miesięcy po nowym roku roku nasennego.

2 godziny temu, Andrz_ napisał:

Niewypowiedziana  polisa OC wznawia się z automatu więc kolega kolegi  opowiada bajki 

Wznawia się ale tylko jeśli ty zapłaci zapomnisz. Jeśli pojazd został sprzedany to owszem wznowić się chce staremu właścicielowi ten pokazuje umowę fakturę, ze sprzedał i finito. Nowemu właścicielowi nic się samo nie wznowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

A nie jest to ważne przez pięć lat . Ja z samochodem podpadłem 3 lata temu ale na razie nic nie przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
12 godzin temu, TomaszStach napisał:

Cześć. Dwa lata temu kupiłem używany ciągnik który OC miał ważne do 24 stycznia 2022 roku. Jako że z poprzedniej firmy nie było żadnej informacji, a i mi się trochę zapomniało to kolejną polisę kupiłem dopiero 5 czerwca 2022 roku, i ta polisa cały czas jest ważna. Czy może mi jeszcze przyjść kara za brak OC? Niby jest napisane że fundusz gwarancyjny daję karę za brak OC wyłącznie w roku kontroli, i że powiadamia o tym 14 dni od przeprowadzenia kontroli, czyli najpóźniej 13 stycznia 2023 dostałbym wezwanie do zapłaty. Jeśli nic takiego nie było to mam rozumieć że udało się uniknąć kary i już jest sprawa zamknięta? 

Jest jak piszesz. Do końca roku jak nie wykryją to już kary nie będzie. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Wysokość kar za brak polisy OC. Wysokość stawek obowiązuje od 1 stycznia 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku

 

Brak OC do 3 dni:

- samochód osobowy = 1400zł,

- samochód ciężarowy i autobus = 2090zł,

- pozostałe pojazdy = 230zł.

Brak OC od 4 do 14 dni:

- samochód osobowy = 3490zł,

- samochód ciężarowy i autobus = 5240zł,

- pozostałe pojazdy = 580zł.

Brak OC powyżej 14 dni:

- samochód osobowy = 6980zł,

- samochód ciężarowy i autobus = 10470zł,

- pozostałe pojazdy = 1160zł.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
9 godzin temu, Andrz_ napisał:

Niewypowiedziana  polisa OC wznawia się z automatu więc kolega kolegi  opowiada bajki 

Gowno prawda nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj. W przypadku kupna pojazdu z OC OC sie nie odnawia automatycznie.

Odnawia sie automatycznie jak Ty wykupisz i pozniej w nastepnym roku nie oplacisz to wtedy sie odnowi automatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
13 minut temu, mds212 napisał:

Odnawia sie automatycznie jak Ty wykupisz i pozniej w nastepnym roku nie oplacisz to wtedy sie odnowi automatycznie

O ile nie płacisz w ratach, jeżeli płacisz w ratach i zapomnisz o ostatniej, to się nie odnawia automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Prawda, zapomnialem bo nigdy nie biore na raty bo jest drozej  albo dlatego ze na OC jeszcze mnie stac zapalcic w calsoci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Jest jak piszesz. Do końca roku jak nie wykryją to już kary nie będzie. 

 

 

 

No to tym razem się udało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MI za przyczepę się udało dwa lata temu. Tez kupiłem w lutym z oc na prawie cały rok do grudnia. A potem zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    15
12 godzin temu, piotrp88 napisał:

Fajne te porady z tego forum. "Chyba", "podobno", "słyszałem".

Za 2 dni nie ma kary 6000 zł. Opowiadaj bajki gdzie indziej.

Racja, mój błąd bo napisałem byle jak. Dopytałem i 20 dni się spóźnił. Też kupil auto i wygasło OC a nie przedłuża się automatycznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gówno. Kontrola była 30 grudnia i dzisiaj dostałem wezwanie do zapłaty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

No i ile jest za ciągnik ? a mogą udowodnić tą kontrole że akurat 30 grudnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj