luki9939393

New Holland T475 piszczy

Polecane posty

luki9939393    0
Napisano (edytowany)

Dzień Dobry,

Mam problem z dźwiękiem w NH T475 podczas włączania wałka wom, zaciągania ręcznego, po uruchomieniu ciągnika. Brakuje mi czujnika zapięcia przyczepy. Od jednego elektronika dowiedziałem się, że wystarczy rezystor 8 Ohm wpięty gdzieś we wiązkę ze zdjęcia. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć pomiędzy które przewody wlutować rezystor? Jeśli nie to byłbym wdzięczny za jakiś schemat.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

1675414943102.jpg

Edytowano przez luki9939393

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Chodzi o dźwięk informujący o jakiejś nieprawidłowości. Dodatkowo świeci się kontrolka. Dźwięk trwa chwilę po czym przestaje. Chcę oszukać komputer tak aby myślał, że czujnik jest wpięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale jaki czujnik? Czujnik zapiętej przyczepy? Cz Ty wiesz co piszesz? A może czujnik schowania się podwozi po starcie?

Jak wygląda ta kontrolka?

Przypadkiem nie masz uszkodzonego czujnika obecności kierowcy na fotelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Kolego nie wiem konkretnie bo to ciągnik znajomego. Możliwe, że chodzi o czujnik obecności kierowcy. Sygnał pojawia się podczas uruchomienia traktora, podczas zaciągnięcia ręcznego oraz przy włączaniu wałka wom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
Przed chwilą, luki9939393 napisał:

Sygnał pojawia się podczas uruchomienia traktora, podczas zaciągnięcia ręcznego oraz przy włączaniu wałka wom. 

A może tak ma być, ten sygnał może informuje, ostrzega o włączeniu wom czy reszcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Jakiś wcześniejszy elektronik, który się tym zajmował twierdził, że tak być nie powinno i odpowiednio wpięty rezystor 8ohm załatwia sprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Ja bym jednak sprawdził z czym jest konkretnie problem a dopiero później ewentualnie wpinał rezystory bo możesz sobie narobić większego kłopotu. Lepiej wiedzieć co się robi a nie bo ktoś powiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Ten pisk to na 99% czujnik obecności d*py operatora na fotelu. On właśnie piszczy jak się nie zaciągnie ręcznego a nie siedzi się na fotelu i jak próbuje się uruchomić WOM a nie siedzi się na fotelu. Mi to znajomy jakoś zdrutował, bo ten czujnik się popsuł, ale co i jak zrobił to już nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Z opisu wynika, że to nie czujnik ręcznego a czujnik obecności kierowcy na fotelu. Czujnik ręcznego nie ma nic wspólnego z WOM ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Okej racja. Czy może mi ktoś potwierdzić, że czujnik obecności kierowcy na fotelu jest wpięty w ten czarny konektor z mojego zdjęcia? Jeśli tak to zakładam, że odpowiedni rezystor powinien być wpięty między jego dwa piny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zrób zdjęcie tej kontrolki bo sami nie wiecie co jest popsute.

I zmierzcie rezystancję czujnika fotela z operatorem i bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Racja. W niedzielę to zrobię. Dziękuję

A czy jest ktoś kto powie mi jakie rezystancje ma ten czujnik bez oraz z zajętym fotelem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zmierz i podaj wyniki. Jak będzie brak przejścia to rozbieraj i szukaj przerwy w przewodzie.

Czujnik jest pod gąbką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
7 godzin temu, luki9939393 napisał:

Jakiś wcześniejszy elektronik, który się tym zajmował twierdził, że tak być nie powinno i odpowiednio wpięty rezystor 8ohm załatwia sprawę. 

Skoro stwierdził co jest problemem i stwierdził że wie jak to naprawić, to czemu tego nie zrobił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może jest tylko od wiedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom1988p    0

Przeważnie jest przełamany przewód od czujnika obecności operatora, czasami trzeba podłożyć kawałek np. tektury pod czujnik w zależności od jego wersji.

Pierwsze trzeba próbować naprawić a nie drutować rezystorem (8ohm to nie będzie zgodny ze schematem czujnika, nie udzielam informacji do drutowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Czujnika siedzenia po prostu nie ma. Poprzedni właściciel go usunął całkowicie więc chcę to "zdrutować". Byłbym wdzięczny za potwierdzenie rezystancji oraz informację, czy czarny konektor ze zdjęcia jest właściwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9939393    0

Koledzy byłbym bardzo wdzięczny o wartość rezystancji maty dla zajętego fotela w T475. Jeśli byłby ktoś kto może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj