yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SawekBraczyk    458

Podobno ze na pryszczarka niby że by starczyło nawet od brzegu pola tylko popryskac a ile w tym prawdy to ja tego nie wiem , nie robiłem tak . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Za co te 12 % , takie mrozy mialeś

Nie zawiazane łuszczyny od mrozu. Był u mnie 1 i 4 maja. Do -4 było chyba 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111
Napisano (edytowany)

Miałem pare lat temu szacowanie przymrozków - rok chyba 2020. Rzepak na którym dostałem od 15 do 25 % sypał mi 3,5 tony a działki z inną odmianą gdzie likwidator czy jak go tam zwał stwierdził że uszkodzenia są poniżej progu wypłacania kasy ( faktycznie uszkodzeń było dużo mniej) i gdzie nie dostałem nic z ubezpieczenia to plon był 2,5 tony.

Edytowano przez rocco0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
6 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Podobno ze na pryszczarka niby że by starczyło nawet od brzegu pola tylko popryskac a ile w tym prawdy to ja tego nie wiem , nie robiłem tak . 

Wystarczy że niema chowacza czterozebnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
18 godzin temu, jahooo napisał:

Mnie tu najbardziej ciekawi ten ....., ciekawe, co na to PIORIN ?

Po co piszesz pełną nazwę? Jak ktoś w gogle wpisze to nasze posty się wyświetlają, chcesz komuś dobrą przysługę zrobić?

A kolega niech zmienia nazwę jak nie chce problemów. 

17 godzin temu, Damianek20 napisał:

Jak jesz olej z ukrainy to nie przeszkadza ci on tylko czepiasz się kogoś ! 

Tam nikogo nie ukarzą a u nas trzeba uważać żeby sobie biedy  na życzenie nie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
Dnia 25.05.2023 o 11:33, Damian_B napisał:

Dziś było szacowanie PZU. 

Jedna działka 12% druga 13%

Skąd jesteś? I jak Ci szacowali szkodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

 

1 godzinę temu, Maniaks napisał:

Skąd jesteś? I jak Ci szacowali szkodę?

Łódzkie ELC. Liczenie zawiązanych Łuszczyn i nie zawiązanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

Ile płaciłeś za ubezpieczenie ? Mi jak zaczal wyliczać to jakieś 1.5 tys za hektar ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

Ile płaciłeś za ubezpieczenie ? Mi jak zaczal wyliczać to jakieś 1.5 tys za hektar ...

Co i jak wyliczał?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
Napisano (edytowany)

Na dzień dzisiejszy jedna odmiana taka , a druga jeszcze kwitnie w najlepsze i ruch pszczół bardzo duży , choć to hybryda i zdaniem niektórych nie powinno tych pszczół tam być 

IMG_20230528_120128.jpg

Edytowano przez mysza103
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Południe lubelskiego LBL już przekwitł. Miejscami tylko kwiatki można zobaczyć. Zielono już na polach rzepakowych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

U mnie też okolice LRA,  

Jedynie hybryda jeszcze troszkę kwitnie, w sumie około miesiąca było żółto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

U nas południe podlaskiego jeszcze kwiat jest choć już widać, że przekwita. Widać też ,ze co niektórzy chyba zawiedzeni ceną na płatka nie pryskali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
54 minuty temu, mysza103 napisał:

Na dzień dzisiejszy jedna odmiana taka , a druga jeszcze kwitnie w najlepsze i ruch pszczół bardzo duży , choć to hybryda i zdaniem niektórych nie powinno tych pszczół tam być 

IMG_20230528_120128.jpg

Jak kolega dobrze nagladasz plantacje to powinien zauważyć, że w odmianie hybrydy na kwiatach pędu głównego nie ma pszczoły bo nie ma w nich nektaru , dopiero gdy kwitną boczne to jest pszczoła. Mówił mi to doświadczony pszczelarz i w tym roku się przekonałem sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Bo pszczoły wolą nektar i pyłek z innych  roślin i to głównie z drzew owocowych które kwitną intensywnie gdy i rzepak rozpoczyna kwitnięcie . Poza tym jak ma bliżej pokarm to nie będzie leciała daleko w pole , zwalcza że pszczoły przeważnie do 3 km tylko lecą. No i kwestia rzepaku który nektaruje najintensywniej gdy jest wysoka wilgotność powietrza i zwłaszcza po opadach. 

@mysza103 ten kwitnący rzepak to jaka odmiana? Bo mój excited jako jedyny w okolicy kwitnie jeszcze 😏 a to nie za dobrze bo szkodniki bardziej przyciąga jego żółć😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    18

Zabieg na płatek zrobiony na samym początku kwitnienia 4 maja, jeszcze kwitnie choć widać, że już powoli kończy, dzisiaj chcemy zrobić drugi zabieg, tylko zimne noce ok. 5 stopni, pytanie czy temperatura tylko obniży skuteczność (prochloraz + tebukonazol + insektycyd), czy mogą być inne skutki. Może tylko objechać wokół pola insektycydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
8 godzin temu, Broody napisał:

 

@mysza103 ten kwitnący rzepak to jaka odmiana? Bo mój excited jako jedyny w okolicy kwitnie jeszcze 😏 a to nie za dobrze bo szkodniki bardziej przyciąga jego żółć😏

Kwitnący to Excentric , a ten przekwitnięty to excited 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
8 godzin temu, anja79 napisał:

Zabieg na płatek zrobiony na samym początku kwitnienia 4 maja, jeszcze kwitnie choć widać, że już powoli kończy, dzisiaj chcemy zrobić drugi zabieg, tylko zimne noce ok. 5 stopni, pytanie czy temperatura tylko obniży skuteczność (prochloraz + tebukonazol + insektycyd), czy mogą być inne skutki. Może tylko objechać wokół pola insektycydem?

12 godzin trwa to "ochłodzenie", czy 2 godz. nad ranem...?  Waszym tokiem myślenia, to kiedy występują warunki do zabiegu, w lipcu ku.wa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
4 godziny temu, youn81 napisał:

Mój excentric , oprysk robiony w sobotę 

 

Mocno połamany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj