yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    2345

temptation polowa pędy głównego kwitnienie/przekwitła, boczne pędy dopiero nieśmiało zaczynają kwitnąć, chyba te 0.35 toprexu to za mało. Robaków brak


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21
22 minuty temu, robi57362 napisał:

temptation polowa pędy głównego kwitnienie/przekwitła, boczne pędy dopiero nieśmiało zaczynają kwitnąć, chyba te 0.35 toprexu to za mało. Robaków brak

A regulacje robiłeś w terminie? Czy trochę już był przerośnięty? U mnie w Laurosie podobnie a poszło 0.45 Toprex 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

robiłem w idealnym terminie bylo okienko bez przymrozków, fakt temperatura nie byla szalowa


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8965
8 godzin temu, VonVegans napisał:

U mnie taki sam od tygodnia.znowu przymrozek i nie moze zacząć kwitnąć

IMG_20230501_111611.jpg

Ja bym pryskał 

Podobnie i umnie,niby chce kwitnąć ale niepewnie jakoś🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
19 minut temu, GRZES1545 napisał:

Podobnie i umnie,niby chce kwitnąć ale niepewnie jakoś🤔

A w okolicy jak rzepaki u Ciebie.bo u mnie bida z nędza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

U nas rzepaki poza kilkoma super, ale robi się sucho jak co roku. 2 tygodnie spadło 5mm, wiec jeszcze jak nie popada z 2 tygodnie to bedzie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8965
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

A w okolicy jak rzepaki u Ciebie.bo u mnie bida z nędza 

Różne, niby wydawały się gęste  ale jakoś nie wyglądają teraz za mocne, hybrydy lepiej wyglądają. 

Po przymrozkach dużo łodyg jakby wygiętych, znajomy właśnie mi mówił że pod łąkami po poprzednim przymrozki miał wygiętych sporo łodyg  a dziś wszystko wisi jakby przemarznięte i flak😬

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Napisano (edytowany)
54 minuty temu, pawelol111 napisał:

0.8l Propulse i jak połowa przekwitnie 0.4l Pictora - bedzie dobrze?

nie wiem czy dobrze ale na pewno bardzo drogo

 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
15 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Ja tam pryskam według siebie . Jak roślina ma stres to daje jej się czas na regenerację a nie ja meczy dalej . Fungicyd to co 4 tygodnie ochrona przyjmuje . I tyle . 

Ty nie pie.dol, że według siebie, tylko masz się zesrać jak hektar wiedzy coś chlapnie 🤣🤣🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jak u was wygląda rzepak Derrick kws? Coś powoli zbiera się do kwitnięcia, średnio wyrośnięty i jakoś tak wygląda nie za specjalnie 

2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

U nas rzepaki poza kilkoma super, ale robi się sucho jak co roku. 2 tygodnie spadło 5mm, wiec jeszcze jak nie popada z 2 tygodnie to bedzie lipa

U nas właśnie mogłoby już nie padać teraz ze dwa tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
SawekBraczyk napisał:

Mój tez pokręcony jak nie wiem . Jakos ciężko z tym kwitnieniem ma zacząć . 

bo za dużo chemii walisz. Kto to widział w połowie kwietnia jakieś t2 na zielony pąk robić i to jeszcze tebu. z 4x już wjeżdżałeś w raps opryskiwaczem czy więcej?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
Napisano (edytowany)

Tyle ile jest potrzebne tyle wjechałem . W nocy -2 było wczoraj . To co rzepak w cale w tej fazie nie reaguje na mróz ?  Szkoda czasu na te forum . Tak jak większość ludzi pisała to tak jest . 

3 godziny temu, boogie7 napisał:

Ty nie pie.dol, że według siebie, tylko masz się zesrać jak hektar wiedzy coś chlapnie 🤣🤣🤣

Hektar Wiedzy 🤣🤣 prędzej mam sraczke jak Boogie coś chlapnie . Przecież najmądrzejszy jesteś i najlepiej robisz wszystko . A tak po za tym to nic o mnie nie wiesz 😂😂😂 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325
5 godzin temu, tommy66692 napisał:

Jak u was wygląda rzepak Derrick kws? Coś powoli zbiera się do kwitnięcia, średnio wyrośnięty i jakoś tak wygląda nie za specjalnie 

U nas właśnie mogłoby już nie padać teraz ze dwa tygodnie 

U mnie Derrick wygląda nieźle póki co. Opóźniony względem innych ale miał dobrą regulacje i na jesień i wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

U nas rzepaki poza kilkoma super, ale robi się sucho jak co roku. 2 tygodnie spadło 5mm, wiec jeszcze jak nie popada z 2 tygodnie to bedzie lipa

ile spadło od poczatku roku u mnie 185 mm tak dobrze to nie było dawno, w kwietniu 48 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
9 godzin temu, tommy66692 napisał:

Jak u was wygląda rzepak Derrick kws? 

3 godziny temu, Badwolf napisał:

U mnie Derrick wygląda nieźle póki co. 

 

Na jakich glebach macie tego Derricka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, tommy66692 napisał:

Jak u was wygląda rzepak Derrick kws? Coś powoli zbiera się do kwitnięcia, średnio wyrośnięty i jakoś tak wygląda nie za specjalnie 

on taki jest - jak go kupowałem 3 lata temu to przedstawiciel mi mówił że "NIE WYGLADA ALE SYPIE" i jak do tej pory się sprawdza

co do kwitnienia to faktycznie kwitnie później  - obecnie Aganos u mnie kwitnie a Derrick dobre kilka dni opóźniony względem niego

18 minut temu, VonVegans napisał:

Na jakich glebach macie tego Derricka?

obecnie mam go na 4-5 kl

miałem go i na 3

jestem mega  zadowolony z tej odmiany - jedyny minus to dużo bardziej podatne strąki na osypywanie co jest typowe dla  odmian liniowych 

Edytowano przez Jarek22B
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325
25 minut temu, VonVegans napisał:

Na jakich glebach macie tego Derricka?

Ja mam na 2/3 , pokaze foto dziś. Zaczyna kwitnac

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094
1 godzinę temu, miwigos napisał:

ile spadło od poczatku roku u mnie 185 mm tak dobrze to nie było dawno, w kwietniu 48 mm

Tak, ale ja mam inne gleby niż Ty. Poza tym rzepak potrzebuje sporo wody w maju jak bedzie łuszczyny tworzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
8 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Tyle ile jest potrzebne tyle wjechałem . W nocy -2 było wczoraj . To co rzepak w cale w tej fazie nie reaguje na mróz ?  Szkoda czasu na te forum . Tak jak większość ludzi pisała to tak jest . 

Hektar Wiedzy 🤣🤣 prędzej mam sraczke jak Boogie coś chlapnie . Przecież najmądrzejszy jesteś i najlepiej robisz wszystko . A tak po za tym to nic o mnie nie wiesz 😂😂😂 

A skąd ja tam najmądrzejszy... 🙆  Nic o Tobie nie wiem, bo po co mnie to wiedzieć 🤔  Ale wystarczy natknąć się na Ciebie tutaj, albo na FB,YT 😁  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
24 minuty temu, boogie7 napisał:

A skąd ja tam najmądrzejszy... 🙆  Nic o Tobie nie wiem, bo po co mnie to wiedzieć 🤔  Ale wystarczy natknąć się na Ciebie tutaj, albo na FB,YT 😁  

To co to nie mogę już nigdzie być ani udzielać się ? Jak tam wszyscy podobnie na tym YouTube czy FB pisza i wymieniają się podglądami to czemu i ja mam się nie udzielić ? Wkoncu po to to jest . A że tobie nie pasuje , dobrze człowieku zostaw to dla siebie albo napisz dlaczego ty byś inaczej zrobił  . A nie że wyzywa bo uważa że ja akurat sraczke mam jak HektarWiedzy zobaczę 😄 Ta już napewno . A co cię to obchodzi ? Wku…wiłem się 🤬 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavo666    0

Małopolska. W moich okolicach ładnie rzepaki kwiatną. Mój przytrzymałem trochę dr green i siarczanem magnezu więc trochę opóźniony. Robala specjalnie nie widzę.

20230502_110758.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
Napisano (edytowany)

@SawekBraczyk  haha.. 3 lata hektar_nie wiedzy  robi mądrości w necie a się nie może ogolić bez zacięcia... taki małorolny gość co buduje bazę pod własna dystrybucje  dla gospodarstw  tylko robi to mniej na żywca niż reszta dystrybucji...

Edytowano przez taux
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

U mnie kiepskie w okolicy rzepaku, temperatury w nocy ok -1 do3 stopni mniej nawozów. Jest kilka plantacji pokazowych ale widać że już nie to co w ubiegłym roku.

Za ubiegły rok średnia 4,77 t Duke z hektara w tym mam kawałek Duke a reszta sequel i na pierwszy rzut już nie to. Sąsiad jeden i drugi ma siane w ściernisko super wschody i jeden z nich siał tego nawozu sporo ale d*py nie urywa. Kolejny siał w orane i o wiele lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj