yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
VonVegans    1276
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

To u was nie pada ? U mnie nie da się wjechać w pole bo ciągle leje, woda stoi w ścieżkach 

Coś tam pada,nie na tyle żeby nie wjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457
5 godzin temu, marulekk napisał:

ja nie czekam i jutro w południe jade z T1 i mikro bez robaka , do wtorku rzepak sporo podrośnie bo ciepło nadają a i po niedzieli deszczyki nadają w sumie jutro w nocy tez może coś pokropić

Do pszenicy z T1 tez jedziesz ? Ja mam dylemat z pszenica znowu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
6 godzin temu, kamil800 napisał:

Ja musze jeszcze zrobic jednoliscienne... I mam w sumie pytanie czy mozna cos takiego zrobic ze np polece okolo 10 na jednoliscienne i zanim skoncze reszte to będzie pewnie 13 i poleciec od razu drugi raz ze skracaniem? Czy jednak trzeba odczekac min ten dzien? 

To już ci tych samosiewów nie weźmie jeśli masz rzepak w takiej fazie. 

Dnia 6.04.2023 o 20:35, ŻakowskiSławomir napisał:

desykacja w porządku ale z brakiem klejenia bym się kłócił :D

 

jak się nie myle grzybówki z mikroelementami można ale grzybówki z insektycydami raczej nie. Ktoś mi ostatnio pisał żeby 2 oddzielne zabiegi zrobić.

Dziadkowe odmiany siejesz że chcesz sklejacze jakieś dodawać?? 

Czytasz cechy odmianowe czy bierzesz na pałe i tyle?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Skracacie dzisiaj w lubelskim? Wreście jakaś sensowna temperatuara ma być, a to czas najwyższy bo jak nie dzisiaj to dopiero we wtorek. Martwi mnie jedynie ten delikatny przymrozek który był dzisiejszej nocy, będzie jakiś negatywny wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

U mnie część rzepaków po kolano, na skracanie za późno więc już się nie śpieszę. We wtorek ma być ładnie, trochę obeschnie bo bajorko pierwsza klasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Chodzi ze oprysk nie dojdzie do tych samosiewów. Ja mam z 10 - 15cm rośliny i zakryte pole. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957
25 minut temu, casefarmer napisał:

Skracacie dzisiaj w lubelskim? Wreście jakaś sensowna temperatuara ma być, a to czas najwyższy bo jak nie dzisiaj to dopiero we wtorek. Martwi mnie jedynie ten delikatny przymrozek który był dzisiejszej nocy, będzie jakiś negatywny wpływ?

Też mam ten dylemat, -1,5 o 6⁰⁰ było u mnie, teraz pięknie grzeje słonko, poświęcić jajeczka i korci mnie aby jechać dziś.🤔

Wesołych świąt Wszystkim🐣

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Ja dzisiaj w zachodniej Wielkopolsce jadę jak tylko rośliny obeschną, ma być 11 stopni, słonecznie i czyste niebo, więc nawet triazole daję. Już i tak wszystkie fazy za daleko, rzepak 20-25cm, zboża kolanko pouciekało, ale co zrobić. Było z 2 tygodnie temu -6 rano, musiały się rośliny otrząsnąć i na drugi dzień było już dwa dni do przymrozku. Teraz święta, wtorek chyba deszczowy, a w środę może być wiatr i już wcale nie będzie sensu wjeżdżać. Toprex 0,43l/ha na rzepak 25cm zadziała dobrze fungicydowo i słabo regulacyjnie czy spowoduje jakieś problemy z wzrostem i zakwitnie mi mając metr? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

I to jest to co mnie dzisiaj chamuje w T1 w pszenicy . Czyli brak słońca . Przymrozku nie było . Ale nic z tego nie będzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Ja dzisiaj 0.45l toprex i 0.6l asahi nie czekam do wtorku. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Po wczorajszym opadzie to rzepaki do wieczora będą mokre, może się uda pszenice na chwasty mustangiem , dla mnie ważniejsze bo po świętach regulacja i fungicyd + mikro, rzepak toprex zostaje na przyszły sezon , dam metkonazol+ tebukonazol

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

 

Dziadkowe odmiany siejesz że chcesz sklejacze jakieś dodawać?? 

Czytasz cechy odmianowe czy bierzesz na pałe i tyle?? 

Czytam cechy odmianowe i rzepak sklejam, ma to swoje plusy i minusy jak wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40
37 minut temu, miwigos napisał:

Po wczorajszym opadzie to rzepaki do wieczora będą mokre, może się uda pszenice na chwasty mustangiem , dla mnie ważniejsze bo po świętach regulacja i fungicyd + mikro, rzepak toprex zostaje na przyszły sezon , dam metkonazol+ tebukonazol

No jescze rzepak mokry ale świeci słoneczko więc możliwe ze za trzy cztery godz bedzie suchy. Nawet jezeli beda pojędyńcze krople to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

a jest jakaś granica stosowania toprexu?  bo u nas dziś dalej pada i dopiero wtorek możliwy wjazd rzepak już będzie po fazie ale jako grzybówka w czym ma to przeszkadzać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Jak bym dziś wjechał to bym chyba utonął, lało bez przerwy prawie 3 dni, na piaskach to może i się da ale na mocnej ziemi można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274
18 godzin temu, jahooo napisał:

Na 1 ha pszenicy sypałem 140kg N czyli 400kg saletry

Przy cenie pszenicy 1100 a saletry po 1400  to było 510 kg pszenicy jako koszt

przy cenie pszenicy 1500 a saletry po 3400 (cena z lutego ubiegłego roku, po tyle kupiłem)  to jest ponad 900kg pszenicy

mam jakoś jaśniej wytłumaczyć ?

Przy cenie 1100 za pszenicę za 1t  224l ON

Przy cenie 1500 za 1t pszenicy 196l ON

 

Jaśniej już się nie da


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Takie deszcze to nieralne u mnie , jedynie z burzy, ile spadło mm, u mnie w kwietniu 4 mm, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
12 minut temu, Tigon napisał:

a jest jakaś granica stosowania toprexu?  bo u nas dziś dalej pada i dopiero wtorek możliwy wjazd rzepak już będzie po fazie ale jako grzybówka w czym ma to przeszkadzać? 

Przeszkadzać nie będzie w niczym, ale jeśli ma nie spełnić funkcji regulującej , to przecież lepiej go zastąpić np tak jak @miwigos i za oszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

Co można dorzucić do toprexu w celu zwiększenia ochrony ? Mam resztki prochlorazu 150g mogło by być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480
1 minutę temu, tobago napisał:

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/30690-kompletny-brak-oplacalnosci-produkcji-zboz-wynik-finansowy-dla-pszenicy-to-960-zl-ha
 

Poczytajcie żeby Wam się lepiej w polu w Święta robiło bo przecież pole najważniejsze. 😎

Jak na świniach wyliczyli minus , tak dobrze jak teraz to dawno za tuczniki  nie płacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj