yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

ukaszProcho    91

Witam, może nie na temat ale czy ktoś jest tu specem od komputera opryskiwacza caruella 2500 l 2000 rok. Wszystko działa tylko nie umiem wogole tego ustawić może jest ktoś to by pomógł?  

IMG20230416121758.jpg

Edytowano przez ukaszProcho

dir    1

Witam. Ambrossio 500 sc  dałem ponad 0.5l/ha/250lwody na pszenice ozimą w 1 kolanku. Zalecenie jest ,by  pryskać nim od 3 kolanka , w dawce max 0.5l   Mogą wystąpić jakieś problemy z rośliną ?  

Jak będę robił t2 ascra xpro to domówić adiuwant czy lepiej bez? Normalnie zawsze robie z adiuwantem ale czytam że ma tą formulacje "Leafshield" i nie wiem czy dać czy odpuścić? 

1 godzinę temu, dir napisał:

Witam. Ambrossio 500 sc  dałem ponad 0.5l/ha/250lwody na pszenice ozimą w 1 kolanku. Zalecenie jest ,by  pryskać nim od 3 kolanka , w dawce max 0.5l   Mogą wystąpić jakieś problemy z rośliną ?  

Jeżeli nie było przymrozków będzie ok. Pamiętaj że to jest tebukonazol - czyli triazol i on potrzebuje temperatury. Przyjęło się że ponad 12 stopni. Inaczej po prostu będzie bardzo słabo działał. Sam dodawałem tebukonazol na T1. 

galan99    7694

Czemu ?.

Czy polifoska można rozpuścić w wodzie?

Polifoska 6 zawiera 6% azotu (N) w formie amonowej, 20% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, w tym 17% rozpuszczalnego w wodzie.

Edytowano przez galan99

dir    1
5 minut temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Jeżeli nie było przymrozków będzie ok. Pamiętaj że to jest tebukonazol - czyli triazol i on potrzebuje temperatury. Przyjęło się że ponad 12 stopni. Inaczej po prostu będzie bardzo słabo działał. Sam dodawałem tebukonazol na T1. 

temperatura była, bo czekałem na nią .Chodzi mi tylko oto czy nie zaszkodzę poprzez zawyżenie dawki.

TheAgroTV    0

Co polecacie dać na T1 i regulacje? pszeniczka euforia zrobiona na 150kg/h N jeszcze pójdzie dokarmianie dolistne 

Piffpaff    364
Rzepakowiec napisał:

Ja jeśli chodzi o regulacje w euforii teraz medax 0,45, i do T2 dorzucę jeszcze 0,2 Modusa.

w jakiej fazie masz pszenicę teraz?

karola134    16
10 minut temu, Rzepakowiec napisał:

Ja jeśli chodzi o regulacje w euforii teraz medax 0,45, i do T2 dorzucę jeszcze 0,2 Modusa.

Przy 8 tonach spokojnie ustoi na 0,2 Modusa po co pchać się w koszty? Chyba że celujesz w 10 t 

STIG13    920

Na 0,4 moddusa 10,5 stało. Euforia to dość niska odmiana, małe ryzyko 

Edytowano przez STIG13

Piffpaff    364

Panowie pszenica mi żółknie placami na glinie, miejscami stoi woda i niby nic nadzwyczajnego ale sąsiedzi z dwóch stron też mają pszenicę i też ta sama glina i woda a u nich zielono, w podobnym terminie N1 ja nawet dałem już N2. Czyżby grzyb? planuje w tym tygodniu jechać z unixem 0.6kg i tebu 0.7l

Rzepakowiec    25
1 godzinę temu, karola134 napisał:

Przy 8 tonach spokojnie ustoi na 0,2 Modusa po co pchać się w koszty? Chyba że celujesz w 10 t 

myślałem też o 0,2 medaxa i 0,2 Modusa na pierwszym kolanku i na tym temat skończyć, ale nie wiem czy z kolei nie będzie za słabo 

Tigon    1500

pszenica gdzieś za 3-4 dni kolanko będzie, można było już jutro skracać ale pogoda zryta,jak nie pada to wieje albo zimno, jak dziś wysieje saletrę nie przyspieszę kolanka ? 

1 minutę temu, Rzepakowiec napisał:

myślałem też o 0,2 medaxa i 0,2 Modusa na pierwszym kolanku i na tym temat skończyć, ale nie wiem czy z kolei nie będzie za słabo 

patras to przy 140n i 0,5l moddusa lubi spać, kwestia odmiany. 

mysza103    2487
4 godziny temu, dir napisał:

Oby dwa pytania bez sensu , w pierwszym to już całkowicie , bo jakie niby problemy mają wystąpić ? prędzej problemy wystąpią jak dasz w zalecanym terminie , ale np, w upalny dzień , to podpali trochę końcówki 

3 godziny temu, bennos napisał:

Mogę rozpuścić polifoska i dokarmić dolistnie ?

tutaj nie przejdzie taka mieszanina przez opryskiwacz , pozatyka wszystkie sita , raz jak mi w big bagu zamokło z 300 kg polifoski , to chciałem to tak właśnie rozlać końcówkami do rsm , to po ujechaniu 20 metrów wszystko było zatkane , po prostu nie rozpuści się całkowicie tylko pozostają małe kryształki które zatykają filtry , efekt był taki że , żeby wylać to z opryskiwacza musiałem usunąć wszystkie możliwe filtry jakie opryskiwacz posiada , jak i również dysze  i rozlac to tak bez niczego

Tigon    1500
2 godziny temu, TheAgroTV napisał:

Co polecacie dać na T1 i regulacje? pszeniczka euforia zrobiona na 150kg/h N jeszcze pójdzie dokarmianie dolistne 

u mnie na samym medaxie stała, mimo ze jest bardzo wysoka zero legów. 

Rzepakowiec    25
2 minuty temu, Tigon napisał:

pszenica gdzieś za 3-4 dni kolanko będzie, można było już jutro skracać ale pogoda zryta,jak nie pada to wieje albo zimno, jak dziś wysieje saletrę nie przyspieszę kolanka ? 

patras to przy 140n i 0,5l moddusa lubi spać, kwestia odmiany. 

w sprawie regulacji zostanę przy medaxie i potem trineksapak na flagowy. Zastanawiam się czy nie zostawić protio i tebu na T2, a na T1 dać co innego 

Piffpaff    364
Tigon napisał:

saletra w taka pogodę czyli wilgotnobi ciepło działa już po 3-4 dniach więc jak roślina ja wciągnie to na pewno ruszy w górę ale z drugiej strony nmz N też nie można czekać

mysza103    2487
3 godziny temu, STIG13 napisał:

Chlor dolistnie. Super 😅

A co to cię dziwi? większość ludzi stosuje chlor dolistnie biorąc wodę z wodociągu , która jest w większości przecież uzdatniana chlorem

Tigon    1500

najwyżej, potem zrobię wpierw skracanie, potem chwasty ale jedno i drugie goni, w wtorek ma nie padać, byle dało rade wjechać w pole to bym odchwaścił a koło soboty ma być dość ciepło i pogodnie to regulacja 

maciejs67    0

Potrzeba mi na 2,5ha coś na T2. Najlepiej żeby wykorzystać całe opakowania. co polecacie? Kier,soligor,czy coś innego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj