yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

misio3p    2186

Ja zawsze na wiosnę pszenicę pryskam randapem i spokój do kolejnych zasiewów. Na kombajnie zaoszczędzę i nie muszę się przejmować czy zastosowanie tebu sprawi, że będę miał tonę mniej czy tonę więcej.

• Haha 5

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

SawekBraczyk    516
42 minuty temu, alfa napisał:

Dziwię się że niektórzy dają tebu przecież to pewna tona mniej 

Czemu aż tona mniej? Niby jak? 

ZYLA    770

Ba tak jeden rabin stwierdził 😉

rolnikon1989    161
1 godzinę temu, alfa napisał:

Skąd takie stwierdzenie?

jajonasz    1407
2 godziny temu, alfa napisał:

Niedługo sam się rozwiąże problem z tym jakże znienawidzonym w tym roku tebukonazolem. Płacą wam za to? 

boogie7    521

Rozwiąże się problem z większością triazoli, kto wie czy nie z wszystkimi 🤔

masa24    2352
3 godziny temu, alfa napisał:

A czym pryskać żeby była tona więcej ?

miwigos    3586
Napisano (edytowany)

Tebukonazol jest na T3 z metkonazolem , po pól litra

Przemek , bez chemi w takim luksusie , to kiepsko widzę

Edytowano przez miwigos

SawekBraczyk    516

Triazole są wszystkie na celowniku do wycofania. Większość substancji co używamy. 

• Like 1

Aroo22    352

Euforia zaczyna się kłosić. Deszczu trzeba na już (w prognozach nadaja ale czy się sprawdzi). W kwietniu 25l, maj 3l. Ponad 2 tyg po T2. Lubelskie 

IMG_20240517_185409.jpg

IMG_20240517_190618_edit_151747379234655.jpg

• Like 1

alfa    1224
3 godziny temu, rolnikon1989 napisał:

Skąd takie stwierdzenie?

Potwierdzone na własnych doświadczeniach pogłębia suszę masakrycznie 

4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Czemu aż tona mniej? Niby jak? 

To jak wytłumaczyć potwierdzone w ciągu 2 suchych lat że gdzie szedł tebu na tej samej działce pszenica momentalnie zaczęła bielec a gdzie nie dane nadal zielona była duzo dłużej no i kombajn również pokazał . Także ja żeby nawet ktoś powiedział że popryska mi za darmo mieszanka czegoś z tebu na T 3 to wygnalbym z pola . 

SawekBraczyk    516
Napisano (edytowany)

Azoksy dodaj i będziesz miał długo zieloną. Mi jakoś nie bielała zeszły rok 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1

alfa    1224
1 godzinę temu, masa24 napisał:

A czym pryskać żeby była tona więcej ?

Z dotychczasowych doświadczeń protio i metko robiło chyba najlepszy efekt . A ten rok to już wogole dziwny . Mam 10 ha z ochroną i do momentu t1 najlepsza pszenica na dziś najgorsza 

Przed chwilą, SawekBraczyk napisał:

Azoksy dodaj i będziesz miał długo zieloną 

To nie chodzi żeby była długo zielona ale nikt mi nie powie że jak zaczęła bielec dużo szybciej to dala tyle co ta z boku 

alfa    1224

Jak to 😁

mysza103    2499
3 minuty temu, alfa napisał:

Z dotychczasowych doświadczeń protio i metko robiło chyba najlepszy efekt . 

Jeśli chodzi o choroby kłosa to akurat tebu bardziej je ogarnie niż protiokonazol . Po taniości to sam tebu , a deko drożej i lepiej to tebu + metko , i nie ma co szukać lepszego rozwiązania , tyle że przy takiej pogodzie suchej to trzeba czekać aż się  rozdeszczy 

• Like 2

Siedzacybyk    431

rdze mialem w pszenicy,poszedl tebu 1 li, bo chcialem na flagowy dac harvige. niestety susza sie zadomowila, chyba jej nie wykorzystam. pszenica zaczyna sie klosic. teraz nie wiem co mam robic. zaraz bedzie klos, harviga stoi, susza doskwiera. poczekać na klos i dac protiokonazol, czy dodac metkonazolu, a moze harvigi? ten rok na prawde jest dziwny🤕

lukasz20    719
10 godzin temu, mysza103 napisał:

tebu + metko

W jakich dawkach stosujesz?

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Rzepakowiec    25

Jechać z kierem na T2 w późnej pszenicy po kukurydzy? T1 robione 3/4 tygodnie temu. Narazie na deszcz się nie zapowiada. 

Rzepakowiec    25
3 minuty temu, tommy66692 napisał:

T2 jak najbardziej ale kierem?

z moich dotychczasowych doświadczeń azoksy i dwa triazole fajnie się sprawdzały

boogie7    521
27 minut temu, tommy66692 napisał:

T2 jak najbardziej ale kierem?

A dlaczego "jak najbardziej" ?  u nas nawet rosy w nocy nie ma. W warunkach b.niskiej wilgotmości, nawet przeróżne doświadczenia i badania jednoznacznie wskazywały na brak efektywności stosowania fungicydów..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wielkiwojownik
      Witam występuje na moim terenie ( Podkarpackie) problem ze śniedzią w pszenicach, nie jest to jakaś poważna inwazja ale trafiają się pojedyńcze kłosy porażone tym tzn powiedzmy na 3 metry kwadratowe znajdzie sie jedna roślina taka mała niewyrośnięta z czarnymi ziarenkami jak się rozetrze w palcach to śmierdzi rybą ale występuje to tylko na glebach ciężkich typu rędzina. Jeżeli jest pole mozaikowe część powiedzmy rędziny częśc piaskowej a częśc jakiejś normalnej ziemi to ta śniedź jest tylko na rędzinie pszenica siana z kwalifikatu czy swoja zaprawiana najlepszymi zaprawami  nie ma reguły i tak to wyskoczy robione są płodozmiany jęczmień ozimy i jary , rzepak, soja, groch, kukurydza wychodzi że pszenica jest siana co 2-3 lata. jak temu zaradzic żeby się tego pozbyc? i dlaczego to występuje tylko na rędzinie ? bo podobno z jednego takiego kłosa może się to rozprzestrzenić na większą powieżchnie 
    • Przez Bartekh
      Dzień dobry, 
      Mam pytanie, czym mógłbym zwalczyć  przytulię w pszenicy w fazie, w której jest ona już wykłoszona? W sklepie polecono mi środek minstrel, jednak w zaleceniach ma napisane, aby go stosować do fazy liścia flagowego, pytanie czy nie zaszkodzi pszenicy w późniejszych fazach?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj