yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Tigon    1496

ja bym teraz zrobił kp a potem ew oglądać rozwój sytuacji bo jak się przebije to będą to kupki niż całe pole. 

tobago    356
19 godzin temu, Piffpaff napisał:

sam sobie musisz odpowiedzieć. mocznik działa ok 2 tygodnie po rozsianiu i musi być dostępny roslinie tuż przed pierwszym kolankiem. 

Te dwa tygodnie dla mocznika to w turbo korzystnych warunkach w co i tak ciężko uwierzyć. 
Przy formach azotanowych efekty widać po dobrym tygodniu. 

kaseton    11

Panowie muszę opryskać pszenicę ponieważ nie pryskalem na jesień, trzeba mi jakieś dobre środki aby zlikwidować ostrożeń polny, jakie środki zastosować ?

yacenty    3895
1 godzinę temu, kaseton napisał:

Panowie muszę opryskać pszenicę ponieważ nie pryskalem na jesień, trzeba mi jakieś dobre środki aby zlikwidować ostrożeń polny, jakie środki zastosować ?

Ostrożeń bardzo ładnie można przyhamować a często wręcz zniszczyć tribenuronem za kilkanaście złotych, tylko musisz go zrobić szybko jak ostrożeń jest malutki. Zawsze jest później czas na poprawkę, jeśli będzie taka konieczność - chlopyralidem.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

misio3p    2167
6 minut temu, Jk1976 napisał:

unix fenpropidyna i tebu jakie dawki

Odpowiednio: 0,6; 0,4; 0,5

• Like 2
  • Thanks 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

krzysiek1614    40
19 godzin temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

U mnie to samo. Nasiało się tego aż gęsto, ale widać że coś go kręci. Na jesień było odchwaszczane i teraz trzeba robić będzie poprawkę przez to

20230322_102324.jpg

Sola20    1

Witam panowie

Pod korzeń wysiałem 200 kg polifoski 6, jesienią był oprysk bizonem i oprysk na mszyce które się pojawiły, na wiosnę 17 marca poszła saletra 200 kg

Planuje na pierwsze kolanko Zrobić oprysk Mocznik 10% + Siarczan magnezu siedmiowodny 5% + Dr Green Zboża 3kg lub PLONVIT ZBOŻA 2litry, Po dwóch tygodniach oprysk T1 Prokarb 0.6l + Tarcza łan 0.6l + coś na skracanie na T2 jak się uda to myślałem nad Soligorem

Czy tak strategia będzie ok?

Edytowano przez Sola20

alandil    279

Witajcie,

piszę tutaj, bo tu chyba zagląda najwięcej doświadczonych osób.

Jakie macie zdanie na temat adiuwantów? Czy warto je stosować? Jeśli tak, to kiedy i jakie? Jeśli warto, to czy coś polecacie do twardej wody?

Czy może to zwykła ściema marketingowa i nie warto zawracać sobie tym głowy?

krzysiek1614    40

Co do zabiegu T1 to dzisiaj słyszałem opinie żeby wyszło w średnim budżecie to dać protiokonazol solo i że Duett na Start na T1 to nie za bardzo bo podstawy nam nie ochroni 🤔

dir    1
8 godzin temu, misio3p napisał:

na t1 taki zestaw?

dlugin    322
8 godzin temu, misio3p napisał:

Tebu 250 czy 500?

misio3p    2167
35 minut temu, dir napisał:

na t1 taki zestaw?

Tylko i wyłącznie. Zabieg można powiedzieć topowy. 

10 minut temu, dlugin napisał:

Tebu 250 czy 500?

250

• Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

drobny    216

Na pszenicę w mono dam 0,6l unixu+ 0,5l tebu 250 a na jęczmień ozimy 160g protio+0,3l ternu

mysza103    2478
2 godziny temu, Sola20 napisał:

Planuje na pierwsze kolanko Zrobić oprysk Mocznik 10% + Siarczan magnezu siedmiowodny 5% + Dr Green Zboża 3kg lub PLONVIT ZBOŻA 2litry, Po dwóch tygodniach oprysk T1 Prokarb 0.6l + Tarcza łan 0.6l + coś na skracanie na T2 jak się uda to myślałem nad Soligorem

Czy tak strategia będzie ok?

Będzie zle , bo T1czy skracanie masz dać na 1 kolanko , a nie 2 tygodnie po pierwszym kolanku , chociaż z drugiej strony ,  to takie dawki jak 0,6 prokarb to i tak choćby był podany w tedy kiedy trzeba to też za wiele by nie dał 

Piffpaff    353

jeśli chcesz jechać z odżywkami i mocznikiem to jedz ok tydzień po ostatnim przymrozku żeby ruszyły rośliny a jak nadal będzie chłodno to czekaj aż wizualnie rośliny ruszą czyli zrobią się jasno zielony. Co do t1 słabo ale lepszy ryc niż nic tylko jak kolega pisał wcześniej zabieg t1 I skracanie w momencie pierwszego kolanka jak jest 1cm od węzła krzewienia czyli tak na chłopski rozum ok 1cm od korzeni

Sola20    1
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Będzie zle , bo T1czy skracanie masz dać na 1 kolanko , a nie 2 tygodnie po pierwszym kolanku , chociaż z drugiej strony ,  to takie dawki jak 0,6 prokarb to i tak choćby był podany w tedy kiedy trzeba to też za wiele by nie dał 

Rozumiem to dam green start+zboża +siarczan a tydzień po mocznikiem +prokarb 1l+ tarcza 1l +modus lub CCC

Chyba że lepiej będzie pierwsze t1 a tydzień po dokarmianie 

Jak uważacie? I co lepsze będzie modus, CCC czy stabilan ?

jajonasz    1389

Najlepiej to jakbyś dał to na raz, no ale ten nieszczęsny doktor glut. Jak będzie odpowiednia faza, to rob dzień po dniu. 

Marcin34    141

Mam pytanie unix protiokonazol i morfolina czy mogę dać trochę strobiluryny do tego żeby dłużej dzialalo

Tigon    1496

Nie ma to sensu , teraz i tak zimno nim pojedziesz minie jeszcze możliwe ze dwa tygodnie albo i dłużej  a potem do t2 długo już nie będzie. 

Dastan    620

Duet na Start na co głównie działa i w jakich temp.? Wiem, że piszę na wszystko tak samo jak Tebukonazol :P. Podstawa, mączniak, septorioza? Mi tam mimo wszystko protio + na mączniaka widzi się jako umiarkowane koszta przy dobrym działaniu, bo silny na podstawe, septo + mączniak . Minus taki, że musi być temp odpowiednia i poniekąd dobrze było by na T2 dać coś innego, a też pasuje Protio + strobi... Chociaż jak czytałem można dwa razy w sezonie stosować i tak też w tamtym roku robiłem.

Tigon    1496

trzy lata temu jak się pryskało programem od basf(capallo/adexar/osiris) to w każdym z trzech zabiegów powtarzał się epoksykonazol 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj