yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

alfa    1207
4 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

przeciez w 2022 r na ha mozna bylo zarobic na czysto ponad 5 tys. 350x 5 - 1750 tys zl. to sa ogromne pieniadze. a niektorzy czekali by zarobic jeszcze wiecej , a jak potanialo to wina rzadu ( jesli kogos urazilem -przepraszam, ale mowie jak jest). jesli nie nabral kredytow na nowe traktory za milion,kombain milion, agregat up- siewny pol miliona, talerzowka 300 tys, to poeniadze mu zostaly. ot cala filozofia. .no ale jezdzi starszymi traktorami, a wedlug niektorych jest to niekomfortowe. moze i takie jest, ale w kieszeni zostaje. w prl tez bylo niekomfortowo, ale zylismy 😃

Każdy robi jak woli . Nieraz się śmieją jak ostatnio u gościa 60 ha w John Deere turbina poleciała do silnika 60 tys remont u następnego Vario w 828 u kolejnego case już serwis 5 razy rozpolowial kasę gola i jie mogą dojść sprawy w sądzie idą  następny za przegląd Fendt 26 tys zapłacił i dla nich to jest temat do śmiechu . A oni swoje zetory za grosze zrobią oleju w skrzyni to chyba pare lat nie wymieniają jakieś bzdety i w pole . Kombajn od Niemca poszanowany 2266 już chyba 11 lat mają i nie myślą o czymś innym wogole . Agregat uprawowo siewny uni zajezdzili w parę lat wzięli kolejny z uni . Dwa agregaty po 4.5 m agromasz mają siewnik 2 tony nawozu używana Amazone z Niemiec opryskiwacz pilmet 1000 l pługi 2 kverneland zagonowe 4 skiby i talerzowka 4 m na kołach jakaś polska do tego kilka Autosan d55 i chyba caly ich park maszynowy 

konteno    1826
11 minut temu, alfa napisał:

Nieraz się śmieją jak ostatnio u gościa 60 ha w John Deere turbina poleciała do silnika 60 tys remont

jaki dzondyr , do 6630 15k turbina

Siedzacybyk    424
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Sorry, lubię Cię,  ale większej bzdury nie słyszałem, robię ścieżki od 10 lat, zawsze na łączeniu siewnika mam ścieżkę, tak jak na rysunku ,  bo mam 6 siewników na opryskiwacz,  zamknięte mam dwie  wyliczone leje na jedno koło i z powrotem na drugie. Miałem zrobić automat, ale ręcznie przy wysiadaniu zawsze sprawdzam stan otworów redlic  i zrezygnowałem, bo widziałem już brak rządów na długości pola. Przyjedź i zobacz jak to wygląda, nie rozróżnisz, czym i jak siane, nawet siewników nie policzysz po wschodach,  jak się postaram, bo nie ma nakładki, jak ktoś jest kaleką to faktycznie sobie nie poradzi. U mnie po ścieżce mam 6 siewników całych i potem znowu zamykam na w te i z powrotem. Do głowy mi nie przyszło siać na jakieś połówki. Od granic zawsze robię pełny opryskiwacz.

masz racje, nie da to sie parasola w d*pie otworzyc, potem zlozyc i wyciagnac. nie napisalem,ze jest to niemozliwe, raczej niedokladne. wystarczy odjechac 10 cm i sciezka nie pasuje. raczej nie jest to bzdurne zalozenie, a unikniecie pomylki. jesli ktos robi sciezki z 2 przejazdow i sie to udaje, chwala mu i niech robi tak dalej, ma wiedze i doswiadczenie. nie poruszalem teorii wzglednosci ani sposobu zachowania sie swiatla, nie smialbym poruszac tak trudnego tematu. jesli slowo -nie da sie- bylo zbyt......na wyrost, to przepraszam. mam 3 m zestaw, 1100 wazy talerzowka, jak zaloze rurowy bedzie 1000 kg, siewnik nawieszany amazone talerzowy 700 kg, zboze moglbym sypac 300 do 400 kg. czy mina 12 da rade, moglbym zainwestowac w 16, ale czy one sie czyms roznia?

Edytowano przez Siedzacybyk
  • Haha 1

alfa    1207
3 minuty temu, konteno napisał:

jaki dzondyr , do 6630 15k turbina

Turbina tak ale ona znalazła się w silniku. Silnik cały do remontu John Deere chyba 6930 

jajonasz    1392

Ludzie robią ścieżki na 12m siewnikiem 2,5m bez zaczynania połową i opryskiwacz zajmuje elegancko 

• Like 1

miwigos    3555
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Nie po to kupuje redlice talerzowce żeby sprawdzić żeby coś się zatkało, na 800ha może z zatkało. Głębokość siewu raz na dzień, a tak to załadunek co 3-4ha wysiadka. 

Jak ci kiedys automat od ścieżek przyblokuje to zmienisz zdanie , ja już widzialem pole ześcieżkami w każdym siewniku , naszczęście zamykane tyko dwie rurki na koło, u mnie 4 zamyka

Ravoj  też tak robiłem jak siałem c-330, teraz automat zamyka ścieżki

• Thanks 1

alfa    1207
6 minut temu, miwigos napisał:

Jak ci kiedys automat od ścieżek przyblokuje to zmienisz zdanie , ja już widzialem pole ześcieżkami w każdym siewniku , naszczęście zamykane tyko dwie rurki na koło, u mnie 4 zamyka

U mnie kolega miał tak posiane ale od przytkania rurek chyba 7 nie siało 😁  ale zadowolony ogólnie był stwierdził że większy plon był tam gdzie nie siał 🙂 

mysza103    2487
4 godziny temu, miwigos napisał:

A u mnie większośc pól tak wygląa i nie przeszkadza mi 3 m siewnik do belki 30 m

Belka 30m i więcej to już musi być chyba stabilizacja na najwyższym poziomie , albo trzeba wolno jezdzić żeby nie bujało belką za bardzo , no i jeszcze na polu musi być stół , nawet jak pies w ścieżce dziurę wykopie to przy belce 30+ metrów to ciekawe jak to wygląda 

4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Nigdy na to nie patrze czasami wyjeżdżam drugim końcem pola, ale to mało takich działek jest i jedna działkę mam ze musze jechać na pusto. 

Szerokość 27m a działki od 345m do 27m, jedna 6m rodzynek. 

Co to za siewnik samodiełka jakaś bo takich rozmiarowek bie robią. 

Ile ta działka ma ha skoro taka szeroka ? U mnie są 2 działki 100 i 120 szerokie i długie 1 km i 0,5 km 

alfa    1207
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Belka 30m i więcej to już musi być chyba stabilizacja na najwyższym poziomie , albo trzeba wolno jezdzić żeby nie bujało belką za bardzo , no i jeszcze na polu musi być stół , nawet jak pies w ścieżce dziurę wykopie to przy belce 30+ metrów to ciekawe jak to wygląda 

Ile ta działka ma ha skoro taka szeroka ? U mnie są 2 działki 100 i 120 szerokie i długie 1 km i 0,5 km 

U mnie właśnie ten jeden ma 700 szeroko 1200 długa a 300 m to normalne dzialki 

Edytowano przez alfa

mysza103    2487
2 godziny temu, ravoj napisał:

Sorry, lubię Cię,  ale większej bzdury nie słyszałem, robię ścieżki od 10 lat, zawsze na łączeniu siewnika mam ścieżkę, tak jak na rysunku ,  bo mam 6 siewników na opryskiwacz,  zamknięte mam dwie  wyliczone leje na jedno koło i z powrotem na drugie. Miałem zrobić automat, ale ręcznie przy wysiadaniu zawsze sprawdzam stan otworów redlic  i zrezygnowałem, bo widziałem już brak rządów na długości pola. Przyjedź i zobacz jak to wygląda, nie rozróżnisz, czym i jak siane, nawet siewników nie policzysz po wschodach,  jak się postaram, bo nie ma nakładki, jak ktoś jest kaleką to faktycznie sobie nie poradzi. U mnie po ścieżce mam 6 siewników całych i potem znowu zamykam na w te i z powrotem. Do głowy mi nie przyszło siać na jakieś połówki. Od granic zawsze robię pełny opryskiwacz. 

Jak bym miał siać na zakładkę że ścieżkę trzeba robić z 2 przejazdów to już zdecydowanie wolałbym robić tak jak robiłem przy opryskiwaczu 12 metrowym , czyli pierwszy przejazd połówką 

GRZES1545    9046
28 minut temu, jajonasz napisał:

Ludzie robią ścieżki na 12m siewnikiem 2,5m bez zaczynania połową i opryskiwacz zajmuje elegancko 

Tak robię od 10lat, ale już przy 15m opryskiwaczu to nie wyjdzie dobrze.

mysza103    2487
10 minut temu, alfa napisał:

U mnie właśnie ten jeden ma 700 szeroko 1200 długa a 300 m to normalne dzialki 

To już obszarnicy skoro działki są po 80ha , u mnie trzeba by na tą działkę 3 gospodarstwa , a, dużo gospodarstw jest takich że 10 gospodarstw by złączył i by tego nie mieli co podałeś w jadnym kawałku , 

miwigos    3555
13 minut temu, mysza103 napisał:

Taka belka ma distance control, ultradzwięki utrzymuja belka na wysokośći jakiej chcesz, pryskam 10 km/h, a mozna nawet szybciej

Tomek90    2302
27 minut temu, miwigos napisał:

Nie zatkało ani razu, wyskakuje komunikat jak coś nie tak z ścieżkami, u mnie 3 rurki na koło i jakby jedna za mało. 

miwigos    3555

Jaki siewnik, w amazonce raz na poczatku sezonu pokazało że zamknięte , atomat zamknął ale przyblokowało , pomogło wd-40, naszczęście zauważyłem że nie zamkło na pierwszej ścieżce

mysza103    2487

U siebie jak bym zamknął po 4 rurki to połowa siewnika by nie siała , Zamykam po 2 rurki i ścieżki mam po 45 cm , a ciągnik który chodzi z opryskiwaczem ma 32 cm 

• Haha 1

miwigos    3555

U mnie co 12,5 rurki co daje 62,5 cm plus leko rozsunięte żeby było 66,5 cm , opona 58 cm

Ernst98    66
9 minut temu, miwigos napisał:

Taka belka ma distance control, ultradzwięki utrzymuja belka na wysokośći jakiej chcesz, pryskam 10 km/h, a mozna nawet szybciej

jaki opryskiwacz?

Mam takie rozmyślania i takie pytanie. Jak się zapatrujecie bo ostatnio znajomy mówi mi że na t1 Robił takie środki 0,5l/ha hutton + 0,5l/ha daxur. I mamy w tym mixie : 50g protiokonazolu, 125g spiroksaminy, 50g tebukonazolu, 50g mefentriflukonazoku i 75gkrezoksymu. I moje pytanie niby 5 substancji ale ilości poobcinane czy to ma sens czy nie lepiej dać np. 200g protiokonazolu i dać do tego boskalid lub jakąś fenpropidyna? Jak wy sądzicie czy lepiej 2 substancje w pełnej dawce czy 5 ale w połowicznych dawkach? 

MonteChristo    1319
55 minut temu, jajonasz napisał:

jak miałem siewnik 2,5 i nic nie robiłem żadnych nakładek i było idealnie pod 12m, 

Kedar88    45
5 minut temu, adrianooo1234 napisał:

Mam takie rozmyślania i takie pytanie. Jak się zapatrujecie bo ostatnio znajomy mówi mi że na t1 Robił takie środki 0,5l/ha hutton + 0,5l/ha daxur. I mamy w tym mixie : 50g protiokonazolu, 125g spiroksaminy, 50g tebukonazolu, 50g mefentriflukonazoku i 75gkrezoksymu. I moje pytanie niby 5 substancji ale ilości poobcinane czy to ma sens czy nie lepiej dać np. 200g protiokonazolu i dać do tego boskalid lub jakąś fenpropidyna? Jak wy sądzicie czy lepiej 2 substancje w pełnej dawce czy 5 ale w połowicznych dawkach? 

Ja dałem właśnie 200g protio i 250g fenpropidyny i efekt bardzo dobry. 

jezyk_nh    39
8 godzin temu, yacenty napisał:

a jestes pewien ze przypaliło? a moze po prostu wyrzuciło na wierzch grzyba który był juz ale jeszcze utajony?

No właśnie co to znaczy ?? Bo ja mam właśnie takie wrażenie że wyrzuciło grzyba!! Przed zabiegiem możnaby powiedzieć że było   czysto a po zabiegu masakra. Ale właśnie nie wygląda to za bardzo jak przypalenie ale jak grzyb. Morał z tego taki że lepiej było nie robić zabiegu. Bo tam gdzie nie zrobiłem dalej jest czysto. Dziś już jest 2 tyg po zabiegu. Pytanie czy mogę jej pomóc jakoś? I dlaczego ten grzyb dostał takiej furii po zabiegu który powinien go stłumić lub zniszczyć ?

yacenty    3900

moim zdaniem za późno zrobiony zabieg, pokazywałem już tutaj zdjęcia mojego jęczmienia tydzien po t1, i pokazywałem z dziś.

jak zrobiłes dobre t1 to nowe liście już beda zdrowe, a stare to stare - to już prehistoria

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj