yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

miwigos    3556
4 godziny temu, Gimmeshelter napisał:

No ja czekam aż przestanie padać i będę w tygodniu próbować n2 rozsiac

W pszyszym tyg. to N3, wychodzić będzie liśc flagowy

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

t1 robilem ok 2 tygodnie temu fungicyd te same zabieg robiony od 17 przy ok 22*C tylko na jedną działkę dałem po 0.5kg medaxu a na drugą 0.3l moddusa i tam gdzie moddus widać żółte przypalone place w różnych miejscach pola. Natomiast na działce gdzie poszedł medax przypalenia są tylko w miejsca gdzie oprysk się nałożył na siebie i to tylko liście lekko pożółkły. Ja u was, po moddusie też większe przypalenia?

to samo u mnie, z tym że ja dałem zamiennik moddusa

Marek1129    358
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

t1 robilem ok 2 tygodnie temu fungicyd te same zabieg robiony od 17 przy ok 22*C tylko na jedną działkę dałem po 0.5kg medaxu a na drugą 0.3l moddusa i tam gdzie moddus widać żółte przypalone place w różnych miejscach pola. Natomiast na działce gdzie poszedł medax przypalenia są tylko w miejsca gdzie oprysk się nałożył na siebie i to tylko liście lekko pożółkły. Ja u was, po moddusie też większe przypalenia?

U mnie po zamienniku moddusa- windsar 0.3 i antywylegacz 0.7 plus grzybówka , mocno pożółkła gdzie pryskana była po 18 temp. 22 stopnie.  Ta co pryskałem już po zachodzie słońca gdzieś po 20 to nosi delikatne ślady przypalenia mało zauważalne.

miwigos    3556

Pryskajcie medaxm , nie będzie problemw , modus to na liśc flagowy

• Haha 1

rseba7745    0

Witam chciałbym zapytać czy to juz faza liścia flagowego w pszenicy? Czy to odpowiedni moment na t2?

20240420_183815.jpg

Marek1129    358
37 minut temu, miwigos napisał:

Pryskajcie medaxm , nie będzie problemw , modus to na liśc flagowy

Co roku pryskałem moddusem albo modanem, i nie było problemu. W tym połakomiłem się na jeszcze tańszy zamiennik i aż się boję pomyśleć co by było jak bym walną tą miksturą na flagę. Na szczęście pszenica pomału wraca do siebie, ale tego jak wyglądała to długo nie zapomnę.

miwigos    3556
Napisano (edytowany)

Niema całej rośliny , nie widzimy ile jest już kolanek , więc nie pomożemy ,T2  robimy 4 tyg. po T1, tak w skrócie

Edytowano przez miwigos

mysza103    2487
52 minuty temu, miwigos napisał:

U mnie 22 kwietnia bodajże minie miesiąc od N2,  n3 raczej nie będzie , jedynie do t2 i ewentualnie do t3 , dodam po 12 litrów rsm /ha 

3 minuty temu, miwigos napisał:

Niema całej rośliny , nie widzimy ile jest już kolanek , więc nie pomożemy ,T2  robimy 4 tyg. po T1, tak w skrócie

A najlepiej jeśli nic się z pszenicą nie dzieję to czekamy na pełną flagę 

jajonasz    1398
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Ja u was, po moddusie też większe przypalenia?

Regulację robiłem 30 marca w samo południe w pełnym słońcu, ponad 20 stopni,0,4 modanu i 0,3 modanu i 1l ccc, zero przypaleń 

• Like 1

miwigos    3556
5 minut temu, mysza103 napisał:

U mnie 22 kwietnia bodajże minie miesiąc od N2,  n3 raczej nie będzie , jedynie do t2 i ewentualnie do t3 , dodam po 12 litrów rsm /ha 

A najlepiej jeśli nic się z pszenicą nie dzieję to czekamy na pełną flagę 

Nigdy nie czekam , bo od liścia flagowego do kwitnienia pszenicy mijają około 2 tyg. , więc po co opóżniać  T2, a potem po tak krotkim czasie robic T3

3 minuty temu, jajonasz napisał:

Regulację robiłem 30 marca w samo południe w pełnym słońcu, ponad 20 stopni,0,4 modanu i 0,3 modanu i 1l ccc, zero przypaleń 

Popraw da razy modan ,nie mieszałeś z grzybwką i mikro , więc skąd mają byc przypalenia

7 minut temu, rolnikos25 napisał:

Co w tej fazie (zaraz podflagowy) na poprawkę  chabra, sekator nie pomógł.

Granstar

• Like 1

Gimmeshelter    89
1 godzinę temu, miwigos napisał:

No to u ciebie, u nas miejscami to jeszcze pierwszego kolanka nie ma 

jajonasz    1398
7 minut temu, miwigos napisał:

Popraw da razy modan ,nie mieszałeś z grzybwką i mikro , więc skąd mają byc przypalenia

A no nie mieszałem i to jest kolejny plus robienia regulacji osobo, bo można sobie pryskać w idealnych słonecznych warunkach na luzie, a nie mieszać z triazolem i potem płacz bo rude. Modan jest dwa razy bo były dwie opcje, sam modan i modan z ccc 

Raptus902    131

Po jakim czasie działa mocznik+ in? Chciałem dać na n3 70 kg na ha pszenica siana 15 października i chciałem go podać już czy tylko za późno nie zadziała?

alfa    1208
1 godzinę temu, Marek1129 napisał:

Takto wyglądało po tygodniu od zabiegu

20240420_183535.png

To tutaj to chyba jej zaszkodziles i to mocno 

miwigos    3556
36 minut temu, jajonasz napisał:

A no nie mieszałem i to jest kolejny plus robienia regulacji osobo, bo można sobie pryskać w idealnych słonecznych warunkach na luzie, a nie mieszać z triazolem i potem płacz bo rude. Modan jest dwa razy bo były dwie opcje, sam modan i modan z ccc 

O słoneczny dzień trudno w ostatnich latach , ja mieszam ale daje medax , koszty trzeba ciąć , jak można bez uszczerbku, a przedewszystkim wcisnąć sie w warunki pogodowe, 

Marek1129    358
24 minuty temu, Raptus902 napisał:

Po jakim czasie działa mocznik+ in? Chciałem dać na n3 70 kg na ha pszenica siana 15 października i chciałem go podać już czy tylko za późno nie zadziała?

4-5 tygdni zależy od ilości wilgoci. Im mniej wilgoci tym dłużej.

Hubert10624    27

Panowie pszenica jest pasiasta jak na załączonych zdjęciach, planuje polecieć dolistnie mocznik i siarczan, w jakich dawkach to zrobić? Po 10kg/ha? Boje się dawać więcej żeby jeszcze bardziej jej nie zaszkodzić. I kolejne pytanie, czy spokojnie do tego zabiegu mogę dodać fluroksypyru? Wyszło sporo chabra i przytulii

IMG_0665.jpeg

yacenty    3901
miwigos napisał:

36 minut temu, jajonasz napisał:

O słoneczny dzień trudno w ostatnich latach , ja mieszam ale daje medax , koszty trzeba ciąć , jak można bez uszczerbku, a przedewszystkim wcisnąć sie w warunki pogodowe, 

a liczysz koszt oprysku 1ha jako 100zl? dlatego ja łącze co się da. przy r1 szedł Modus przy r2 medax i już, zero przypalen

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Piffpaff    364
Hubert10624 napisał:

Panowie pszenica jest pasiasta jak na załączonych zdjęciach, planuje polecieć dolistnie mocznik i siarczan, w jakich dawkach to zrobić? Po 10kg/ha? Boje się dawać więcej żeby jeszcze bardziej jej nie zaszkodzić. I kolejne pytanie, czy spokojnie do tego zabiegu mogę dodać fluroksypyru? Wyszło sporo chabra i przytulii

IMG_0665.jpeg

jeśli chcesz dać mocznik i siarczan dolistnie to 5kg na 100l wody, chwasty i odżywki zawsze osobno

• Haha 1

ziomal_one    44

"zawsze osobno",  bo jak zrobi 3 dni przerwy to nie odżywi tego co chce zniszczyć? 🙃 Chodzi tylko o fito. Pierwsza zasada #1. Nie szkodzić.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj