yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

derek2223    27
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

Mialem takie cos w tamtym roku. Byla piękna zielona pszenica a po oprysku az sie zolto na polu zrobilo. Wszystkie dolne liscie zjadlo na zolto. Ale tak jak oisali wyzej. Najmlodszy lisc byl caly czas zdrowy. Wypuściła nowe tez zdrowe i finalnie byla piekna pszenica 

Ale poprawiłeś czymś czy zostawiłeś?

1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Szkoda kasy na takie coś. Makro ma być podane w granuli lub rsm jechali chodzi o azot, a mikro to śladowe ilości, lepiej kup jednoskładnikowe i samemu mieszaj.

To co polecesz przy t2 żeby kupić w jednoskładniku i pomieszać? 

1 godzinę temu, Kedar88 napisał:

Ja bym zostawił na następny sezon.

Ile wychodzi koszt zabiegu Elatus + tebu?

U mnie będzie 0,75 Priaxora + 0,6 tebu za niespełna 150 zł netto. 

Dam 0.7l elatusa I 0.5l tebu czyli jakieś 230 zł/ha

1l elatusa 289 zł a 1l tebu 250 55zł bodaj. 

A t3 to się zobaczy bo to susza może być albo po prostu tniemy koszta. 

• Like 1

Piffpaff    363
derek2223 napisał:

Panowie ratujcie pszenica euforia tydzień temu pryskana 0,65 unix i 0,8 tebukonazol 250. Wtedy żółknące liście pojawiały się tylko miejscowo z niewielkim nasileniem. Dzisiaj w tych miejscach już jest zdecydowanie większe nasilenie, a i na reszcie pola zaczyna być widoczne żółknięcie.  Co to za choler**two?
DTR?  Rozumiem że ten zabieg tydzień temu ani tego nie zatrzyma, a nie cofnie? Czym poprawić żeby to zwalczyć?

zostaw, bo grzyb zjada dolne liście ale nawet unix I tebu przychamuja rozwój. Najważniejsze że górne zdrowez za tydzień nowe liście zakryją stare i będzie pięknie. proponuję zrobić t2 jakimś lepszym środkiem żeby z dołu choroby nie przeszły. w zeszłym roku miałem podobny przypadek na działce i na t2 dałem 1l priaxor i 0.5 protio. wytrzymałość do zniw

kamil800    182
2 godziny temu, derek2223 napisał:

Ale poprawiłeś czymś czy zostawiłeś?

Zostawilem. Dolne liscie nie sa do niczego potrzebne. Obserwowalem najmłodsze i nic na nich nie bylo wiec dopiero z t2 wjechalem i do konca wszystko bylo ok

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, john_deere7430 napisał:

Witam , jak myślicie mustang 306 w dawce 0,6l połączony z staranne 333 w dawce 0,45 jest bezpieczne dla pszenicy ? Mam do zwalczenia rdesty ,bylicę i ostrożeń w pozno sianych pszenicach da radę taka mieszanina na te chwasty ?? T1 i regulacja zrobioniona początkiem tygodnia , już można jechać z tym zabiegiem czy zrobić jeszcze kilka dni przerwy ? 

Podbijam bo potrzebuje odpowiedzi , nigdy nie zdarzało mi się robić wiosennych poprawek i nie mam z tym zbyt dużego doświadczenia … a ponad 100 ha pasowałoby poprawić ,ładne pszenice szkoda coś przekombinowac 

7 godzin temu, john_deere7430 napisał:

Edytowano przez john_deere7430

mysza103    2487
3 godziny temu, Samsung123321 napisał:

O kużwa , to u mnie T1, T2, i T3 taniej łącznie wyjdą niż u ciebie T2 . U mnie T2 będzie 80 zł kosztowało , i też uważam że będzie bardzo dobre.

6 minut temu, mysza103 napisał:

O kużwa , to u mnie T1, T2, i T3 taniej łącznie wyjdą niż u ciebie T2 . U mnie T2 będzie 80 zł kosztowało , i też uważam że będzie bardzo dobre.

U mnie drogo ale też jest potencjał i są problemy z chorobami. Wolę pewnie bo jak zrobię tanio to też dobrze ale może puścić. Już raz tak miałem że zabieg 100 zł a pszenice ładnie uwalona od chorób

SawekBraczyk    501

Ja do T2 chyba będę zmuszony dodać coś na maczniaka . Jakoś w tym roku go dużo widzę 

Turok    84
mysza103 napisał:

3 godziny temu, Samsung123321 napisał:

to jakie robisz T2 ?

Gimmeshelter    89

Kolega Samsung chyba ma jakąs działaczkę 0.5 ha , bo ja nie wyobrażam sobie ponad 2300 wydać żeby jeden zabieg od grzyba na 10ha zrobic

Axd529    117

U mnie pszenica też podobna jak ma zdjęciu po lancecie. Ile się dawało max mocznika na 100 litrów wody? Siarczanu magnezu dawałem po 5 kg ma 100 litrów, dać więcej razem z mocznikiem i fungicydem!

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Piffpaff    363

inteligent ze mnie.... na każde pole idzie inna ilość wody więc rozrobilem axial komplet pac zamiast na 2ha to wyszlo na 2.5ha skończyłem działkę i pojechałem na kolejną a średnio wyszło 0.77l axial/ha, taka ilość zwalczy miotle?

1993michal    15

panowie pytanie ,jaki jest sens wykonania t2, w tamtym roku t1 duet na start T2 priaxor przy nawożeniu 110 N osiągnąłem plon 4.5tony. w tym roku 130N T1 duet na start i zastanawiam się czy jest sens robic T2 przy takich plonach jakie osiągam

Piffpaff    363

kiepsko, ale nie robiąc t2 możesz jeszcze bardziej zredukować plon a jeśli chodzi i zyski no coz...

kamil800    182

Na czym to rosnie? Ja raz sialem.u takiego dziadka po grochu i tak jak zasialem to pojechałem to wykosic. Nic tam nie bylo zrobione. Jedynie od chwastu i tyle. Zadnych grzybowek i zadnych nawozow i ponad 5t nakosil🙈 odmiana Reform 

Piffpaff    363

kiedyś już pisałem że mam sąsiada prawie ekologa, sieje pszenicę po pszenicy już 4-5lat rzuci trochę polifoski albo nie, rzuci trochę saletry albo nie, raz popryska od cheastow jesienią a potem zbiera i te 4t zawsze ma a bywało i tak że 5t było. wiem bo robie mu usługi

• Thanks 2

Gimmeshelter    89

No ja też nie mogę pojąć co to za ziemia że tyle azotu dane, dwie grzybowki i taki plon. 200 kg saletry oprysk od chwastów i zazwyczaj koło tych 4 ton się kręci 

Tomek90    2303
43 minuty temu, znawcawszystkiego napisał:

Tydzień temu piękna pszenica została opryskana axial 0,7 +tribex 25 g + Winnetou 30g + galaper 0,5l. Czy to fito? Czym ratować?

IMG_20240412_152452.jpg

Na ch*j tyle dwuliściennych namieszał? 

• Thanks 1

mysza103    2487
41 minut temu, 1993michal napisał:

panowie pytanie ,jaki jest sens wykonania t2, w tamtym roku t1 duet na start T2 priaxor przy nawożeniu 110 N osiągnąłem plon 4.5tony. w tym roku 130N T1 duet na start i zastanawiam się czy jest sens robic T2 przy takich plonach jakie osiągam

Może zacznij od tego , co to jest za ziemia , bo to że dajesz po 110 czy 130 czy nawet jak byś dał i 200kg N i osiągasz 4-5 ton pszenicy , to przyczyna może po prostu leży w ziemi , PH, albo to jakaś słaba ziemia 

2 godziny temu, Turok napisał:

to jakie robisz T2 ?

Chociażby np . protiokonazol + azoksystrobinę 

tytanowyJanusz    3711
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, 1993michal napisał:

Wydać 190zł na T2 przy 4.5t plonu to tak średnio.

0.8L tebu + 0.5L azoksy i tyle

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

inteligent ze mnie.... na każde pole idzie inna ilość wody więc rozrobilem axial komplet pac zamiast na 2ha to wyszlo na 2.5ha skończyłem działkę i pojechałem na kolejną a średnio wyszło 0.77l axial/ha, taka ilość zwalczy miotle?

Miała, a miotła to różnica, uodparnia się skubana. Moooże zwalczy...

Edytowano przez tytanowyJanusz

miwigos    3556
4 godziny temu, mysza103 napisał:

To rozpisz co dajesz w jakich dawkach , skoro prawie za darmo i dobrze

mysza103    2487

Napisałem parę postów wyżej że na T2 protiokonazol + azyksostrobina 150g +125 g = 83zł (chyba żle nie ma , można by nawet dać po 125+ 125g i też by było dobrze )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj