yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    364
Tigon napisał:

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Panowie do jakiej fazy można stosować starane w pszenicy? Chciałem pryskac miotle i przytulie mieszanka axial 50 0.9 i starane 0.5l bo wychodzi drugie kolanko. Problem w tym że mam pogrzeb w bliskiej rodzinie i do końca tygodnia nie ogarne oprysku.

u mnie po axialu i fluoroksyprze lubi być fito w mieszaninie nie zawsze ale często.

A przy jakich dawkach i w jakich warunkach pryskane?

GABBER85    1377

sąsiad dziś pryskał Termitem, kuva ostry cień mgły, chmura nad kabine

>>>>>> 

andrzej224    140
40 minut temu, Tigon napisał:

u mnie po axialu i fluoroksyprze lubi być fito w mieszaninie nie zawsze ale często.

u mnie nigdy fito nie było a dawki wysokie dawałem

Tigon    1500
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Piffpaff napisał:

A przy jakich dawkach i w jakich warunkach pryskane?

Warunki były dobre z doświadczenia im pszenica bardziej wyrośnięta tym mniej obrywa.

2 minuty temu, andrzej224 napisał:

Tylko że ja pryskam pąkiem + 0,2 galapera i fito w tym roku jest, teraz po qq czysty pak i fito już brak. Swego czasu gdzieś wyczytałem że axialu nie można mieszać z regulatorami ale ludzie tak pryskają i jakoś to jest a u mnie zawsze fito 

Edytowano przez Tigon

Piffpaff    364
andrzej224 napisał:

40 minut temu, Tigon napisał:

A jakie dawki stosowałeś i w jakiej fazie?

Tigon    1500

1l axial komplet i 20g Winnetou tak jak jest pakowany.

Robiłem 3 lata temu tym całym chwastoxem poprawkę w pszenicy bo bałem się czymś innym a było już późno... już do flagówki było blisko. Jaki efekt? Poczarniałe kłosy i liście, całe rośliny. Tam gdzie mijak i kawałek kontrolny normalna pszenica także nie polecam jak ktoś myśli o podobnym zabiegu 

• Like 1

ravoj    1375
7 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Wszyscy dwie dawki azotu ? Czy jest ktoś kto również dzieli na 3 dawki w tym roku ? 

Nie wiem czy to się liczy jak dzielone, ale pierwsza 40 druga 60 trzecia 30 - trzecia będzie za dwa-trzy tygodnie i koniec. 

• Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Tomek90    2312
7 godzin temu, Cheesburger napisał:

Lepsze Wirtuoz Pro od Duet na start?

Przecież miałeś robić protiokonazol fenpropidyna 

Wszyscy dwie dawki azotu ? Czy jest ktoś kto również dzieli na 3 dawki w tym roku ? 

Cukier nie sprawdził się? 

• Like 1
  • Haha 1

STIG13    920

Ja mam jeszcze trzecią bo zależy mi na parametrach. 

• Thanks 1

tytanowyJanusz    3717
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

U tego kolegi rozterki nie ma końca 😄😉

42 minuty temu, Tigon napisał:

1l axial komplet i 20g Winnetou tak jak jest pakowany.

Axial z paku ma ciut słabszy skład niż ten kupowany solo.

• Like 1

boogie7    520
12 godzin temu, respecto088 napisał:

Dziś dopiero jadę z T1, Duet na start + aminokwasy. Zostało mi z tamtego roku trochę mocznika i myślę żeby dodać, jak myślicie 5-6% roztwór ale bez siarczanu poszkodzi? 

Daj "solidną" dawkę tego Duetu zamiast tych aminokwasów 🤦

ziomal_one    44

A to zboże paszowe tak dobrze płaci? Ja mam niby też dwie , bo na strzał poszło 140kgN i to była super decyzja - dzisiaj skończyłem T1/R1. Mam jeszcze po 100kg saletry na N3, zawsze można jeszcze dokupić. 

Tomek90    2312

A ja druga dawka z ureaza tak jak @XTROna 16 białka. 

A nie on jeszcze jakieś specyfiki dal 🙉

• Haha 1

Zapracowany    123

o ile dobrze zobaczyłem to Awenue flagowego puszcza (o) A ja wczoraj skończyłem T1 i R1 robić co prawda po późno sianej po kuku.

kamil800    188
Napisano (edytowany)

Flagowy początkiem kwietnia? Przy drugim kolanku? 👀 To w maju zniwa? Ooo to sie jeszcze zalapiesz na te obiecane doplaty do zboża sprzedanego w maju xd

Edytowano przez kamil800

tommy66692    2284
12 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Napewno flagowy???

To w weekend zaczynaj T2😄

Avenue jest bardzo wczesna więc flagowy już idzie 

• Thanks 1

Zapracowany    123

T1 miesiąc temu, czyli by się zgadzało. Jutro wrzuce foto.

2 minuty temu, kamil800 napisał:

Flagowy początkiem kwietnia? Przy drugim kolanku? 👀 To w maju zniwa? Ooo to sie jeszcze zalapiesz na te obiecane doplaty dl zboża sprzedanego w maju xd

Nie bądź taki do przodu bo ci tyłu zabraknie. Kto coś mówił o drugim kolanku?

SawekBraczyk    501
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

Cukier nie sprawdził się? 

Daj spokój . Nigdy więcej żadnego cukru , aminokwasów  , PK , moczniki , siarczany i inne badziewia , Nie  . W tym roku nic , tylko ochrona , mikro też nie daje  . Powiem ci że lepsze parametry i ziarno miała ta w której tego nie robiłem .😀😅🤣

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1
  • Haha 2

Leszy    5204

Większość takich dodatków to wyciągacze kasy, ale mocznik i siarczan to akurat z tych tańszych.  

livebird    54

Chopy w sobote pierwsze partie a w poniedziałek druga partie ozimin pryskalem axialem na chwasty można dzisiaj i jutro lecieć już z T1 i R1.?

ravoj    1375

Cieszę się, że coraz więcej ludzi to rozumie. To jak z suplementami diety, Polacy pochłaniają 2 tony dziennie, największy rynek w Europie, bo na wypadanie włosów, bo na nerkę na wątrobę, na sen, na zatwardzenia i płonący korzeń. Nie ma bardziej łatwowiernego i zabobonnego  narodu. Byle reklama i już kupują. 

• Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj