yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

tasiorek766    3

Witam. Panowie czy mogę położyć w jednym zabiegu axial komplet pack z Duet na start? Jest już dość późno i nie chce czekać z odstępami. Coś się może stać? 

makowiaczek    30
Napisano (edytowany)

Ile mniej więcej dodajecie kwasku cytrynowego do bardzo twardej wody?

Jaki to jest rząd wielkości gramy czy kilogramy na 100litrów?

Na początku mieszania czy na końcu??

Edytowano przez makowiaczek
Ah

Grzesiu90209    80
33 minuty temu, karino25 napisał:

Jaką dawkę byś polecił? etykieta mowi 0,6-0,9 litra, maksymalna dawka to sporo wyjdzie w przeliczeniu na ha plus koszt oprysku jesiennego.

Ja bym jechał wg etykiety górna dawkę bo to mocna miotła jak z jesieni została. Różnica 60 PLN a może wyjść 3 tony mniej z hektara.

Damianek20    2042
Dnia 4.04.2024 o 22:00, STIG13 napisał:

A co daje fosfor, siarka i wapń z delty?

Nie ważyło się jak do tej pory 

Dnia 5.04.2024 o 08:34, sebek52 napisał:

Masz na myśli leander complex pak? Mam przygotowany ten środek (leader + poleposition), są jakieś przeciwwskazania do mieszania np. z siarczanem magnezu i mocznikiem lub aminokwasami?

Jutro jadę z sama grzybnia na poprawkę co mi zostało jeszcze. Mam nadzieję że się nie zważy ponownie . Teraz zanim go wleje to wymieszam w wiadrze 

mysza103    2487

U mnie już 3 kolanko się oderwało 

20240407_155915.jpg

20240407_160239.jpg

42 minuty temu, makowiaczek napisał:

Ile mniej więcej dodajecie kwasku cytrynowego do bardzo twardej wody?

Jaki to jest rząd wielkości gramy czy kilogramy na 100litrów?

Na początku mieszania czy na końcu??

Na 1500 l wody o pH ok.7.5 wsypuję pudełko kwasku  po margarynie śniadaniowa ( chyba coś 400 ml) i pH spada w okolice 4,5 . Tyle że woda deszczówka

Ogon988    22

Witam. Planuje wjechać w tym tygodniu Modus 0,3l + tebukonazol 150-200g + fenpropidyna 225-300g , mogę dodać do tego mocznik 5-10% + siarczan magnezu siedmiowodny 5%? Jesli tak to jakie stezenie najlepiej? Pogoda - słonecznie bez deszczu nastepny tydzień

alfa    1208
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005U mnie już 3 kolanko się oderwało 

20240407_155915.jpg

20240407_160239.jpg

Na 1500 l wody o pH ok.7.5 wsypuję pudełko kwasku  po margarynie śniadaniowa ( chyba coś 400 ml) i pH spada w okolice 4,5 . Tyle że woda deszczówka

Ja pierdykam jaka pszenica a początek kwietnia. Co roku tak u was ? Chyba żniwa koniec czerwca . Dla porównania moja z 7 maj 

IMG_20230507_194252855_HDR~7.jpg

Edytowano przez alfa

Damianek20    2042
2 godziny temu, Ogon988 napisał:

Witam. Planuje wjechać w tym tygodniu Modus 0,3l + tebukonazol 150-200g + fenpropidyna 225-300g , mogę dodać do tego mocznik 5-10% + siarczan magnezu siedmiowodny 5%? Jesli tak to jakie stezenie najlepiej? Pogoda - słonecznie bez deszczu nastepny tydzień

Możesz tylko pamiętaj że triazol z tebu lubi podpalić zboże w słońcu a znów Modus potrzebuje słońca . Mocznik też nie lubi słońca. Ja dawałem zawsze do 5 kg na hektar. Podają w źródłach że do 5 proc na 100 l wody 

Ale mając na uwadze ogólne przepalenia jakie miałem w ubiegłym roku daruję sobie mixy i robię osobno. 

• Thanks 1

MatiHolland    35

Cześć . Planuje dziś zrobić T1i R1

Jęczmień 

Unix 0.7 

Tobias 0.5

Kanonik 0.3 

Modus 0.4 

Czy można tym zestawem za jednym przejazdem ? 

Pszenżyto 

Tobias 0.5 

Kanonik 0.3 

Tern 0.3 

Modus 0.3-0.4 w zależności od odmiany 

Ujdzie taka mieszanka na raz ? 

andrzej224    140

więcej środków się nieraz wlewało. tylko w największy upał nie pryskaj i będzie ok

Zigi94    289
Damianek20 napisał:

Możesz tylko pamiętaj że triazol z tebu lubi podpalić zboże w słońcu a znów Modus potrzebuje słońca . Mocznik też nie lubi słońca. Ja dawałem zawsze do 5 kg na hektar. Podają w źródłach że do 5 proc na 100 l wody  Ale mając na uwadze ogólne przepalenia jakie miałem w ubiegłym roku daruję sobie mixy i robię osobno.

moddus potrzebuje słońca, kilku słonecznych dni po zabiegu a nie w trakcie

• Like 1

Tomek90    2312
2 godziny temu, MatiHolland napisał:

Cześć . Planuje dziś zrobić T1i R1

Jęczmień 

Unix 0.7 

Tobias 0.5

Kanonik 0.3 

Modus 0.4 

Czy można tym zestawem za jednym przejazdem ? 

Pszenżyto 

Tobias 0.5 

Kanonik 0.3 

Tern 0.3 

Modus 0.3-0.4 w zależności od odmiany 

Ujdzie taka mieszanka na raz ? 

Po co Tobias w jęczmieniu jeśli idzie kanonik w unix. 

Ogon988    22
Napisano (edytowany)

Ok dzięki za odpowiedź, czyli lepiej pryskać wieczorem czy finalnie  podzielić zabiegi? W sensie najpierw samym modusem po południu  a za parę dni wieczorem  tebukonazol + fenpropidyna + Modus 03 + mocznik 5% siarczan magnezu 5%? Ile dni musi być między zabiegami? 😅

Edytowano przez Ogon988

Damianek20    2042

Pryskacie leander pack w dzień czy wieczorem żeby nie było słońca ostrego?

35 minut temu, Zigi94 napisał:

moddus potrzebuje słońca, kilku słonecznych dni po zabiegu a nie w trakcie

To zrób w pochmurny dzień to efekt mizerny już to spraktykowalem. W słońce najlepiej i musi być ciepła pierwsza doba 

mysza103    2487
8 godzin temu, boogie7 napisał:

Gdzie byłeś jak pierwsze zaczynało "odjeźdżać" ?

Jak to gdzie byłem?  W polu , pryskałem antywylegaczem i grzybówką 

7 godzin temu, alfa napisał:

Ja pierdykam jaka pszenica a początek kwietnia. Co roku tak u was ? Chyba żniwa koniec czerwca . Dla porównania moja z 7 maj 

IMG_20230507_194252855_HDR~7.jpg

W tym roku zdecydowanie do przodu o te 2- 3 tygodnie . Po innych latach T1 wychodziło tak mniej więcej 1 - 10 kwietnia , a w tym roku już  2 tygodnie temu zrobione T1 + skracanie , do tego temperatury robią swoje i to wszystko goni zdecydowanie szybciej niż w innych latach 

T1 zrobione i muszę ogarnąć środki na t2. Jeszcze dużo czasu ale no i tak mnie to czeka. Ten cały Elatus Era warty swojej ceny czy to przereklamowane? Jak w praktyce się prezentuje na tle podobnych cenowo produktów? 

Roxer    127
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, ravoj napisał:

Kiedyś czytałem, że trineksepak nie działa w roślinie tak zabójczo jak się go przedawkuje tylko działa po prostu dłużej,  im większa dawka tym dłużej działa i hamuje wzrost. Oczywiście jak pójdzie dwa razy większa to widać skarłowacenie nawet kłosa, ale  100 ml modusa działa w pszenicy około tygodnia przy dobrych warunkach,  więc wyliczyli że 0,3 - 0,4 zabezpiecza rośliny przez około trzy tygodnie - do miesiąca. Można dla przykładu pryskać modusem 100ml  co tydzień i efekt będzie taki sam jak jednorazowo cztery setki. Potem jeszcze można skrócić dokłosie. Nie wiem jak jest na pewno bo tak jak mówię to gdzieś przeczytałem czy oglądałem na jakimś webinarium

Ja pisałem w ubiegłorocznym wątku, że pomyliłem butelki że zdarta etykieta fenpropidyny z syngenty z moddusem. Poszło na R1 przez to 0,8l moddusa, a z pszenica nic kompletnie się nie działo, baa ta działka nawet plonowała mi najlepiej ze wszystkich   :D

Edytowano przez Roxer

Tigon    1500
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

T1 zrobione i muszę ogarnąć środki na t2. Jeszcze dużo czasu ale no i tak mnie to czeka. Ten cały Elatus Era warty swojej ceny czy to przereklamowane? Jak w praktyce się prezentuje na tle podobnych cenowo produktów? 

sebek52    6
11 godzin temu, Damianek20 napisał:

Nie ważyło się jak do tej pory 

Jutro jadę z sama grzybnia na poprawkę co mi zostało jeszcze. Mam nadzieję że się nie zważy ponownie . Teraz zanim go wleje to wymieszam w wiadrze 

Robiłem zupę w sobotę, zważyć się nie zaważyło ale sam leander ciężko się rozpuszcza na rozwadniaczu w zimnej wodzie

• Like 1

boogie7    520
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Po co Tobias w jęczmieniu jeśli idzie kanonik w unix. 

Po cholerę wogóle Unix w jęczmieniu 🤔

2 godziny temu, Ogon988 napisał:

Ok dzięki za odpowiedź, czyli lepiej pryskać wieczorem czy finalnie  podzielić zabiegi? W sensie najpierw samym modusem po południu  a za parę dni wieczorem  t1 tebu + triazol + r1 Modus 03 + mocznik 5% siarczan magnezu 5%? Ile dni musi być między zabiegami? 😅

Co to znaczy "tebu + triazol", do jasnej cholery... Czy to forum już totalnie zdziecinniało ?!

2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Pryskacie leander pack w dzień czy wieczorem żeby nie było słońca ostrego?

To zrób w pochmurny dzień to efekt mizerny już to spraktykowalem. W słońce najlepiej i musi być ciepła pierwsza doba 

Najlepiej w pełnym słońcu przy temp. 25°C i dawka 0.4 moddusa. Działanie "piorunujące".

2 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Przy obecnych cenach pszenicy, to chyba tylko tebukonazol "wart swojej ceny" 😉

dzarjan8111    271
2 godziny temu, Roxer napisał:

Ja pisałem w ubiegłorocznym wątku, że pomyliłem butelki że zdarta etykieta fenpropidyny z syngenty z moddusem. Poszło na R1 przez to 0,8l moddusa, a z pszenica nic kompletnie się nie działo, baa ta działka nawet plonowała mi najlepiej ze wszystkich   :D

W życie przez pomyłkę tez kiedyś dałem 1l i było nawet lepsze 🙂

kamil800    188
Napisano (edytowany)

3 dni temu rozlany byl rsm na pszenice. Delikatnie ją przypalilo, nic wielkiego. Mozna dzis jechac z regulacja (0,4l moddusa i 0,5 antywylegacza) i grzybem.(Duet na start)? Pierwszy raz stosowalem rsm i nie wiem co w takim wypadku. Dzis 22 stopnie i slonce 

Edytowano przez kamil800

Hubert10624    27

Na horyzoncie dosyć wysokie temperatury, kolanko oderwane różnie, 1-3cm, w planach był Moddus w dawce 0.4L i 1L CCC. Zastanawiam się czy dodawać jeszcze to CCC czy już woda po kisielu?

MaXtzTS    22

mam pryskać pszenicę wirtuozem pro i siarczanem 5% a temperatura powyżej 25 stopni, jechać czy czekać aż się ochłodzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj