yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Cheesburger    80
Napisano (edytowany)

Chyba jednak zrobie po taniosci T2

tebu 200g+ protio 150g

Wystarczy tebu w tej mieszance?

Mozna z modusem mieszac prawda?

Na T2 0,8 Priaxora i finito.

Edytowano przez Cheesburger

Tomek90    2312
6 minut temu, Cheesburger napisał:

tebu 200g+ protio 150g

Na T2 0,8 Priaxora i finito.

Tebukonazol zbędny jeśli dajesz protiokonazol przy T1. Zostaw sobie na kłos jak chcesz. 

• Like 1

ravoj    1375
Napisano (edytowany)

T2 po taniości w suszę można, ale jak idzie w dobry plon to chyba nie warto. Flagowy i górne liście to budulec plonu i jakości ponoć. 

Ja mam Delaro Forte, ale niestety tylko 1l/ha więc dorzucę większą ilość strobiluryny 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

kampl    105

Co powiecie na to. Pole po potężnym perzu. Siew był koszmarem. Był obornik. N1 tydzień temu. Brak oprysków bo  mam wszędzie mokro. 2cm wysokie pszenżyto... Wysiew może 200kg

IMG20240407092510.jpg

tytanowyJanusz    3717
30 minut temu, ravoj napisał:

T2 po taniości w suszę można, ale jak idzie w dobry plon to chyba nie warto. Flagowy i górne liście to budulec plonu i jakości ponoć. 

Dokładnie tak 

24.jpg

• Thanks 2

Cheesburger    80
50 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Dokładnie tak 

24.jpg

ok - to po tanisoci protio 150 samo?  troche fenpropidyny? Ile min?

Dzieki

• Like 1

ravoj    1375

I będzie lux torpeda, tak nie za bogato. 

• Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Cheesburger    80

a jest roznica miedzy tern a tern turbo? bo na pierwszy rzut oka to to samo...

i czy stosowal ktos Moxa zamiast Modusa? W dlaroslin tylko to jest jako zamiennik.

Chyba sie nie pogryzie

Moxa 0,33 Certis Belchim+

Protendo 0,5 Certis Belchim

Tern Turbo 0,33 Sygenta?

ravoj    1375

Nie ma, chyba że w cenie. Nie pogryzie 

Nie ma, chyba że w cenie. Nie pogryzie 

Być jak Adam Cisowski. 

1. czy SC EW EC to dobra kolejnośc mieszaniny ? widzialem niezgodnośc co po niektorych użytkownikow

2. Czy dla Regullo (trineksapak etylu) musi być koniecznie intensywne slonce ? etykieta mówi o 10-15 stopni, a jutro będzie o to cięzko ( będzie większa temp)

PS. Wesołego święta Miłosierdzia Bożego :) 

mysza103    2487
4 godziny temu, Cheesburger napisał:

tebu 200g+ protio 150g

Mozna z modusem mieszac prawda?

T2 po taniości to 125g protiokonazolu i 125g azoksystrobiny będzie wystarczająco , a 200g tebu na kłos 

Zapracowany    123
35 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

1. czy SC EW EC to dobra kolejnośc mieszaniny ? widzialem niezgodnośc co po niektorych użytkownikow

2. Czy dla Regullo (trineksapak etylu) musi być koniecznie intensywne slonce ? etykieta mówi o 10-15 stopni, a jutro będzie o to cięzko ( będzie większa temp)

1. Tak

2. Nie

• Like 1

tytanowyJanusz    3717
1 godzinę temu, fcbarcelonacule napisał:

Screenshot_20240407-145424.png

• Like 1

boogie7    520
Dnia 6.04.2024 o 07:36, marluk napisał:

Ale on ma się przemieścić do korzeni a nie rozpuścić. Jak się niby przemieści tam bez deszczu?

A co ku.wa, macie wyschniętą na popiół warstwę gleby ????

Piffpaff    364

A to nie jest przypadkiem tak że ziemia ma właściwości higroskopijne czyli azot posypany na mokra ziemię teraz wciąga N w głąb profilu glebowego? A to nie jest tak ze zboże w tej fazie zboże oprócz korzeni głębokich ma też korzenie 1-2cm pod powowrzchnia gleby? Jakbyś rozsial N na sucha glebę to faktycznie lipa bez deszczu ale w dzisiejszych warunkach, miodzio!

boogie7    520
17 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Zostawił bym te 0,4l . Bo bez CCC będziesz skracał czy Z ? 

Przy 25 stopniach i w pełnym słoócu, 0,4l modusa + triazol, to za mocne 

SawekBraczyk    501
Napisano (edytowany)
12 minut temu, boogie7 napisał:

Przy 25 stopniach i w pełnym słoócu, 0,4l modusa + triazol, to za mocne 

No strasznie piecze dzisiaj . Tak myśle bym nawet zszedł do 0,2/0,3l Moddus . I opryski pod wieczór . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Piffpaff    364

na tą chwilę pokazuje na jutro +24* i pochmurno ale też myślę żeby zejść do 0.3l bo idzie jeszcze protio i unix. dorzucę jeszcze 5% siarczanu magnezu na ha czyli ok 12kg który trochę łagodzi skutki zabiegów. W piątek kolanko miało max 0.5cm ale jutro to spokojnie 1 cm w takich warunkach

Gimmeshelter    89
17 minut temu, Piffpaff napisał:

A to nie jest przypadkiem tak że ziemia ma właściwości higroskopijne czyli azot posypany na mokra ziemię teraz wciąga N w głąb profilu glebowego? A to nie jest tak ze zboże w tej fazie zboże oprócz korzeni głębokich ma też korzenie 1-2cm pod powowrzchnia gleby? Jakbyś rozsial N na sucha glebę to faktycznie lipa bez deszczu ale w dzisiejszych warunkach, miodzio!

Na pewno jest tak jak piszesz. Mi lepszego przykładu nie trzeba jak było parę lat temu, w marcu posiane nawóz i już było tak nawet w miarę sucho że ciągnik śladu nie robił jakiegoś znaczącego i pierwszy jakiś mały deszcz spadł dopiero po miesiącu a taki co niektórzy tu piszą że potrzebny żeby nawóz się przemieścił to spadł dopiero w maju. Plony były wtedy super i szkoda że teraz nie ma tej słynnej suszy tylko pewnie dopiero przyjdzie jak rok temu że maj bez deszczu. 

• Like 1

Piffpaff    364

Już to kiedyś pisałem, ale rozmawiałem kiedyś z emerytowanym agronomem. Najlepiej jak wiosna jest sucha, oczywiście nie skrajnie sucha że rośliny więdną bo wtedy rośliny rozwijają system korzeniowy żeby szukać wodę i taka roślina jest lepiej przygotowana na ekstemelne temp w czerwcu i lipcu niż tak jakk jest teraz czyli wody pod dostatkiem, składniki na pod nosem więc bijaja w górę kosztem korzeni. Ostatnie lata to susza i upały w czerwcu.... zobaczymy jak się eto ułoży w tym roku

• Like 2

Gimmeshelter    89

Zobaczymy ale w tamtym roku też mokro było o tej porze rok, jak to się niektórzy nie cieszyli że zapasy wody uzupełnione a przyszedł maj bez deszczu i nic z tej wody nie zostało, lipy takiej parę lat nie było. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj