yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Mateusz1q    1845
2 minuty temu, AlbertHD42 napisał:

Ile dni odczekać po skracaniu, żeby wjechać z drugą dawka azotu ?

Co

Jechać sypać 

Gimmeshelter    88

Bo te zdjęcia tego nie oddają do końca czy jest rzadka czy nie. Wiadomo że z pustego to... Musi być gęsta żeby sypała ale nie po zdjęciu to oceniać 

GRZES1545    9028

Panowie mam trochę starego Glena, mogę tym teraz na samosiewy rzepaku prysnąć? W sklepie gość wspomniał że mogę zaszkodzić pszenicy bo to typowo jesienny oprysk, i yeraz sie wacham 🤔

Napisano (edytowany)
Dnia 31.03.2024 o 14:48, odrion napisał:

Dokładnie. Capallo był niezły ale nie wybitny jeżeli chodzi o podstawę I wynikało to głównie z metrafenonu. Jak ktoś dal podwójna dawkę flexity, to powinno wystarczyć. Na zdjęciu poniżej widać dlaczego duet to zestawienie dobrych substancji czynnych. Boskalid - podstawa I liście + metrafenon- podstawa i maczniak.  I jeszcze kerokzysym jako dokładka na rdze. 130% duetu to 200g boskalidu i 100 metrafenonu.  

Fungi - pszenica podstawa.jpg

Można wiedzieć w jakiej literaturze jestem w stanie znaleźć takie ciekawe tabelki odnośnie różnych substancji aktywnych? Bo sam jestem takich rzeczy mega ciekawy w bym korzystał.

Edytowano przez Lukasz21_Lubelskie

Gimmeshelter    88
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Panowie mam trochę starego Glena, mogę tym teraz na samosiewy rzepaku prysnąć? W sklepie gość wspomniał że mogę zaszkodzić pszenicy bo to typowo jesienny oprysk, i yeraz sie wacham 🤔

Coś mi świta że glean kiedyś był na wiosnę dodawany bo wychodziło to fajnie cenowo ale pewny tego nie jestem już dobre parę lat jak tego nie ma. 

Właśnie sprawdziłem żeby cię w konia nie robić i stare etykiety mówią że można i wiosna, bez problemu znajdziesz 

Edytowano przez Gimmeshelter
  • Thanks 1

respecto088    11

1 dawka 100kg saletry + 100kg saletrzaku =61kg N

2 dawka 250kg saletry = 86kg N

W sumie wychodzi 147kg N 

Temat pszenicy mam zamknięty w tym roku. Jedynie dokarmianie dolistnie przy zabiegach ochronnych. 

AlbertHD42    4
Napisano (edytowany)
15 minut temu, respecto088 napisał:

1 dawka 100kg saletry + 100kg saletrzaku =61kg N

2 dawka 250kg saletry = 86kg N

W sumie wychodzi 147kg N 

Temat pszenicy mam zamknięty w tym roku. Jedynie dokarmianie dolistnie przy zabiegach ochronnych. 

Ja dawałem:

Przed siewnie 200kg/ha Polifoski 6 

1 dawka wiosenna  200kg/ha Saletrosan 26

i teraz zastanawiam się nad ostatnią dawka co lepiej dać mocznik 46% a saletrę, co lepsze ?  

Edytowano przez AlbertHD42

Grab12    76
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Z Glenem uważaj na następstwo roślin bo długo zalega w glebie

GABBER85    1366

Jest jeszcze saletrzak który o tej porze jest lepszy niż saletra moim zdaniem

a na N1 trzeba było dać saletre a saletrosan na N2

• Haha 1

>>>>>> 

SawekBraczyk    494
21 minut temu, GABBER85 napisał:

Jest jeszcze saletrzak który o tej porze jest lepszy niż saletra moim zdaniem

a na N1 trzeba było dać saletre a saletrosan na N2

Saletra a Saletrzak to samo to jest , te same formy azotu . Wiec jeden kij . 

• Like 1

respecto088    11

Wy ile sypiecie azotu? Coś polecacie jako odzywanie dolistnie? Zwykle to robiłem Basfoliar z T1, Mocznik + Siarczan magnezu przy T2. Z racji że zwykłego mocznika nigdzie nie idzie dostać u mnie, jakieś alternatywy? 

tytanowyJanusz    3689
2 godziny temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Można wiedzieć w jakiej literaturze jestem w stanie znaleźć takie ciekawe tabelki odnośnie różnych substancji aktywnych? Bo sam jestem takich rzeczy mega ciekawy w bym korzystał.

https://www.google.com/search?client=ms-android-motorola-rvo3&sca_esv=7fecaf9d214d9ea8&sca_upv=1&sxsrf=ACQVn0-J8z1VLmSu6NmzzvjIIntcX9S74g:1712240525724&q=tabela+HGCA&uds=AMwkrPvswS92c7VMQrYYRTqoTsMwcbvfFwqIeT4g0S-Hz-8ex2El8lRRBTbP-NoV8-8rNP5GExxw01vMqwhecFIMbJsGyRUGHLYcbZTLubT3CSMlbCmgVjrFN4hhU8lkimhZKGyG1-4v_fqe5FIYx0CxyiEGN8XG4Bh1kjeo8BzYOBLGbKCRSf9-XZA0HwUVapcJ9ZcIf-E-vbEEePHkWW-0HWsOwQsDDC-MG2V7RXT1wqnNU5rBbYQyz_TiosTKlfdR_gXIkMVOvlo-RYwt3r5NDz7Nj38DTrUHC8gz9IJUPtivoOMEjCo&udm=2&prmd=invbz&sa=X&ved=2ahUKEwj53biC4aiFAxVGX_EDHQtrC9IQtKgLegQICxAB&biw=485&bih=926&dpr=1.49

4 godziny temu, soltys48 napisał:

200-250

Za 250zł/ha to bym się przeprosił z poznaniakiem na łańcuszku... 200zł to jest max dla wynajmującego zbożowca 

• Like 1

Tigon    1496

u nas pszenica zaraz 3 kolanko a dzień dnia pada. Po qq zaczyna strzelać w źdźbło.

Piffpaff    353

masakra 3 kolanko! U mnie na wschodzie dziś-3 było. patrzyłem na pszenice w poniedziałek to jeszcze pierwsze kolanko się nie oderwało, jutro dopiero zerknę co się zmienilo

respecto088    11
27 minut temu, Piffpaff napisał:

masakra 3 kolanko! U mnie na wschodzie dziś-3 było. patrzyłem na pszenice w poniedziałek to jeszcze pierwsze kolanko się nie oderwało, jutro dopiero zerknę co się zmienilo

Na wschodzie tzn? Ja Lubelskie, ziemie hrubieszowskie, dziś poszła druga dawka azotu. Regulację zrobiłem przed świętami, dziś dwa kolanka widoczne gołym okiem. Teraz będzie wjeżdżać w sobotę lub w poniedziałek T1 i pod koniec następnego tygodnia poleci Mustang Forte na chwasciory. 

Dałem 300kg saletry w marcu, dac w połowie kwietnia mocznik czy saletrzak i ile teraz dac? Rok temu dalem mocznik na 2 dawkę.

Przedsiewnie nie dawałem nic tylko wapno było.

Piffpaff    353
respecto088 napisał:

27 minut temu, Piffpaff napisał:

Na wschodzie tzn? Ja Lubelskie, ziemie hrubieszowskie, dziś poszła druga dawka azotu. Regulację zrobiłem przed świętami, dziś dwa kolanka widoczne gołym okiem. Teraz będzie wjeżdżać w sobotę lub w poniedziałek T1 i pod koniec następnego tygodnia poleci Mustang Forte na chwasciory. 

między Siedlcami a miedzyrzecem Podlaskim, pszenica siana pod koniec września. Juto sprawdzę fazę i zdecyduje ale szykuje się na N2 jak kolanko się oderwie

dlugin    322
7 godzin temu, drobny napisał:

A jak srodek Stiff ??? bo kupiłem 5l na testy 

Wypisz wymaluj moddus .Nawet zapach ma ten sam ,często gęsto pod naklejka stiffa była naklejka moddus

poosa21    860
7 godzin temu, tomek12051133 napisał:

Każdemu kto wstawi zdjecie mówicie ze rzadkie.. mi też rok temu pisaliście że rzadka a sypnęła ponad 7ton.

20230612_135224.jpg

Kilka lat temu zostawiłem pszenicę gdzie było około 100 roślin na m2 a plon to 5,5t z ha, niedawno znajomy zaorał pszenicę gdzie było 200 roślin bo mówił że za rzadko. Wolę mieć rzadką pszenicę  niż za gęsta, lepsze parametry.

6 godzin temu, AlbertHD42 napisał:

Ile dni odczekać po skracaniu, żeby wjechać z drugą dawka azotu ?

A co przeszkadza jedno drugiemu?

• Like 1

kampl    105
1 godzinę temu, Tigon napisał:

u nas pszenica zaraz 3 kolanko a dzień dnia pada. Po qq zaczyna strzelać w źdźbło.

A u mnie jest centymetr wysoka. Zimne ziemię... Znając życie ci co zasiali na początku marca 30 km ode mnie to już moje jesienne zasiewy wyprzedzili 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj