yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

jezyk_nh    39

Panowie, mam pytanie. Siałem groch z facelią w poplonie na jesieni. Był ładny bo wyrósł na ok 60-90 cm. Czy teraz na wiosnę mogę zasiać groch na tej działce czy raczej nie bardzo ?

Zapracowany    104
55 minut temu, jezyk_nh napisał:

Panowie, mam pytanie. Siałem groch z facelią w poplonie na jesieni. Był ładny bo wyrósł na ok 60-90 cm. Czy teraz na wiosnę mogę zasiać groch na tej działce czy raczej nie bardzo ?

Siałem tak ostatnio, większej presji grzyba nie było ale robaka już tak... kwestia czy taki rok, przypadek czy następstwo poplonu?

tytanowyJanusz    3586
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, jezyk_nh napisał:

Nie bardzo. Strączkowe są bardzo wrażliwe na monokulture.

Edytowano przez tytanowyJanusz

Witam. Lepiej będzie w tym przypadku saletrę dać czy saletrosan? Mam to i to i nie wiem co lepsze na n1 w tego typu przypadku. 

20240226_092045.jpg

Piffpaff    321

Panowie został mi z zeszłego roku moddus start 0.4l w etykiecie napisane że maxymalana dawka to 0.3l/ha a ja mam akurat dzialke pszenicy 1ha planuje dać ok 140kg N dużo mogę spiepszyc jak dam na pierwsze kolanko 0.4l?

Damianek20    2020

Ja w tym roku mam za gęste pszenicę i planuje dać 1 l CCC  i 0,5 kg medax max więc bez problemu możesz dać i 0,5 l modusa 

davepooll    0

Witam, wszystkich!

Po ciężkich warunkach pogodowych czas wyruszyć w pole. Nie było jak w okolicach końca stycznia, początku lutego rozsiać siarczan magnezu. Moje pytanie brzmi jak to teraz rozegrać? Widzę, że pszenica już dość mocno ruszyła i nalezałoby też zaaplikować jej azot. Można za jednym razem rozsiać siarczan magnezu i zaksan ? czy te dwa nawozy się gryzą? Może najpierw siarczan magnezu , a po kilku dniach zaksan ? Z góry wdzięczny bedę za odpowiedz. Pozdrawiam i życzę dobrej pogody. 

Piffpaff    321

nigdy dobrze nie wymieszasz więc jak chce być pewny że będzie wszędzie dokładnie to jedzie oddzielnie siarczanem a potem zaksan nawet jednego dnia, w zeszłym roku zrobiłem tak na jednej mokrej działce

nie wiem czy sprawdzaliście pogodę długoterminowa czyli szanse na sprawdzenie są małe ale podług obecnych progniz na wschodzie od przyszłego tygodnia ochłodzenie a praktycznie cały Marzec w nocy na minusie więc wegetacja na pewno przychamuje zastanawiam się czy pchać się teraz w pszenice z saletrosanem jak ryzyko kolein albo poczekać jeszcze kolejny tydzień

misio3p    2136

Jak ryzyko kolein to czekać 

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Piffpaff    321

podobno nie ma głupich pytań tylko są GLUPIE odpowiedzi kolego Gabber85 gratuluje!

GABBER85    1303
10 minut temu, Piffpaff napisał:

podobno nie ma głupich pytań tylko są GLUPIE odpowiedzi kolego Gabber85 gratuluje!

jest to głupia odpowiedź

• Like 1

>>>>>> 

Piffpaff    321

nie będę wchodził w polemikę ale gratuluje szybkości.... bo goniła Cie mądrość ale jesteś szybszy👍

• Haha 1

SawekBraczyk    460
51 minut temu, Piffpaff napisał:

40kg N to całe N1 czy dzielisz?

Całe N1 . Pszenica widzisz jak rozkrzewiona i nie ma potrzeby jej dokrzewiać . 

Kondominium    84
22 godziny temu, jacor73 napisał:

A co zrobisz z tymi chwastami co wyjdą do końca marca, poprawkę poprawki będziesz robił?

Parę dni ciepła a ludziska sraczki chcą dostać, do końca marca, to jeszcze może być śniegu z 20 cm i mrozu z -15,

powiedz to ludziom którzy pryskają na jesień bez poprawek, sraczkę do dostaną ludzie w pod koniec kwietnia jak już będzie za późno na odchwaszczanie, a będą przymrozki i każdy będzie pisał czy można czy nie można. Na odchwaszczanie nie ma znaczenia czy będzie jeszcze zima czy nie, chyba że za tydzień będzie -15. 

Piffpaff    321

Tak myślałem ale słyszałem też że niektórzy dziela N. Jak planujesz kolejne podanie azotu?

SawekBraczyk napisał:

51 minut temu, Piffpaff napisał:

40kg N to całe N1 czy dzielisz?

Całe N1 . Pszenica widzisz jak rozkrzewiona i nie ma potrzeby jej dokrzewiać . 

• Haha 1

SawekBraczyk    460
3 minuty temu, Piffpaff napisał:

Tak myślałem ale słyszałem też że niektórzy dziela N. Jak planujesz kolejne podanie azotu?

Przed pierwszym kolankiem 80N około . Wszystko w saletrze idzie . 

Piffpaff    321

Pytam bo mam podobnie rozwinjeta pszenicę 3 rozkrzewienia i planowałem 250kg saletrosanu ale już widzę że 200 wystarczy i też planuje 250kg saletry na 1 kolanko i na tym koniec choć korci mnie rzucić jeszcze parę kg N na działkę gdzie mam glinę i wiem że wody nie zabraknie ale to wyjdzie w praniu

mysza103    2458
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Ja dałem 52 N na N1

Ja jutro dam 13 N na początek , tyle że w oprysku z mikro , a prawidłowe N  pójdzie ok 10 marca , 80kg N w rsm Potem ma się pogoda popsuć 

miwigos    3515

Ja dałem 200 kg saletrosanu, na N2 pójdzie 300 saletry , jak będą warunki to 100 saletry na kłos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj