yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

tadi77    316
Przed chwilą, yacenty napisał:

w jakich dawkach to robiłes?

T1 nie pamiętam ale na pewno górna granica priaxor 0,8  obok mam agil na tej działce i czysto ,przez granice sąsiad pszenicę po sobie z 10lat on niewie nawet że są fungicydy i tam czysto

metrax12    88

tadi77

Tu ewidentnie coś nie wyszło. Czy to jest na wszystkich liściach? Może azoksystrobina jakaś chrzczona..... 

tadi77    316
11 minut temu, metrax12 napisał:

tadi77

Tu ewidentnie coś nie wyszło. Czy to jest na wszystkich liściach? Może azoksystrobina jakaś chrzczona..... 

Występuje płacowo ale zaczyna się powoli zasięg zwiekszac

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcprez    1

14 minut temu, tadi77 napisał:

Występuje płacowo ale zaczyna się powoli zasięg zwiekszac

U mnie to samo... Ale jak zauważyłem to w większości tam gdzie jest słabsza ziemnia (niestety mocno mozajkowa) tam gdzie lepsza ziemia to zdrowe czyste... Może deszczu zaczyna coraz bardziej brakować.

Agrest    22472
3 godziny temu, Marcprez napisał:

U mnie to samo... Ale jak zauważyłem to w większości tam gdzie jest słabsza ziemnia (niestety mocno mozajkowa) tam gdzie lepsza ziemia to zdrowe czyste... Może deszczu zaczyna coraz bardziej brakować.

U sąsiada wywaliło to samo na pszenicy. O ile pamiętam to chyba tydzień temu robił T2. Było zielono, dziś jest wręcz paskudnie, a za kołami i pod ciągnikiem dużo żółciej.

Mozaika na liściach

tobago    317

Stosujecie mocznik dolistnie na kłos żeby podbić białko? Niby nie jest gorąco na takie zabiegi ale sucho bardzo. 

Agrest    22472

Dziś robię T2 na ostatnim pszenżycie. Tylko fungi. Żadnego mocznika, siarczanu czy mikro. Jeszcze jest wilgoć ale stresu fundował nie będę, a i plonu już nie podniosę

• Like 1

Aroo22    236

Euforia. Zaczyna się kłosić, miejscami już pierwsze kłosy można zobaczyć. Wody to na razie ma pod dostatek, po ostatnim deszczu jeszcze woda w dołkach stoi. W maju 75l opadu. 

IMG_20230530_182646.jpg

Piffpaff    235
Agrest napisał:

Dziś robię T2 na ostatnim pszenżycie. Tylko fungi. Żadnego mocznika, siarczanu czy mikro. Jeszcze jest wilgoć ale stresu fundował nie będę, a i plonu już nie podniosę

brawo ty👍

Audi213    130

Panowie u kolegi w pszenicy naroiło się rdzy i septoriozy aż rudo. Priaxor sobie poradzi? 

Raptus902    111
Agrest napisał:

3 godziny temu, Marcprez napisał:

U sąsiada wywaliło to samo na pszenicy. O ile pamiętam to chyba tydzień temu robił T2. Było zielono, dziś jest wręcz paskudnie, a za kołami i pod ciągnikiem dużo żółciej.

Mozaika na liściach

U mnie też wystąpiło za opryskiwaczem że jest bardziej przypalone. Sprawdziłem ciśnienie na tylnej lancy i jest takie samo jak wszędzie. Odmiana Euforia pryskane 250 g tebu + 125 g azoksy do tego siarczan mg.

Jechać jutro z t2/t3? Kłos w pochwie. Z tydzień mu brakuje żeby wyszedł. Myślę jechać bo łan trzyma wilgoć a chwilę deszczu ma nie być... mogę dać mikro? Środek ascra x pro. Pszenica łan jak na zdjęciu.

20230530_204510.jpg

rolnikos25    14
56 minut temu, Aroo22 napisał:

Euforia. Zaczyna się kłosić, miejscami już pierwsze kłosy można zobaczyć. Wody to na razie ma pod dostatek, po ostatnim deszczu jeszcze woda w dołkach stoi. W maju 75l opadu. 

IMG_20230530_182646.jpg

Zazdroszczę takiej ilości opadów, centrum mazowsza 12l za maj

ovi    196
tomek12051133 napisał:

Wyklosila się już u kogoś EUFORIA?

Moja się kĺosi,

tomala611    9
4 godziny temu, tomek12051133 napisał:

Wyklosila się już u kogoś EUFORIA?

tak. u mnie już nawet w sobotę zaczęła się klosic. Miałem jechać z drugą dawka medax max a tu proszę - kłoski. Odpiscilem. Jeszcze tylko jeden wjazd t3 na kłosa i koniec

Piffpaff    235
Samsung123321 napisał:

Jechać jutro z t2/t3? Kłos w pochwie. Z tydzień mu brakuje żeby wyszedł. Myślę jechać bo łan trzyma wilgoć a chwilę deszczu ma nie być... mogę dać mikro? Środek ascra x pro. Pszenica łan jak na zdjęciu.

20230530_204510.jpg

według mnie t2/t3 to moment jak wychodzi klos ty bym obstawial moment pozbego t2 ale patrząc na pogodę i środek jaki chcesz zastosować to faktycznie dobra decyzja żeby jechać i wykorzystać jeszcze uwilgotnienie roślin. Ładna pszenica👍

tomala611    9
9 godzin temu, tadi77 napisał:

To jest rdza? Pojawiły się takie place 1m2 na tym polu nie było pszenicy 10lat była kukurydza ziarno z centrali belissa

20230530_102611.jpg

kurde mam też 1ha belissa z centrali na rozmnożenie  Do 13 maja była piękna zdrowa i zielona. Niestety rdza się się nagle pojawiła też miejscami (placami). Sam nie wiem dlaczego. To raczej dobre pole o uregulowanym odczynie. Na t1 był duet na start w gornej dawce + na t2 elatus. Wcześniej medax 0,5. Wszystkie zabiegi oddzielnie - łączlem każda substancję tylko z siarczanem i mikro

tadi77    316
3 minuty temu, tomala611 napisał:

kurde mam też 1ha belissa z centrali na rozmnożenie  Do 13 maja była piękna zdrowa i zielona. Niestety rdza się się nagle pojawiła też miejscami (placami). Sam nie wiem dlaczego. To raczej dobre pole o uregulowanym odczynie. Na t1 był duet na start w gornej dawce + na t2 elatus. Wcześniej medax 0,5. Wszystkie zabiegi oddzielnie - łączlem każda substancję tylko z siarczanem i mikro

Zachodzę w głowę i nieznam przyczyny nigdy z tą odmiana nie miałem problemu żadnych mixow opryskiwacz nie robiłem była bardzo ładna tymbardziej że tam przez 10 lat była kukurydza

Aroo22    236
17 minut temu, rolnikos25 napisał:

Zazdroszczę takiej ilości opadów, centrum mazowsza 12l za maj

Ja z południa lubelskiego. W ostatnich 2 tygodniach maja kilka razy deszcz się trafił. W tym jedna dobra ulewa. 

10 minut temu, Piffpaff napisał:

według mnie t2/t3 to moment jak wychodzi klos ty bym obstawial moment pozbego t2 ale patrząc na pogodę i środek jaki chcesz zastosować to faktycznie dobra decyzja żeby jechać i wykorzystać jeszcze uwilgotnienie roślin. Ładna pszenica👍

Zrobię ją jutro. A w sobotę t3 chyba bo już kłosy wyszły w innej pszenicy i zakończę nawożenie, ochronę. Tylko żniwa potem.  Rozumiem że mogę śmiało dawać mikro w takiej ilości jak na t1, t2? Bo słyszałem że na t3 nie można ale też słyszalem że można i nie wiem 

5 minut temu, Aroo22 napisał:

Ja z południa lubelskiego. W ostatnich 2 tygodniach maja kilka razy deszcz się trafił. W tym jedna dobra ulewa. 

U mnie Maj 68litrów a teraz z 2 tyg bez deszczu ma być

mysza103    1832
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

IMG_20230530_182646.jpg

U mnie też spadło 75 litrów , ale co z tego jak głównie zależy jakie jest podglebie , bo teraz już jak się wyrwie pszenice czy rzepak to korzeń ziemi nie trzyma , sucha ziemia zaczyna się robić , ale do 5-10 czerwca myślę że pociągnie bez uszczerbku , a w tedy mają być już deszcze , przynajmniej w prognozie

2 godziny temu, tobago napisał:

Stosujecie mocznik dolistnie na kłos żeby podbić białko? Niby nie jest gorąco na takie zabiegi ale sucho bardzo. 

Ja w tym roku pewnie zastosuję , ale takie coś to się będzie robić pewnie za jakiś miesiąc a nie teraz , a wówczas może już tak sucho nie będzie 

Edytowano przez mysza103

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Grzesiek105ls
      Witam chciałem się doinformować czy mogę rozsypać przed siewnik saletrzak 27 pod pszenice? Wapno już było rozsypane 
    • Przez raul
      Witam. Mam kilka klas gleby. Zastanawiam się nad kilkoma odmianami. Na słabszej głębie zastanawiam się nad wilejką. Wg zapewniej producenta, ma doskonałą zimotrwałość, grube i ciężkie ziarno oraz doskonale radzi sobie na słabszych glebach.
      Pszenicę planuje sprzedac na mlyn (na chleb). Jakie macie doświadczenie z tą odmianą? Odnośnie parametrów, ilości plonu oraz jakości? 
      Ostatnie pytanko, ile siejecie jej kg/h?
      Dzięki za, rzetelne porady🙂
    • Przez adamos012
      Panowie planuję zasiać na wiosnę pszenicę jarą . Ziemia 4 kl. Glina. Ph w miarę uregulowane . Po pszenżycie ozimym (6 ton z hektara) Woj. małopolskie . Możecie coś podpowiedzieć? Z góry dzięki.
    • Przez tomek15h
      Kto z was uprawiał u siebie pszenicę o nazwie bombona ,ile wysiewaliście kg/h i jak plonowała?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj