yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

tobago    351
5 godzin temu, boogie7 napisał:

Dodaj do T3 dimoksystrobinę, azoksy albo pikoksystrobinę (ta ostatnia już wycofana), to zobaczysz efekt w przypadku częstych opadów bezpośrednio przed, jak i w czasie żniw 😉

 

Co masz na myśli? Bo jakieś teorie czytałem ze późno podane strobi daje w mokre żniwa odwrotny efekt. Zamiast chronić przed grzybami to wzmaga namnażanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, odrion napisał:

 

8 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

Zastanawiam się nad dwoma wariantami na T3 1 Soligor- protio, spiro, tebu 2 tebu + metko dodam jeszcze że drugi zabieg był robiony już 4.05 środkiem Kier i teraz chcę zrobić jak kłosy zaczną wychodzić taki T2/T3 Może coś innego polecacie??

Masz maczniaka? Jeżeli nie, to po co Ci spiroksamina?  Jak liście zdrowe to teraz można skupić się na kłosie i metko z tebu wystarcza. Jak trzeba trochę liście "wyleczyc", a bardziej zahamować septoriozę czy dtr, to wtedy priotio z tebu/metko. 

 

Mączniaka nie ma. Chyba zrobię tak jak mówisz i pójdzie tebu z protio lub metko. Dzięki za radę

 

5 godzin temu, odrion napisał:

 

8 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

 

 

 

Edytowano przez krzysiek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
6 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

PszenicęAvenue mieliście w swoich stronach? ;) Chciałem spróbować, ale zastanawiam się czy warto...

 U mnie tego nie było,z wczesnych miałem jeszcze solehio

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199
8 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

PszenicęAvenue mieliście w swoich stronach? ;) Chciałem spróbować, ale zastanawiam się czy warto...

Mam w tym roku Spirellę wczesną, na razie mi się podoba, zobaczymy, jaki będzie plon. Jak OK, to od następnego roku wszystko obsieję wczesną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Avenue kosi się razem z jęczmieniem, wcześniejszej pszenicy nie ma na rynku 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

a jak sypie na tle jęczmienia i innych pszenic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823
4 minuty temu, yacenty napisał:

a jak sypie na tle jęczmienia i innych pszenic?

Pytanie na poziomie 4klasisty. W mokrym normalnym roku będzie sypać gorzej w suszy będzie sypać lepiej bo wcześniej naleje ziarno. Logika była na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1369

Jak będzie dalej tak sucho, to wczesne pszenice w tym roku wygrają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Spokojnie, jadę z rodziną nad Bałtyk  10 czerwca to będzie padać. 😁


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Mam w tym roku Spirellę wczesną,

Ja też mam jej zasiane kilka ha pierwszy raz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199
2 minuty temu, Andpol napisał:

Ja też mam jej zasiane kilka ha pierwszy raz

wykłosiła się juz ? skracałeś ? u mnie skrócona i wykłoszona ma ze 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Dnia 27.05.2023 o 21:39, respecto088 napisał:

Panowie, Gold słabo poradził sobie w rumianem w jeczmieniu jarym, czym utłuc gada? 

Możesz dobić go jeszcze tribenuronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegrin    1

Panowie pytanie:) pszenica klosi sie(a dopiero za tydzień bd mógł wjechać) wyszła przytulia i chaber można polecieć fluroksypyrem i tribenuronem? ewentualnie jakie dawki, już kur...icy dostaje od tego wtórnego zachwaszczenia, i to zawsze mam tak po expercie i dff, jak leci boxer + dff to jest ok. ewentualnie jak wyskoczą pylniki to można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Na spokojnie poczekaj aż pszenica przekwitnie i dopiero pryskaj , np, STARANE , a dawki połowa tego co pisze na etykiecie , u mnie np poszło 3 dni temu na jednym kawałku po 0,3 l starane/ha i przytulia już ładnie siada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegrin    1
mysza103 napisał:

Na spokojnie poczekaj aż pszenica przekwitnie i dopiero pryskaj , np, STARANE , a dawki połowa tego co pisze na etykiecie , u mnie np poszło 3 dni temu na jednym kawałku po 0,3 l starane/ha i przytulia już ładnie siada 

ok dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Panowie gdzie tu logika, mam do poprawki na miotłe 2,5ha pszenicy koszt czystego axiala to ponad 400zł ale można kupić też axial paka za 355zł wykorzystać sam axial gdzie cena to około 250zł i zostaje nam jeszcze na dwuliścienne na 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Andpol napisał:

@ovi axial w paku słabszy od tego czystego

Tylko o 5gram czyli 10%,pak wychodzi i tak dużo korzystniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

To jest rdza? Pojawiły się takie place 1m2 na tym polu nie było pszenicy 10lat była kukurydza ziarno z centrali belissa

20230530_102611.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    897

Co ludzie mają z tą rdzą, co plama na liściu to rdza😅 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
53 minuty temu, tadi77 napisał:

To jest rdza? Pojawiły się takie place 1m2 na tym polu nie było pszenicy 10lat była kukurydza ziarno z centrali belissa

20230530_102611.jpg

 

z ciekawości jaka tu była ochrona do tej pory?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
Napisano (edytowany)
13 minut temu, yacenty napisał:

z ciekawości jaka tu była ochrona do tej pory?

T1 azokksystrobina tebukonazol t2 priaxor było zielono nie byłem tydzień na polu wystrzeliło jak z armaty

Edytowano przez tadi77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

w jakich dawkach to robiłes?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj