yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

krzysiek1614    39
SawekBraczyk napisał:

Już . Najlepiej przed spodziewanym deszczem . 

Tak zastanawiałem się żeby sypnąć przed ostatnim deszczem ale odpuściłem 😕 planowałem na flagowy jechać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Moja pszenica siana 30 października już w fazie w pełni rozwiniętego flagowego , od t1 minęły 3tyg , planuje pod koniec przyszłego tygodnia pojechać z T2 , zdrowotność bardzo dobra , raz skracana tylko 0.3 Modusa na pierwsze kolanko a rośliny bardzo niskie,  mają około 40cm, myślałem że to podflagowy , ale rozwinąłem i okazuje się że to już flaga , dlaczego takie niskie rośliny są? 

20230520_173755.jpg

.

20230520_173727.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jeśli to euforia to mam tak samo,W tym roku bardzo niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
Dnia 20.05.2023 o 00:53, darekbarcz napisał:

Prochloraz 340g + tebukonazol 190g + fenpropidyna 225g na T1 (czekałem na temperaturę) i jest ok. W przyszłym sezonie zamieniam prochloraz na cyflufenamid 12,5g

Ja bym prochloraz zastąpił 0,5kg unixu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Polecacie dr Greene 20-20-20 na jęczmień? Warto zastosować czy szkoda kasy ?

9 godzin temu, drobny napisał:

Jeśli to euforia to mam tak samo,W tym roku bardzo niska

Siana po burakach ok 20 października dostała medax max dawkę i 0,2 modusu i do pół łydki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
18 godzin temu, Piffpaff napisał:

wczoraj piłem flaszkę z takim okolicznym gospodarzem co ma ok 40ha i mówił że nawozy kupił drogo, chemia poszła w górę, do tego przez chłody i presję grzybów zwłaszcza pszenice wyglądają słabo do tego zmniejszył N. Policzył koszty od orki jesiennej do teraz + to co wyda na zniwa to przy obecnej cenie 800zl i jak mu sypnie 6t to tak ok 1000zl zostanie mu z ha z pszenicy a sieje jeszcze zyto owies i trochę rzepaku. Zastanawia się czy na jesien nie pójdzie do pracy

Przepraszam ale siejąc pszenicę, żyto i owies to raczej się nie wyżyje. Chyba, że przy 400 ha. Ten pan się zatrzymał w momencie gdy Jaruzelski został prezydentem. Czyli jakieś 30 lat temu. 

18 godzin temu, Piffpaff napisał:

wczoraj piłem flaszkę z takim okolicznym gospodarzem co ma ok 40ha i mówił że nawozy kupił drogo, chemia poszła w górę, do tego przez chłody i presję grzybów zwłaszcza pszenice wyglądają słabo do tego zmniejszył N. Policzył koszty od orki jesiennej do teraz + to co wyda na zniwa to przy obecnej cenie 800zl i jak mu sypnie 6t to tak ok 1000zl zostanie mu z ha z pszenicy a sieje jeszcze zyto owies i trochę rzepaku. Zastanawia się czy na jesien nie pójdzie do pracy

Przepraszam ale siejąc pszenicę, żyto i owies to raczej się nie wyżyje. Chyba, że przy 400 ha. Ten pan się zatrzymał w momencie gdy Jaruzelski został prezydentem. Czyli jakieś 30 lat temu. 

18 godzin temu, Piffpaff napisał:

wczoraj piłem flaszkę z takim okolicznym gospodarzem co ma ok 40ha i mówił że nawozy kupił drogo, chemia poszła w górę, do tego przez chłody i presję grzybów zwłaszcza pszenice wyglądają słabo do tego zmniejszył N. Policzył koszty od orki jesiennej do teraz + to co wyda na zniwa to przy obecnej cenie 800zl i jak mu sypnie 6t to tak ok 1000zl zostanie mu z ha z pszenicy a sieje jeszcze zyto owies i trochę rzepaku. Zastanawia się czy na jesien nie pójdzie do pracy

Przepraszam ale siejąc pszenicę, żyto i owies to raczej się nie wyżyje. Chyba, że przy 400 ha. Ten pan się zatrzymał w momencie gdy Jaruzelski został prezydentem. Czyli jakieś 30 lat temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

U mnie w tym roku findus dostał dawkę medax max 0.5 kg/ ha, tydzień temu moddusem 0.2l/ha  poprawiłem i duży jest, prawie po kolana. Siany w połowie września po rzepaku. Na innych działkach mam kariatyde. Prowadzona podobnie i też wielką. W tym roku warunki mamy bardzo sprzyjajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
23 minuty temu, Badwolf napisał:

U mnie w tym roku findus dostał dawkę medax max 0.5 kg/ ha, tydzień temu moddusem 0.2l/ha  poprawiłem i duży jest, prawie po kolana. Siany w połowie września po rzepaku. Na innych działkach mam kariatyde. Prowadzona podobnie i też wielką. W tym roku warunki mamy bardzo sprzyjajace

Litr ccc rozwiązuje takie problemy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1

Panowie mam pytanie o pszenżyto... Sąsiad do T2 na dwóch działkach dał do skrócenia winsdar bo ktoś mu powiedział że ma za wysokie, tylko najgorsze jest to że na jednej działce już jest kłosek a na drugiej mocno napuchnięta pochwa... Na moje to dał dużo za późno... Podobno dawka to 90ml 250g/kg. Jakie wasze zdanie? Jakie mogą być skutki? Bo może tylko go niepotrzebnie wystraszyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

W findusie dawałem 0,4 moddusa i litr CCC i dalej mało 

Przed chwilą, Marcprez napisał:

Panowie mam pytanie o pszenżyto... Sąsiad do T2 na dwóch działkach dał do skrócenia winsdar bo ktoś mu powiedział że ma za wysokie, tylko najgorsze jest to że na jednej działce już jest kłosek a na drugiej mocno napuchnięta pochwa... Na moje to dał dużo za późno... Podobno dawka to 90ml 250g/kg. Jakie wasze zdanie? Jakie mogą być skutki? Bo może tylko go niepotrzebnie wystraszyłem.

Będzie widać, najwyżej będzie sianokiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Napisano (edytowany)

Panowie dawałem 0,5kg medaxa + 0,9l ccc strasznie niską mam pszenice kolanko było 0,5-1,5cm różnie, mówią dziadki że kłosa nie wykształci, ale jak rozgrzebie roślinkę to normalnie kłosek 8-10 pięter jest. Mam się czego bać? 200kg N

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1
2 minuty temu, STIG13 napisał:

W findusie dawałem 0,4 moddusa i litr CCC i dalej mało 

Będzie widać, najwyżej będzie sianokiszonka

Ale co się może stać? Pusty kłos? Na szczęście dał tylko niecałe 25g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

Jeśli kłos już wyszedł to ok, jak w momencie tuż przed to może się pochewka ładnie zacisnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
11 minut temu, Murphys napisał:

Panowie dawałem 0,5kg medaxa + 0,9l ccc strasznie niską mam pszenice kolanko było 0,5-1,5cm różnie, mówią dziadki że kłosa nie wykształci, ale jak rozgrzebie roślinkę to normalnie kłosek 8-10 pięter jest. Mam się czego bać? 200kg N

Nie nie ma czego się bać . Jest ok . U mnie w tym roku 1l CCC + 0,3l Moddus i druga regulacja 0,2l Moddus . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
5 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Nie nie ma czego się bać . Jest ok . U mnie w tym roku 1l CCC + 0,3l Moddus i druga regulacja 0,2l Moddus . 

Ja drugą odpuszczę, teraz w poniedziałek T2 planuje Kierem i coś na robactwo i jakiś siarczan i mikro. I za parę dni przed deszczem N3 się wstrzelić chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
jaffa napisał:

Dnia 20.05.2023 o 00:53, darekbarcz napisał:

Prochloraz 340g + tebukonazol 190g + fenpropidyna 225g na T1 (czekałem na temperaturę) i jest ok. W przyszłym sezonie zamieniam prochloraz na cyflufenamid 12,5g

Ja bym prochloraz zastąpił 0,5kg unixu

jeśli zboze po zbożu to trzeba dać 0.6kg

ciaastus napisał:

18 godzin temu, Piffpaff napisał:

wczoraj piłem flaszkę z takim okolicznym gospodarzem co ma ok 40ha i mówił że nawozy kupił drogo, chemia poszła w górę, do tego przez chłody i presję grzybów zwłaszcza pszenice wyglądają słabo do tego zmniejszył N. Policzył koszty od orki jesiennej do teraz + to co wyda na zniwa to przy obecnej cenie 800zl i jak mu sypnie 6t to tak ok 1000zl zostanie mu z ha z pszenicy a sieje jeszcze zyto owies i trochę rzepaku. Zastanawia się czy na jesien nie pójdzie do pracy

Przepraszam ale siejąc pszenicę, żyto i owies to raczej się nie wyżyje. Chyba, że przy 400 ha. Ten pan się zatrzymał w momencie gdy Jaruzelski został prezydentem. Czyli jakieś 30 lat temu. 

18 godzin temu, Piffpaff napisał:

wczoraj piłem flaszkę z takim okolicznym gospodarzem co ma ok 40ha i mówił że nawozy kupił drogo, chemia poszła w górę, do tego przez chłody i presję grzybów zwłaszcza pszenice wyglądają słabo do tego zmniejszył N. Policzył koszty od orki jesiennej do teraz + to co wyda na zniwa to przy obecnej cenie 800zl i jak mu sypnie 6t to tak ok 1000zl zostanie mu z ha z pszenicy a sieje jeszcze zyto owies i trochę rzepaku. Zastanawia się czy na jesien nie pójdzie do pracy

Przepraszam ale siejąc pszenicę, żyto i owies to raczej się nie wyżyje. Chyba, że przy 400 ha. Ten pan się zatrzymał w momencie gdy Jaruzelski został prezydentem. Czyli jakieś 30 lat temu. 

18 godzin temu, Piffpaff napisał:

wczoraj piłem flaszkę z takim okolicznym gospodarzem co ma ok 40ha i mówił że nawozy kupił drogo, chemia poszła w górę, do tego przez chłody i presję grzybów zwłaszcza pszenice wyglądają słabo do tego zmniejszył N. Policzył koszty od orki jesiennej do teraz + to co wyda na zniwa to przy obecnej cenie 800zl i jak mu sypnie 6t to tak ok 1000zl zostanie mu z ha z pszenicy a sieje jeszcze zyto owies i trochę rzepaku. Zastanawia się czy na jesien nie pójdzie do pracy

Przepraszam ale siejąc pszenicę, żyto i owies to raczej się nie wyżyje. Chyba, że przy 400 ha. Ten pan się zatrzymał w momencie gdy Jaruzelski został prezydentem. Czyli jakieś 30 lat temu. 

A co byś uprawial jak 3/4 pól to piachy 5-6klasa ? no napisz.... doradź.... a nie krytykujesz nie znając szczegółów

Murphys napisał:

Panowie dawałem 0,5kg medaxa + 0,9l ccc strasznie niską mam pszenice kolanko było 0,5-1,5cm różnie, mówią dziadki że kłosa nie wykształci, ale jak rozgrzebie roślinkę to normalnie kłosek 8-10 pięter jest. Mam się czego bać? 200kg N

0.5kg medaxu to maksymalna dawka a ty dałeś jeszcze 0.9ccc to co się dziwisz ze niska ale nic jej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zdzichu124 u mnie euforia wgl nie skracana i też ma około 40/50cm.

 

 

Jeżeli nie idę w jakość nasion tylko w ilość to jeśli już kłos jest wytworzony to jak opryskam odżywkami to czy to coś da w tym momencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

miejscami zauważyłem, że pokazało się dość sporo maku polnego i miotly, czym mogę to zwalczyć ? Flaga zaczyna wychodzić, oraz, czy na tym etapie dać druga zldawke moddus 0.3, czy czekać, aż flaga w pełni będzie rozwinięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Damianek20 napisał:

Polecacie dr Greene 20-20-20 na jęczmień? Warto zastosować czy szkoda kasy ?

Siana po burakach ok 20 października dostała medax max dawkę i 0,2 modusu i do pół łydki 

Dawka OK ale efekt zbyt mocny. I nie zakładam że to efekt tylko i wyłącznie skracania (ba, jestem pewien że tak jest). Pszenica to trawa, jak będzie chciała, to urośnie jeszcze te kilkadziesiąt cm do końca czerwca. Ja tak kiedyś jęczmień jary skróciłem herbicyd + antywylegacz, był w pół łydki, później jeszcze 2 skracanie. W efekcie miał problem z wykłoszeniem (ale mu przeszło).

2 godziny temu, STIG13 napisał:

W findusie dawałem 0,4 moddusa i litr CCC i dalej mało 

To trzeba skracać 3 razy. Oczywiście nie samym Moddusem.

2 godziny temu, Marcprez napisał:

Ale co się może stać? Pusty kłos? Na szczęście dał tylko niecałe 25g.

25g to wcale nie zauważy efektu.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Nie nie ma czego się bać . Jest ok . U mnie w tym roku 1l CCC + 0,3l Moddus i druga regulacja 0,2l Moddus . 

Byłem zweryfikować na polu dzisiaj i jednak wcale taka niska nie jest myślę czy do T2 nie dosypać 0,15kg medaxu. Nie poznałem pszenicy po dwóch dniach ciepła aż zczarniała taki intensywny kolor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Wyskoczył mi rumian w pszenicy po burakach, jest, w fazie liścia flagowego? 

Czym bezpiecznie można go zwalczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj