yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2347

Z ciekawosci , ile n w czystym składniku dajecie w pszenicy , bez obornika itp. Czy za duża dawka azotu moze spalić lisc flagowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Do fazy flagowki 170 N z nawozów. Nie spali Ci liścia azot doglebowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

3 dawki nie dajesz?   mysle ze nie spali tylko sie zastanawiam bo w tamtym roku uschly mi liscie w pszenicy w monokulturze, wszystkie zabiegi robione tak samo i pszenica po rzepaku ladna , w mono spalona. i tak sie zastanawiam ze moze zbyt duza dawka azotu przyspieszyla schniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
Napisano (edytowany)

Jak spalona ? Liście na dole żółte czy co ? Liście żółte które najniższe odrzuca to norma . Nic się nie dzieje wszystko ok . A dalej RGT Treffer zasiany po pszenicy . 

2657E8D1-22B2-4429-B59F-65A2CD353CB2.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Czy protio z azoksy poradzi sobie ze septoriozą i dtr ? Bo zaczyna się pokazywać choroba i muszę zrobić zabieg chciałem trochę przeciągnąć do fazy początku kłoszenia ale lepiej jechać wcześniej 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Jak spalona ? Liście na dole żółte czy co ? Liście żółte które najniższe odrzuca to norma . Nic się nie dzieje wszystko ok . A dalej RGT Treffer zasiany po pszenicy . 

2657E8D1-22B2-4429-B59F-65A2CD353CB2.jpeg

ja mowilem o zeszlym sezonie i uschnietych flagowych jakie mialem, poruszalem to tutaj,  prawdopoodbnie proleaf 4.0 w dawce 1 l zastosowany przy fladze i miedz , ale tak mysle czy nadmiar azotu mogl to spowodowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
8 minut temu, masa24 napisał:

ja mowilem o zeszlym sezonie i uschnietych flagowych jakie mialem, poruszalem to tutaj,  prawdopoodbnie proleaf 4.0 w dawce 1 l zastosowany przy fladze i miedz , ale tak mysle czy nadmiar azotu mogl to spowodowac

160N ja dał w tym roku . I ostatnio przy T2 1kg Dr.Green Zboże . Narazie obserwuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

U mnie azot tylko z rsm, bo nie daje pod zboża NPK. 60+100 i więcej nie daje, bo u nas w regionie 3 dawka azotu potrafi przypalić kłos i wtedy gęstość leci na 70 czy nawet na 68.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
mich18 napisał:

Czy protio z azoksy poradzi sobie ze septoriozą i dtr ? Bo zaczyna się pokazywać choroba i muszę zrobić zabieg chciałem trochę przeciągnąć do fazy początku kłoszenia ale lepiej jechać wcześniej 

po ile chcesz dać ?po 125g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
6 minut temu, mds212 napisał:

po ile chcesz dać ?po 125g?

Po 150 g 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
3 minuty temu, mds212 napisał:

to kosztowo pewnie już pod 200zl podejdzie

180 zł 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

W pszenicy jarej mam rzepak który kwitnie jest jego dużo granstar sobie z nim poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Septorioza? Na t1 duet na start w dawce pak na 6.5 ha. A cały dół żółty 

16842409093632753079652267767273.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Dwa lata temu robiłem porównanie  Duet na Start do Delaro z Fenpropidyna . Różnic nie było jakiś widać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pogoda pogodzie nie równa, odmiana odmianie też nie równa :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Bo nie było takiej presji grzyba wiec nie było problemów . I pogoda tak samo . Ciężko powiedzieć , można gadać i gdybać a i tak nic . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Zgadza się. Mam np Dubaj i metronom obok siebie to metronom dużo lepiej wygląda pod względem zdrowotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
1 godzinę temu, Damian_B napisał:

Septorioza? Na t1 duet na start w dawce pak na 6.5 ha. A cały dół żółty 

16842409093632753079652267767273.jpg

Też dawałem duet plus fenpropidyne 0,5-0,6l/ha. I też długo nie utrzymało szczególnie septoriozy. Jedyne so to podstawa zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
Napisano (edytowany)

W życie fenpropidyna 0,6 i prochloraz 1l dawałem i czysto mimo że sporo wcześniej dawane niż duet w pszenicy. Ale to żyto nie pszenica...

Edytowano przez kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj