yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    321
SawekBraczyk napisał:

U mnie po -7 było nawet . 

U mnie przed świętami też były 3 noce dni po -5 i widać po pszenicy, zwłaszcza moja mizernieje bo działka na glinie i już N1 na początku marca robiłem w błoto więc już 2 miesiące kisi się w bagnie ale taki to urok glinie, w suchym roku plony największe w okolicy a w mokrym będą najmniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

U nas podobnie ale.poki co nie ma tragedii z nadmiarem wody chociaż dawno przy regulacji pszenicy nie upackalem tak ciągnika i opryskiwacza w błocie, bo przy pierwszym azocie to klasyka 

23 godziny temu, logitech55 napisał:

Po ilu dniach widać efekt zastosowania siarczanu magnezu? Dałem 7 kg na ha?

Pierwszy raz zastosowałem a słyszałem że zboże powinno się zrobić mocno ciemnozielone.

Po takiej dawce to nawet nie zrobi się jasnozielone 

Ludzie to jednak w cuda wierzą 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Prochloraz + tebu + fen w tej fazie zbóż lepiej dać na pszenice czy jeczmień ozimy , a na pszenice protio czy odwrotnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Nono tylko mam na zapasie prochloraz, protio i jeszcze duet na start i trzeba wszystko wypryskac. Pytanie raczej gdzie co sie lepiej spisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Mam duet na start co dodać do niego żeby zrobić w życie i pszenżycie tylko jeden zabieg żeby jak najdłużej trzymał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

U mnie przed świętami też były 3 noce dni po -5 i widać po pszenicy, zwłaszcza moja mizernieje bo działka na glinie i już N1 na początku marca robiłem w błoto więc już 2 miesiące kisi się w bagnie ale taki to urok glinie, w suchym roku plony największe w okolicy a w mokrym będą najmniejsze

To u mnie tez tak jest , w suchym roku ale nie skrajnie rekordy ida a w bardzo mokrym tragedia jest . Według moich obserwacji to najgorzej jak jest bardzo mokry czerwiec bo w tedy w rzepaku zgnilizna szaleje a pszenica fuzarioza zjada kłos . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
6 godzin temu, Piffpaff napisał:

dziś kupiłem bakterie azotowe blueN na jedną działkę, zobaczymy co to warte. po rozmowie z przedstawicielem cortevy najlepszy efekt jest wcześnie rano i rosa.

 

to się zdziwią sąsiedzi jak ich obudzę o 5 rano hehe

 

Dopowiedział ten przedstawiciel że woda nie może być z sieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
tommy66692 napisał:

U nas podobnie ale.poki co nie ma tragedii z nadmiarem wody chociaż dawno przy regulacji pszenicy nie upackalem tak ciągnika i opryskiwacza w błocie, bo przy pierwszym azocie to klasyka 

23 godziny temu, logitech55 napisał:

Po ilu dniach widać efekt zastosowania siarczanu magnezu? Dałem 7 kg na ha?

Pierwszy raz zastosowałem a słyszałem że zboże powinno się zrobić mocno ciemnozielone.

Po takiej dawce to nawet nie zrobi się jasnozielone 

Ludzie to jednak w cuda wierzą 

 

 

dokładnie, siarczanu magnezu daję się 5% czyli w moim przypadku na 250l wody daję ok 12kg siarczanu magnezu a 7 to szkoda dawac

dlugin napisał:

6 godzin temu, Piffpaff napisał:

dziś kupiłem bakterie azotowe blueN na jedną działkę, zobaczymy co to warte. po rozmowie z przedstawicielem cortevy najlepszy efekt jest wcześnie rano i rosa.

 

to się zdziwią sąsiedzi jak ich obudzę o 5 rano hehe

 

Dopowiedział ten przedstawiciel że woda nie może być z sieci ?

jakoś zapomniał hehe ale dużo info czytałem w necie, zobaczymy jaki będzie efekt bo mam pasek wogole bez nawozu, mam pasek pola tylko z N1 i zrobię pasek z N1 N2 + bakterie. Ważyć tego nie będę ale wizualnie porównam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupował może w 100% pewnym źródle środek Priaxor?

Znalazłem jeszcze na hurtowni internetowej w dość atrakcyjnej cenie około 180 zł 
Paczka przyszła 
Ale nie było charakterystycznego "pykniecia" strzelenia podczas otwarcia, brakowało również plomby pod korkiem.
Tej takiej z papieru i zlotka jak zazwyczaj bywa
Korek odkręcał się dość ciężko mimo wszystko 
Czy moglibyście sprawdzić jak to wygląda u was albo podzielić się doświadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
29 minut temu, Lubeelskirolnik napisał:

Czy ktoś z Was kupował może w 100% pewnym źródle środek Priaxor?

Znalazłem jeszcze na hurtowni internetowej w dość atrakcyjnej cenie około 180 zł 
Paczka przyszła 
Ale nie było charakterystycznego "pykniecia" strzelenia podczas otwarcia, brakowało również plomby pod korkiem.
Tej takiej z papieru i zlotka jak zazwyczaj bywa
Korek odkręcał się dość ciężko mimo wszystko 
Czy moglibyście sprawdzić jak to wygląda u was albo podzielić się doświadczeniami?

Środki z basfu nie mają tej plomby ze zlotka, tak samo z Bayera środki nie mają 

9 minut temu, hoodoowca napisał:

A jeśli skracanie wykonam chwilę za wcześnie to jakie negatywne skutki będą?

Żadnych, jeśli ccc to pójdzie w korzeń i trochę straci energii ale nic się nie stanie, jeśli trineksapak to zadziała normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196
5 godzin temu, anja79 napisał:
7 godzin temu, Piffpaff napisał:

dziś kupiłem bakterie azotowe blueN na jedną działkę, zobaczymy co to warte. po rozmowie z przedstawicielem cortevy najlepszy efekt jest wcześnie rano i rosa.

 

to się zdziwią sąsiedzi jak ich obudzę o 5 rano hehe

My też będziemy w tym roku testować, ale narazie na małej powierzchni, na próbę no i żeby mieć kontrolę do porównania. Jak będą warunki to w kukurydzy i może pszenica

Nowości trzeba testować żeby wyrobić sobie opinie, ale widzę że koszt na ha ok 230 zł. Za tyle da się kupić 100kg saletry. W saletrze pewne 33kg N, blueN niby obiecuje te 30 kg N ( chyba nikt nie wierzy w marketingowe 50-100kg N). Przy takich cenach saletry i blueN wolę pewne 33kg N z saletry.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

U nas podobnie ale.poki co nie ma tragedii z nadmiarem wody chociaż dawno przy regulacji pszenicy nie upackalem tak ciągnika i opryskiwacza w błocie, bo przy pierwszym azocie to klasyka 

Po takiej dawce to nawet nie zrobi się jasnozielone 

Ludzie to jednak w cuda wierzą 

 

 

gdzie to błoto w kraśnickim ?

czy mogę zmieszać Unix + Tern + Plexeo + Medax Max 0,3kg + Stablian 0,6l w jednym zabiegu bez obaw ?

czy mangan miedź i molibden w ozimej można jeszcze ładować czy za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196
20 godzin temu, tobago napisał:

https://www.agrofoto.pl/articles/zboza/seminaria-uprawowe-2023-zaplanuj-pierwszy-zabieg-w-zbozach/

Gdyby posłuchać tego gościa i na T1 dać azoksystrobine razem z protio i cyflufenamidem to co potem na T2 i T3? Na T2 dawałem zawsze jakieś strobi ale dublować jeden po drugim..? 
Ewentualnie czym sensownym zamienić to azoksy w T1? 

Wiarygodność tego Pana jest zerowa.  Mają w ofercie azoksy, to promuja to co mają. Niech pokaże niezalezne badania potwierdzające skuteczność azoksy na podstawę. Ja takich nie znam, ale chętnie się douczę.  Azoksy to jest kiler na rdze i w t2 się sprawdza jako dodatek do innych substancji. Na T1 nie widzę zastosowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to lipa, nie dość że z dokrzewianiem Stabilanem się spóźniłem to jeszcze mikro odpuszcze w takim razie : / Ale chyba walnę Stabilan do tej mieszaniny co wspomoże Medaxowi skracanie dobrze myślę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Możliwe że mróz bo było i 0 i minus 1 i też kilka dni 1-2 stopnie w nocy. Teraz minimum 4 i często deszcz a w dzień 15-18 

Jak piszesz że było u ciebie 0, czy minus 1 , to na pewno nie jest to od mrozu , bo taki mróz szkód roślinie nie robi , u mnie było minus 6-7 stopni , do tego silny wiatr (odczuwalnej pokazywało minus 12, a miejscami i więcej) i właśnie te miejscami , pszenice, czy rzepaki  uszkodziło , ale mróz bardziej łapał po odolinkach 200-300 metrów dalej już tylko troszkę łapało . Ogólnie zależnie od odmiany i jaka pszenica była duża ( te duże bardziej uszkodzone były) a trzeba dodać że objawy po mrozie wychodzą po ok 5- 7 dniach od mrozu, a nie że w nocy był mróz , a rano uszkodzenia widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

zamawialem priaxor w grudniu i szczerze mówiąc nie przyglądałem się mu od tamtej pory

A mógłbyś sprawdzić tak dla mojego spokojnego sumienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
Lubeelskirolnik napisał:

Czy ktoś z Was kupował może w 100% pewnym źródle środek Priaxor?

Znalazłem jeszcze na hurtowni internetowej w dość atrakcyjnej cenie około 180 zł 
Paczka przyszła 
Ale nie było charakterystycznego "pykniecia" strzelenia podczas otwarcia, brakowało również plomby pod korkiem.
Tej takiej z papieru i zlotka jak zazwyczaj bywa
Korek odkręcał się dość ciężko mimo wszystko 
Czy moglibyście sprawdzić jak to wygląda u was albo podzielić się doświadczeniami?

miałem to samo 2 lata temu z butisanem i caryxem, nakrętka odkręcała się razem z tą zrywalną plombą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj