yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rcw 3
nie    2064

na podstawę to jedna z najlepszych substancji, tylko pytanie czy taka mocna jest potrzebna, bo cena jest nie mała (drogo kupiłeś); w zależności od warunków można też dawkę zredukować 

sprawdź na jakie choroby twoja odmiana jest podatna i do tego dobieraj substancje; 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
8 godzin temu, MaXtzTS napisał:

jakie macie opinie o WINDSAR? Nie ma problemu z mieszaniem? nie przypala? różnica między nim a Moddusem 50 zł na litrze to sporo

Stosuję Modan dobry zamiennik i tańszy od Moddusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Regullo 500 ktoś miał ? Jak z mieszalnością i rozpuszczaniem ? 

Sporo ludzi używa ale ja raczej omijam produkty Invigo. 
 

Jak dziś na wieczór temperatura już ma spaść na 4-5st i kolejne dni 5/0 a nawet poranki z przymrozkiem to Moddus dziś ma sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Regullo 500 ktoś miał ? Jak z mieszalnością i rozpuszczaniem ? 

Używam co roku. Nie miałem problemu z mieszalnoscia (triazole, morfoliny, strobiluryny, mikro). Działanie też według mniej nie różni się od modusa. 

Większe zastrzeżenia miałbym do produktow innvigo jeżeli chodzi o herbicydy w kukurydzy. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Lecieć już z 2 dawką w pszenicy czy jeszcze poczekać? A może poczekać zrobić t1 skracanie i dopiero druga dawka?

20230331_090231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2139

Moim zdaniem już można podać drugą dawkę azotu. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja mam podobny jęczmień i jutro atakuję.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Pewnie będziesz jechał RSM? Ja mam saletrę, weekend ma padać, więc warunki idealne, jak pochodziłem po polu to pierwsze kolanko miejscami jest 0.5cm od korzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syp, ja wczoraj dałem na pszenżyto też saletrę. Masz idealną fazę. Wejdź w byle jaki artykuł odnośnie nawożenia i wszędzie pisze że od BBCH 30 czyli jak się oderwie kolanko od węzła krzewienia.

No chyba że n1 robiłeś tydzień temu to nie dawaj jeszcze 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
4 godziny temu, SamaPrawda napisał:

Pewnie będziesz jechał RSM? Ja mam saletrę, weekend ma padać, więc warunki idealne, jak pochodziłem po polu to pierwsze kolanko miejscami jest 0.5cm od korzenia

tak, będzie leciał RSM


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

N1 dwa tygodnie temu, właśnie rozsiewam, zazwyczaj sypałem na drugie kolanko, na swoją obronę powiem, że dopiero ucze się tej całej technologi nawożenia, w okolicy niestety dalej panuje moda "wymieszam saletrę z saletrzakiem i będą dwie dawki" lub "salera działa na chwilę a saletrzak długo więc jest lepszy" przez co nie ma za bardzo od kogo podpatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ksawery napisał:

Tylko to było dostępne na podstawy, to zły oprysk? 200 zł/ha :/

dopiero w tym roku go wypróbuję jak Bóg pozwoli i będą warunki, tyle że dam go 0,6kg/ha w mieszance z morfoliną i triazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
fcbarcelonacule napisał:

18 godzin temu, Ksawery napisał:

Tylko to było dostępne na podstawy, to zły oprysk? 200 zł/ha :/

dopiero w tym roku go wypróbuję jak Bóg pozwoli i będą warunki, tyle że dam go 0,6kg/ha w mieszance z morfoliną i triazolem

bardzo fajna mieszanina, będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

Kilimandżaro dzisiaj siany środek października no till po soi

20230331_145620-01.jpeg

Edytowano przez suffeks
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
1 godzinę temu, pawel121 napisał:

Jak u was wyglądają pszenice ościste? 

trzeba ostrożnie boso po polu chodzić ciągle kują stopy haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Panowie mam problem z przetacznikiem, rośnie tego zaj*bania czym to zwalczyć? Z tego co szukałem to huzar działa ja 3 rodzaje przetacznika 

Zapomniałem dodać że na jesień prsykałem lentipurem ale to chyba teraz nie przeszkadza ?

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2
12 minut temu, krzysiek277 napisał:

Panowie mam problem z przetacznikiem, rośnie tego zaj*bania czym to zwalczyć? Z tego co szukałem to huzar działa ja 3 rodzaje przetacznika 

Zapomniałem dodać że na jesień prsykałem lentipurem ale to chyba teraz nie przeszkadza ?

U mnie też 2 rok w ozimych to główny chwast. Pryskalem lancetem, wyczyścił wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25
Samsung123321 napisał:

30 minut temu, pawel121 napisał:

Jak u was wyglądają pszenice ościste? 

U mnie ostroga jak na zdjęciach. 

Screenshot_20230331-192816_Gallery.jpg

20230331_183119.jpg

jaki rejon? jechałeś już z n2 . też mam parę ha ostrogi i czeka właśnie na n2 w postaci saletry, na dniach chce wjechać, dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mateusz16466 napisał:

jaki rejon? jechałeś już z n2 . też mam parę ha ostrogi i czeka właśnie na n2 w postaci saletry, na dniach chce wjechać, dolnośląskie

Wschód polski. Tak, wczoraj dałem n2 w postaci 250 litrów Rsm 26. Kilka godzin później spadło 6 litrów więc całkiem fajnie. Musze pomyśleć o jakimś pożądnym skracaniu teraz, ochrona już ustalona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj