yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piffpaff    316
alfa napisał:

4 godziny temu, emtezecik napisał:

Jedziecie już z N2 w postaci saletry ? 

Ja zawsze jadę n2 jak pierwsze kolanko idzie nad węzeł i jestem zadowolony.  Narazie zostaje przy takim sposobie 

Też tak robię od 2 lat i też jestem zadowolony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39
12 minut temu, galan99 napisał:

Nie zbijesz tak szybko jak ci się wydaje .

No ja dobrze wiem że szybko się zbić nie da. Dlatego pytanie do was.... Czy ktos może jednak ma jakieś sposoby ?  Problem dość nietypowy. I żeby nie było.... pola są najwyżej raz na 4-5 lat wapnowanie. Więc nie wiem skąd aż tak wysokie pH 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
14 minut temu, jezyk_nh napisał:

Miał ktoś kiedyś problem ze zbyt wysokim pH na swoich polach ? Miałem żółte place na polach, zrobiłem próby glebowe. Myślałem że będzie bardzo niskie pH w tych miejscach. Okazało się że pH jest zasadowe. I też nie dobrze jest. Jaki pomysł na zbicie ? Siarczan amonu,..... ?

 

IMG_20230324_195136.jpg

IMG_20230324_195146.jpg

ja mam jedno pole co był kiedyś staw w jednym miejscu i kiedyś to ojciec zasypał wapnem z cukrowni bo najtaniej było tak zasypać, teraz jak sieje tam buraki np to do czerwca są widać dużo mniejsze od reszty a gdy idzie kopać to buraki po 2 3 kilo, zboże w zniwa jeszcze zielone ale kłosy jak jakieś zmutowane takie duże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
jezyk_nh napisał:

12 minut temu, galan99 napisał:

Nie zbijesz tak szybko jak ci się wydaje .

No ja dobrze wiem że szybko się zbić nie da. Dlatego pytanie do was.... Czy ktos może jednak ma jakieś sposoby ?  Problem dość nietypowy. I żeby nie było.... pola są najwyżej raz na 4-5 lat wapnowanie. Więc nie wiem skąd aż tak wysokie pH 

musisz mieć podglebie wapniowe i dużo nie pokombinujesz jedynie siarczan amonu albo mocznik ale doświadczenia z takim polem nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

Też tak robię od 2 lat i też jestem zadowolony

Ja tak samo . Wystarczy że pszenica skończyła się krzewić i strzela w źdźbło . Tak centralnie tuz przed T1 to ja nie robiłem . Przeważnie te 2/3 tygodnie przed to wychodzi . Druga dawka Rsm . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    35
11 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Ja tak samo . Wystarczy że pszenica skończyła się krzewić i strzela w źdźbło . Tak centralnie tuz przed T1 to ja nie robiłem . Przeważnie te 2/3 tygodnie przed to wychodzi . Druga dawka Rsm . 

Ja tam samo, zawsze przy początku strzelania w źdźbło N2. Ile mniej więcej czystego N podajecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mam wcześnie siana pszenicę (łaka na polu). Jest duża presja grzybów. Na T1 chciałbym uderzyć: Boskalid 200 g, Krezoksym metylowy 100 g i metrafenon 100 g. Czy takie dawki będą dosyć mocne na pierwszy zabieg? Pszenicę po rzepaku.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    194
16 godzin temu, jezyk_nh napisał:

No ja dobrze wiem że szybko się zbić nie da. Dlatego pytanie do was.... Czy ktos może jednak ma jakieś sposoby ?  Problem dość nietypowy. I żeby nie było.... pola są najwyżej raz na 4-5 lat wapnowanie. Więc nie wiem skąd aż tak wysokie pH 

Daj sobie spokój. 7.3-7.4 chcesz zbijać? Mam takie pole gdzie jest takie pH daje zazwyczaj jedne z lepszych plonów. Problemem jest pH poniżej 5.5 a nie ok 7. 

 

SmartSelect_20230325_123922_Drive.jpg

2 godziny temu, mathewc385 napisał:

Panowie mam wcześnie siana pszenicę (łaka na polu). Jest duża presja grzybów. Na T1 chciałbym uderzyć: Boskalid 200 g, Krezoksym metylowy 100 g i metrafenon 100 g. Czy takie dawki będą dosyć mocne na pierwszy zabieg? Pszenicę po rzepaku.

 

 

 

W sam raz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mam jeszcze jeden problem. Po Trinity zostały mi na paru kawałkach:chaber, jasnota purpurowa/różowa i przytulia. Co mogę zastosować żeby wzięło te trzy chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289
6 minut temu, mathewc385 napisał:

anowie mam jeszcze jeden problem.

fluroksypyr, tylko  jasnota średnio., w mniejszych fazach trzeba


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
emtezecik napisał:

T1 Duet na start 120% dawki 

 

Mogę dać całość pak 4 ha na 3,3 ha pszenicy ? Cenowo to wyjdzie podobnie jak bym dał Delaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

co dodać do oprysku  żeby np było gorzkie i sarny nie jadły  pszenicy? jakiś Ludwik czy coś ile tego?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
19 godzin temu, jezyk_nh napisał:

Miał ktoś kiedyś problem ze zbyt wysokim pH na swoich polach ? Miałem żółte place na polach, zrobiłem próby glebowe. Myślałem że będzie bardzo niskie pH w tych miejscach. Okazało się że pH jest zasadowe. I też nie dobrze jest. Jaki pomysł na zbicie ? Siarczan amonu,..... ?

Trochę przesadzasz z tym pH do 7,5 nie ma tragedii , choć ideał to jest pH 6,8- 7 , to wówczas fosforu nie blokuje i micro z ziemi , choć u ciebie fosfor na tych działkach też jest ok , bo u mnie już robiłem próby że fosforu dawałem full a zawartości do góry nie szły. U mnie to wygląda tak 1 zdjęcie - rok 2021,  2 zdjęcie - rok 2018 ,. 3 zdjęcie - rok 2013 , oczywiście u mnie coś takiego jak wopno jest nie znane i nie używane, jedno mnie tylko ciekawi jakim cudem przemianowali gleby z lekkich na średnie, między badaniem w 2013 a w 2018 roku , ale pomijając wszystko to nie ma co narzekać , bo i plony zadawalające są 

IMG_20230325_144211.jpg

IMG_20230325_144152.jpg

IMG_20230325_144133.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

wigor s możesz kupić sypnij 500kg i zbijesz pH jak chcesz, soja jest wrażliwa na pH sam miałem prawie 8 aż żółkła bo żelaza nie mogła ciągnąć, ale pszenica nima takiego problemu lepiej ten składnik wyciąga 

http://www.nawozy.siarkopol.pl/oferta/wigor-s/

 

poniżej tak wygląda dzisiaj kilamanjaro siany po soi środek października, pH 7.5

20230324_133234.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

U mnie zapowiadają 3 nice po -3 więc przyszły tydzień przychamuje wegetacje bo ruszyła z kopyta, zboża zazielenily się a na kasztanie pąki pękają. Zapowiada się ładny szok dla roślin. Planuje po poprawie pogody jechać z mikro czyli miedz mangan molibden i cynk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
SawekBraczyk napisał:

U mnie chyba wszystko pójdzie . Fungi , mikro , ccc i Moddus . Ale trzeba czekać az ociepli się . 

co za mikro planujesz podać? Ja daję osobno składniki z intermagu i to właśnie jak tylko pogoda pozwoli i zobaczę że roślina się uwodnila i wychodzą nowe liście wtedy daję po litrze miedz i manganu, 0.9l cynku i 0.2l molibdenu. wtedy efekt jest najlepszy bo w połączeniu z azotem daję kopa a jak łączyłem mikro z t1 na pierwsze kolanko to już nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
4 minuty temu, Piffpaff napisał:

co za mikro planujesz podać? Ja daję osobno składniki z intermagu i to właśnie jak tylko pogoda pozwoli i zobaczę że roślina się uwodnila i wychodzą nowe liście wtedy daję po litrze miedz i manganu, 0.9l cynku i 0.2l molibdenu. wtedy efekt jest najlepszy bo w połączeniu z azotem daję kopa a jak łączyłem mikro z t1 na pierwsze kolanko to już nie to samo

Bo w micro , to właśnie na tym polega żeby dać wczesną wiosną , wtedy jest najlepszy rezultat, potem oczywiście można jeszcze mniejsze dawki dawać , ale najważniejsze jest podanie w czasie krzewienia , U @SawekBraczyk wydaje się że miedzi już dużej ilości raczej się nie poleca , bo już za pózno , tym bardziej że nim to poda to jeszcze z tydzień dobry minie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
10 minut temu, Piffpaff napisał:

co za mikro planujesz podać? Ja daję osobno składniki z intermagu i to właśnie jak tylko pogoda pozwoli i zobaczę że roślina się uwodnila i wychodzą nowe liście wtedy daję po litrze miedz i manganu, 0.9l cynku i 0.2l molibdenu. wtedy efekt jest najlepszy bo w połączeniu z azotem daję kopa a jak łączyłem mikro z t1 na pierwsze kolanko to już nie to samo

Na Dr.Green jadę . Przeważnie zawsze wszystko w jednym zabiegu idzie by tyle nie jeździć  . Zeszły rok rozdzieliłem bo z Unixem dałem większa  cześć mikro a później Tebu z Fenpropidyna i do tego ccc i Moddus i reszta mikro na 1 kolanko . 

4 minuty temu, mysza103 napisał:

Bo w micro , to właśnie na tym polega żeby dać wczesną wiosną , wtedy jest najlepszy rezultat, potem oczywiście można jeszcze mniejsze dawki dawać , ale najważniejsze jest podanie w czasie krzewienia , U @SawekBraczyk wydaje się że miedzi już dużej ilości raczej się nie poleca , bo już za pózno , tym bardziej że nim to poda to jeszcze z tydzień dobry minie 

Co najmniej tydzień trzeba czekać . Kolanko na 0,5cm jest . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj