yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
STIG13    905

Robiłem porównania, największy efekt to zaprzestanie orki. Obornik, resztki poplony nie wiele zmieniały.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
6 minut temu, STIG13 napisał:

Robiłem porównania, największy efekt to zaprzestanie orki. Obornik, resztki poplony nie wiele zmieniały.

Może, nie wnikam. Ja doprawiłem podobną glebę lekko zdewastowaną przez coroczne wyciąganie ze składników (słoma i plon, ofc. przez teścia) poprzez obfite nawożenie obornikiem (kurzym, słomiastym, a więc i żwirku krzemowego też w dość sporych ilościach było), teraz z racji odległej działki i braku czasu na gnojowanie idą poplony- jednak te widać że trochę gorszy efekt dają).

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51

Jak u was wyglądają pszenice po kukurydzy siane w drugiej połowie października?

U mnie sytuacja wygląda tak że jeszcze przed nowym rokiem bez mała wyrównała się z tą sianą we wrześniu a teraz marnieje, starsze liście obumierają zrobiła się rzadka. Podane było przed siewem 200 kg Poli 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
1 godzinę temu, Szymon94 napisał:

Jak u was wyglądają pszenice po kukurydzy siane w drugiej połowie października?

U mnie sytuacja wygląda tak że jeszcze przed nowym rokiem bez mała wyrównała się z tą sianą we wrześniu a teraz marnieje, starsze liście obumierają zrobiła się rzadka. Podane było przed siewem 200 kg Poli 6.

Taa, napewno ta siana w drugiej połowie października, osiągnęła takie samo stadium rozwoju jak ta zasiana we wrześniu 😎  Chyba że ta wrzesniowa wschodziła dopiero po połowie października... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

choć raz się zgodzę. ja mam przez miedzę z sąsiadem. on siał po rzepaku na koniec września. moja po kukurydzy siana 25 czy 26 października to jest przepaść. u mnie 3-4 liście, u sąsiada 3-4 ale rozkrzewienia ;)

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę co dać na T2/T3, (taka pogoda że od kilku lat nie ma sensu wjazdu z T3 bo sucho i robi się trochę opóźniony zabieg T2), Nawożenie oraz zakładany plon 6 - 6,5 t/ha. Plan na T1 jest taki: część działek Duet na start a druga część fenpropidyna + prochloraz + tebukonazol (zostało z tametego roku)
Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami azoksy + protiokonazol lub Priaxiorem. Macie porównania co lepiej wypadało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

spróbuj oba wydaje się być podobne, ale do priaxora daj jakiś triazol


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wtedy można byłoby zjechać z dawką priaxiora, przy dodaniu triazola? Czy nie ma sensu aż tak obcinać kosztów na poczet ryzyka? Bo nie powiem azoksy + protikonazol wychodzi taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja robiłem 0.75 priaxora i 0.5l oriusa 250 i było spoko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    64
Dnia 1.02.2023 o 16:14, Tomek90 napisał:

Zależy co stosujesz przykładowo taki sprint z agroloku czy potas plus od icl potrzebujeeee czasuuuuu i wilgociiii. 

Rok temu brałem od nich Sulfer'a, to jak wysiałem w połowie lutego to w czerwcu leżał jeszcze nierozpuszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, yacenty napisał:

ja robiłem 0.75 priaxora i 0.5l oriusa 250 i było spoko

Ciężko odzwierciedlić dane jeśli się nie poda zakładanej dawki ;) (brawo ja) Oczywiście jeśli chodzi o ten pak Amistaru to szło by koło 110g azoksy oraz 135g protiokonazolu. Co powiesz na takie proporcje?

Edytowano przez Lukasz21_Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
Lukasz21_Lubelskie napisał:

A czy wtedy można byłoby zjechać z dawką priaxiora, przy dodaniu triazola? Czy nie ma sensu aż tak obcinać kosztów na poczet ryzyka? Bo nie powiem azoksy + protikonazol wychodzi taniej. 

stosowałem zawsze o,8 priaxor+ 0,7 triazol, lub odwrotnie, zależy jak pasowało. w tym roku pójdzie protiokonazol+azoksystobina, bo zostało mi z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197
10 godzin temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:
13 godzin temu, yacenty napisał:

ja robiłem 0.75 priaxora i 0.5l oriusa 250 i było spoko

Ciężko odzwierciedlić dane jeśli się nie poda zakładanej dawki ;) (brawo ja) Oczywiście jeśli chodzi o ten pak Amistaru to szło by koło 110g azoksy oraz 135g protiokonazolu. Co powiesz na takie proporcje

W budżecie do ok 200 zł na t2 ciężko znaleźć coś lepszego. Priotio pewnie lepiej byłoby dać te 150g, ale 135g też ujdzie. Ale nie nastawiaj się na jakąś rewelacyjna ochronę przed septoriozą.  Rdze i dtr azoksy załatwi. No i średnio będzie z kłosem, ale za taką kasę nie można mieć wszystkiego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, odrion napisał:

W budżecie do ok 200 zł na t2 ciężko znaleźć coś lepszego. Priotio pewnie lepiej byłoby dać te 150g, ale 135g też ujdzie. Ale nie nastawiaj się na jakąś rewelacyjna ochronę przed septoriozą.  Rdze i dtr azoksy załatwi. No i średnio będzie z kłosem, ale za taką kasę nie można mieć wszystkiego.  

A w przypadku użycia Priaxiora oraz tebu w takich proporcjach jak podał yacenty? Przeliczając taki skład również wychodzi do 200 zł. A dołożenie paru złotych przez pryzmat lepszej ochrony to nie tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Za 200zl to jeszcze nie dawno szło zrobić 0.8 l elatusa ery. Jak to dziś wyglada?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
yacenty napisał:

ja robiłem 0.75 priaxora i 0.5l oriusa 250 i było spoko

dobra mikstura jeśli nie masz monokultury bo jeśli pszenica po pszenicy to 1l priaxora+ 0.5 oriusa 250 Sprawdzialem u siebie i dopiero przy takich dawkach jest efekt i zieloności i czyści grzyba. W tym roku planuje w mojej pszenicy po pszenicy N1 150kg saletry T1 unix 0.6+ 0.6 tebu, Bakterie blueN N2 100kg saletry T2 priaxor1l+ 0.5 tebu zobaczymy co te bakterie warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    905
Napisano (edytowany)

Jeśli już się w to bawisz bakterie daj solo, woda najlepiej deszczówka itp, nie wodociąg. Rób nad ranem na rośliny w dobrej kondycji i z pewnością że przez najbliższe dni nie będzie żadnych przymrozków 

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
STIG13 napisał:

Jeśli już się w to bawisz bakterie daj solo, woda najlepiej deszczówka itp, nie wodociąg. Rób nad ranem na rośliny w dobrej kondycji i z pewnością że przez najbliższe dni nie będzie żadnych przymrozków 

właśnie rozmawiałem z kolesiem co stosuje te bakterie to mówił że najlepiej jechać o wschodzie słońca ok 3-4 w nocy i właśnie opryskiwacz opłukany a woda to głębinowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197
2 godziny temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:
2 godziny temu, odrion napisał:

W budżecie do ok 200 zł na t2 ciężko znaleźć coś lepszego. Priotio pewnie lepiej byłoby dać te 150g, ale 135g też ujdzie. Ale nie nastawiaj się na jakąś rewelacyjna ochronę przed septoriozą.  Rdze i dtr azoksy załatwi. No i średnio będzie z kłosem, ale za taką kasę nie można mieć wszystkiego.  

A w przypadku użycia Priaxiora oraz tebu w takich proporcjach jak podał yacenty? Przeliczając taki skład również wychodzi do 200 zł. A dołożenie paru złotych przez pryzmat lepszej ochrony to nie tragedia

Priaxor ma nowoczesne substancje.  Fluxapyroxad to jedna z lepszych na septoriozę i działa również na rdze. Z piraklostrobiną bardzo dobrze działa. Jak napisał Piffpaff dawki ciut za małe te co podał yacenty, ale kto wie czy nie jest to jedna z lepszych opcji w tym budżecie. 

1 godzinę temu, yacenty napisał:

Za 200zl to jeszcze nie dawno szło zrobić 0.8 l elatusa ery. Jak to dziś wyglada?

290zl 1l np w dlaroslin (pierwszy sprawdzony sklep), minus 10% promocja x 0.8l = 209 zł. Może zamiast kombinacji z priaxorami i priotokonazolem, taka zmniejszona dawka elatusa bylalaby najlepszą opcja do 200 zł. Akurat mnie to nie dotyczy bo ja planuję pełną dawkę 1l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

dobra mikstura jeśli nie masz monokultury bo jeśli pszenica po pszenicy to 1l priaxora+ 0.5 oriusa 250 Sprawdzialem u siebie i dopiero przy takich dawkach jest efekt i zieloności i czyści grzyba. W tym roku planuje w mojej pszenicy po pszenicy N1 150kg saletry T1 unix 0.6+ 0.6 tebu, Bakterie blueN N2 100kg saletry T2 priaxor1l+ 0.5 tebu zobaczymy co te bakterie warte

To ja u siebie w pszenicy po pszenicy pójdzie Duet na Start 1l + 0,4l  , T2 Priaxor 0,75l + 125g Protio , T3 Tebu 150g + 36g Metkonazol . To Priaxor zwiększyć do 1l ? Piszesz że efekt jest lepszy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    197
16 minut temu, SawekBraczyk napisał:
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

dobra mikstura jeśli nie masz monokultury bo jeśli pszenica po pszenicy to 1l priaxora+ 0.5 oriusa 250 Sprawdzialem u siebie i dopiero przy takich dawkach jest efekt i zieloności i czyści grzyba. W tym roku planuje w mojej pszenicy po pszenicy N1 150kg saletry T1 unix 0.6+ 0.6 tebu, Bakterie blueN N2 100kg saletry T2 priaxor1l+ 0.5 tebu zobaczymy co te bakterie warte

To ja u siebie w pszenicy po pszenicy pójdzie Duet na Start 1l + 0,4l  , T2 Priaxor 0,75l + 125g Protio , T3 Tebu 150g + 36g Metkonazol . To Priaxor zwiększyć do 1l ? Piszesz że efekt jest lepszy

Moim zdaniem jak praxior idzie z taką ilością Priotio, to wystarczy te 0.75l. I tak kosztowo wyjdzie ok 300 zł więc nie ma co przesadzać.  . Tym bardziej że masz w planach t3. Ja na t3 będę testować Djembe tj.  200g bromukonazola + 125 tebu.  Koszt podobny jak Twoje rozwiązanie z metko. Na T3 bedę w tym roku porównywać djembe do tebu z prochlorazem. Pewnie dobrze byłoby jeszcze  przetestować opcję tebu z metko ale nie chce mi się bawić w dodatkowe opryskiwacze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
Napisano (edytowany)

Za 200zł macie litr ascry xpro i nie trzeba nic kombinować 

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
SawekBraczyk napisał:

2 godziny temu, Piffpaff napisał:

dobra mikstura jeśli nie masz monokultury bo jeśli pszenica po pszenicy to 1l priaxora+ 0.5 oriusa 250 Sprawdzialem u siebie i dopiero przy takich dawkach jest efekt i zieloności i czyści grzyba. W tym roku planuje w mojej pszenicy po pszenicy N1 150kg saletry T1 unix 0.6+ 0.6 tebu, Bakterie blueN N2 100kg saletry T2 priaxor1l+ 0.5 tebu zobaczymy co te bakterie warte

To ja u siebie w pszenicy po pszenicy pójdzie Duet na Start 1l + 0,4l  , T2 Priaxor 0,75l + 125g Protio , T3 Tebu 150g + 36g Metkonazol . To Priaxor zwiększyć do 1l ? Piszesz że efekt jest lepszy . 

zależy od odmiany jaka masz, kiedyś dałem 0.75l priaxora i 0.5l tebu chyba w euforii??? została septorioza i miałem poprawkę T2. Przy 1l priaxora solo miałem na flagowym w tytanice plamy brunatnej plamistości a od 2 lat stosuje 1l priaxor i 0.5l tebu to dopiero mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Artis napisał:

Za 200zł macie litr ascry xpro 

No nie bardzo pierwszy lepszy sklep to koszt ponad 1200 zł. Przeliczając 1l/ha to wychodzi koło 240 zł. Tak dla jasności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj