kondziknie

Jaki ciągnik zetor czy farmtrac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbych    6

Jaro, kolego sympatyczny:)zdarzeń losowych nie przewidzisz i niegdy nie zgadniesz co i jak będzie natomiast spalanie paliwka przez ciągniki to są konkrety, które idzie wyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Też niekoniecznie-zawsze kupuję paliwko w tym samym miejscu i ostatnio (przedostatnio  :) ) zonk-ciągniki zaczęły palić jak głupie,zero mocy-po zalaniu nowej dostawy-spalanie spadło o 30 a nie 20 %  :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Nadal mówisz o przypadkach, a parametry silnika to są parametry silnika ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja powiem tak, jeden i drugi będzie palił tyle ile potrzebuje,

w ostatnich latach pokupowali ludzie tak zwane oszczędne ciągniki a tu zonk wcale takie oszczędne nie są więc opinie o spalaniu najlepiej wyrobić sobie samemu najlepiej testując dany ciągnik, bo jeden napisze że pali 10l/h to mało a inny dużo, albo że na godzinę orki pali 7 litrów tyle że orze 3x30 na piachu ciągnikiem 70KM a inny powie że pali 14l/h tyle że 4x35 na glinie takim samym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

jak ktoś tu kiedyś podliczał to proxima 65 ma nie 61 a 68km w iso, a farmtrac ma 73,4km, a ece24 65 także różnica w mocy mniejsza niż by się wydawało, ale co do samych ciągników to zetor jak zwykle się wydurnia z cenami i ten farmtrac na perkinsie wyszedł by pewnie taniej od najmniejszej proximy w której za wszystko trzeba dopłacać

 

Ale zauważyliście, że większość producentów tzw. 'oszczędnych' ciągników podaje moc w ISO a nie rygorystycznym ECER24 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zbychu-zgoda-ale mogę się założyć że dużo ważniejszy od parametrów jest styl jazdy ciągnikiem (lub tego stylu kompletny brak  :))-jak widzę co poniektórych jak jeżdżą to naprawdę nie dziwię się że narzekają na ceny paliwa ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

W pełni się z Tobą zgadzam - to jest to samo co z jazdą samochodem "noga a noga" to ma duże znaczenie. Ale wiesz - jeżdżąc tak ludzie powodują większe spalanie na własne życzenie. Natomiast zakładając podobnych operatorów i podobne gleby - parametry sprzętu mają odzwierciedlenie w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile Ci pali ten farmtrack w orce , albo agregacie ?? :) bo mi zetor spala w orce w granicach 12-14 l/ha , a w agregacie pali ok 10 l/godz tylko chciałbym podkreślić iż robie 2 ha 45-50min agregatem 3,7 m :) a jak to wygląda z farmtrackiem ?? :)

 

Pali tyle co mój NH T6070 w orce z pługiem 4x50 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Może troche pomogę w kwestii farmtraca. Jestem posiadaczem 555DT z turem i przy robocie 'lekkiej' pali ok 4-5 litrów na 1 mth. Zależy to od obrotów tak ok. 800 obr/min cały czas chodzi. Ciągnik ma 48 kM. Jestem zadowolony, mam blisko serwis (ok. 60 km) przyjeżdża w 2 - 3 godziny. Dotąd nie miałem większych awarii. Tyllko stacyjka od kluczyka popsuła mi się ( kręciła się w kółko) serwis prryjechał 15 min nowązałożył i chodzi jak ta lala mam go 1.5 roku.

 

nie bierz ursusa podobno wadliwe i dużo palą :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

do tych prac to ja poleciłbym NH TD5010 lub 5020... na pewno spali mniej od zetora i w takim samym wyposażeniu powinien być tańszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nie bierz ursusa podobno wadliwe i dużo palą :D

Ale dowaliłeś, ursus podobnie jak farmtrac korzysta z jednostek napędowych Perkinsa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

@milanreal akurat w opisywanym przedziale mocy Farmtrack stosuje jednostki Forda, dopiero od 78 km w góre jest Perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Może troche pomogę w kwestii farmtraca. Jestem posiadaczem 555DT z turem i przy robocie 'lekkiej' pali ok 4-5 litrów na 1 mth. Zależy to od obrotów tak ok. 800 obr/min cały czas chodzi. Ciągnik ma 48 kM. Jestem zadowolony, mam blisko serwis (ok. 60 km) przyjeżdża w 2 - 3 godziny. Dotąd nie miałem większych awarii. Tyllko stacyjka od kluczyka popsuła mi się ( kręciła się w kółko) serwis prryjechał 15 min nowązałożył i chodzi jak ta lala mam go 1.5 roku.

 

nie bierz ursusa podobno wadliwe i dużo palą ;[

 

Nie uważasz że praca na 800 obr/min to takie zabójstwo dla silnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

@milanreal akurat w opisywanym przedziale mocy Farmtrack stosuje jednostki Forda, dopiero od 78 km w góre jest Perkins.

 

Farmtrac stosuje silniki Pekinsa od 73km w góre.. dokładnie to modele 675/675DT, 685DT, 690DT, 7100DT, i 7110DT - one posiadają perkinsa

 

80/80 4WD z chwilą przejscia na silniki Euro III został juz wycofany

 

Modele 535, 555/555DT, 670/670DT - te posiadaja silnik Forda

Ciagniki FT 665/665DT też zostały wycofane i zastąpione ciągnikami FT 670/670DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorczyk    0

Koledzy mam podobny problem jak założyciel tematu. Mam do wyboru Albo Zetora Proxime 70B 4WD albo Farmtrac 675 DT z tą różnicą że ciągnik będzie ciągnikiem głównym w gospodarstwie czyli wiadomo: orka, agregat itp. dlatego proszę was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

witam od 29 grudnia jetem posiadaczem farmtraca 690 szerokie buty zamowiłem i komplet obciaznikow cena 124.500 reszta standard dlaczego nie proxima?......bo ma zwolenice jak w c360 i jakos mnie to zniecheciło podobnie NH maja w niższych modelach osobiscie

nic nie mam do zetora sam posiadam 8045 i sie jakos kreci

 

zetor ma zdecydowanie lepsza kabine tak uwazam chociaz w moim tez jest w miare cicho da sie normalnie radia słuchac

moj model posiada skrzynie posrednia pomiedzy silnikiem a skrzynia głowna a modele 75 konne nie i sa bardzo zwrotne a jednoczesnie krotkie do lekkich prac uwazam dobry wybor

sasiad ma 75 konny model od 4 lat pracuje nim 365 dni w roku posiada tura zgarnia obornik wozi bele około 60 sztuk bydła i powiem nie piesci sie z nim daje mu pod ogon

w tym roku padło mu sprzegło kompletne kolo 2.5 tys wydal zajedzieł w tuże

 

mam blisko do mrągowa 50 km tez to biore pod uwage servis podbne ceny jak zetor podejzewam

 

silnik perkins czy lepszy od zetora...niewiem ale poczawszy od mini koparek wózkow widłowych ciagnikow roznych marek i producentow

jest montowany w tysiacach maszyn

 

decyzja nalezy do ciebie<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy mam takie pytanie co wybrać zetora proxime 100 czy farmtraca 7100DT? Będzie to ciągnik główny i myśle o turze do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

chciałbym trochę odświeżyć temat bo nie chce nowego zakładać. No więc tak Farmtrac 7110 DT czy Zetor Forrtera 115 oba by były z ładowaczem czołowym. Najbardziej interesują mnie opinie na temat hydrauliki, przekładni, spalania, wyposażenia i uciągu?

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

moc ta sama, waga podobna,wyposazenie standardowe tez podobne, zetor ma udzwig 6000kg z nowym podnosnikiem i hichtronic, farmtrac 4900kg, skrzynia zetor 24x18 z rewersem 40km/h, farmtrac 16x16 z rewersem 40km/h

 

nie wiem ile do farmtraca mozna obciaznikow dolozyc, do zetora ponad 1000kg na caly ciagnik, wyglad wiadomo kwestia gustu, jak dla mnie forterrka bardzo fajnie sie prezentuje ;)

 

forterra to sprawdzona maszyna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek6140    2

Koledzy mam takie pytanie co wybrać zetora proxime 100 czy farmtraca 7100DT? Będzie to ciągnik główny i myśle o turze do niego.

 

Ja bym ci radził Farmtraca 7100DT ponieważ z tego co widzę to bardzo dużo ludzi zaufało marce farmtrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj