kuguar

Ursus 6824

Polecane posty

kuguar    0

co myślicie o ursusie 6824 bo mam zamiar kupić mowy ciągnik i ursus mnie zainteresował jak to jest z tą skrzynią czy ma rewers w wersji 12/4? jak z jego awaryjnością i spajaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Parę dni temu siedziałem i chciałem się nim przejechać, ale sobie odpuściłem.wsiadłem do niego,przymierzyłem się do niego.Nie tak źle ładny dostęp do wszystkiego, no względnie.Zapaliłem silnik jakoś chodził,nie był zbyt agresywny no ale względnie na obroty wchodził.Nacisłem sprzęgło,spuściłem ręczny,wbiłem bieg,ok próbowałem ruszyć,ale nie chciałem jechać tylko próba.No nie źle.Wybiłem bieg i chciałem jeszcze raz wbić,,,,, nie udało się, wyluzowałem i znowu próba,,,,,,,,,,,,, nie udało się, wyluzowałem poczekałem,przy gazowałem, i znowu próba włączenia biegu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Nie udało się.

Do diabła z takim ciągnikiem.wysiadłem.I poszedłem do 1674, i już po odpaleniu straciłem ochotę na przejazd.nim wysiadłem.

Z godzinę przed Ursusem jechałem Case JX 95. Z nim nie miałem żadnych problemu.Wszystko ładnie chodzi rewers synchronizowany pięknie działał.

Odpuść sobie Ursusa dołóż te 10 tyś i kup coś dobrego nawet Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

WItam ursus mimo modernizacji za dużo nie dodał plusów tym ciągnikom mimo nowego silnika i kabin skrzynie biegów sa do d*py nie ukrywajmy faktów.

Moim zdaniem kupują w dzisiejszych czasach ursusa to trzeba mieć albo mało pola albo musiało sią komuś nudzić i w dodatku ta cena 130 000 brutto. To zdecydowanie za dużo jak na ciągnik w takim wyposartzeniu bez rewersu z skrzynią 12/4. Od ursusa to już FArmtrak robi lepsze ciąniki.

JA na twoim miejscu bym go sobie odpuścił i kupił coś z zachodnich ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

za 130tys to będzie dobry zetor case lub new holland


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego adamjd6100 farmtrac nie robi ciągników oni je tylko składają z części zachodnich i wschodnich taki dość egzotyczny mix :D

Co do skrzyń w ursusie oczywiście masz racje że są słabe ale już w tym roku wejdą 40/40 i 24/24 z elektrohydraulicznym rewersem wiec będą wręcz świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrzynie w Ursusie 6824 są faktycznie do niczego, lepiej poczekać i w drugim kwartale tego roku wyjdzie model z skrzynią 24/24 ( 6834). To już będzie coś. Nowy orginalny silnik, nowa skrzynia, nowy napęd, EHR, klima i bardzo fajny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tak czytam te wasze brednie to dochodzę do wniosku że wy byście chcieli te ciągniki za darmo może?

Ludzie opamiętajcie się kto wam sprzeda ciągnik z takim wyposażeniem za 130 tyś.? Pomyślcie logicznie a nie jakieś bzdety wypisujecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Newholland15 ma racje. Z takim wyposarzeniem ( silnik perkinsa, rewers, EHR, klima ) to i tak jest dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

NH TD/Case JX rowniez dostaniesz w takiej cenie. moze i nie maja EHR ale i tak wiekszosc srednich gospodarstw bierze ciagniki pomocniecze, ktore maja jak najmniej elektroniki.

 

@Newholland15 wlasnie do konca nie ma racji. z jednym sie zgodze, ze jest dobrze wyposazony i musi troche wiecej kosztowac niz jakas tam uboga wersja, ale kto kupi Ursusa za cene za ktora mozna kupic zachodni ciagnik. nie oszukujmy sie, ale Ursus mimo niskiej sprzedazy dalej trzyma wysokie ceny. moze po wprowadzeniu nowych modeli to sie zmieni i w koncu sprzedaz wzrosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A ja uważam że jeżeli ursus odzyska dobre imię i ludzie przekonają się do nowych modeli to będą wybierać właśnie ursusy bo będą już niedługo na tym samym poziomie tańsze w naprawie ( sami porównajcie ile kosztuje zachodni serwis a przecież zachodnie modele może naprawić tylko serwis z ursusami będzie można poradzić sobie samemu w wielu sprawach )

a poza tym ursus jest jednak tańszy może nie są to dziesiątki tysiecy ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

watpie ze zrobisz sam cos w skrzyni CVT ;) albo chociaz w tej 40/40 chociaz tutaj naprawa nie musi byc trudna ale za to bardzo kosztowna. skrzynie 12/4 lub 8/8 jeszcze latwo naprawic. co do silnika to jest to Perkins wiec nie wiem jak z naprawa takiego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Oczywiście i zdecydowanie że do CVT to nikt nie będzie zaglądał chyba że jakiś idiota żeby jeszcze bardziej rozwalić i podobna sytuacja ze skrzyniami 40/40 ja np bym się bał otwierać, ale ma być tak że równolegle będą też montowane skrzynie prostsze ( co kto woli do wyboru do koloru )

i np jeszcze taki aspekt nie wiem czy dobrze myślę : z tego co widzę wiele nowych traktorów różnych marek jest wyposażonych w komputery pokładowe.... nie wiem czy Wy też macie takie odczucie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

a co rozumiesz pod pojeciem "komputer pokladowy"?? wedlug mnie to wszystkie parametry ciagnika, od spalania, poprzez predkosc WOM do pomiaru poslizgu kol (nie wszystkie to maja). jak dla mnie to sa bardzo istotne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Mniej więcej tak rozumiem właśnie komputer pokładowy czyli jako urządzenie które na bieżąco kontroluje i rejestruje wszystkie parametry pracy nie tylko silnika ale całej maszyny ( chociaż silnika szczególnie) i mas racje dla żywotności i np oszczędności w spalaniu są to ważne informacje ( np claas ma system kontrolowania łożysk jak któreś zaczyna nawalać to wcześniej można je wymienić )

 

ps przepraszam że tak późno odpisuje

[s 2 chyba troszkę odbiegamy od tematu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stachu19 gdybyś czytał to byś wiedział. Modele takie jak 6834 i 8034 mają być wprowadzone do seryjnej produkcji na początku drugiego kwartału tego roku, czyli w Kwietniu.

Natomiast trochę zmienione maski Piko i Mido mają być zaprezentowane w marcu na targach w Kielcach.

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było już pisane że Ursus na 100% wypuści te ciągniki do sprzedaży lecz teraz mają problem z kasą bo większość bierze Bumar, ale będą mieć pieniądze i produkcja ruszy w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj