Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Norman    141

Mazowieckie zachód wczoraj z przechowania rozliczyłem swój cena 1700 netto zł/T już po potrąceniu (około netto 80 zł/T). W zniwa cena wyjściowa była 1840.

miwigos    3601
2 godziny temu, Norman napisał:

Mazowieckie zachód wczoraj z przechowania rozliczyłem swój cena 1700 netto zł/T już po potrąceniu (około netto 80 zł/T). W zniwa cena wyjściowa była 1840.

Za co potrącenia ?

Norman    141

@miwigos Potrącenia za każdy miesiąc przechowania jaki i przyjęcie-wydanie jednorazowo, za darmo nie będzie przesypywał, trzymał czyjegoś towaru. Z tego co mówił on do Kruszwicy od razu kontraktuje daną ilość po danej cenie wiadomo wyższej jak moja.

miwigos    3601

To ile za miesiąc przechowywania, Płacić za przyjęcie i wydanie , dziwne , jak sprzedajesz w żniwa , też potrąca za przyjęcie i wydanie, 

Tigon    1505

powinno być tylko za czas przechowywania, przecież czy w żniwa czy dziś i tak i tak musi to załadować na magazyn.

marek1977    1339

Gdybyś ten rzepak teraz zabierał to rozumiem , ale tak to zwykle naciąganie.Raz sam to przerabiałem jak pierwszy i ostatni raz zostawiłem towar na przechowanie.Jak już boki otworzysz to już mają cię w garści.

Norman    141

@miwigos @TigonKażdy ma swoje, nikt nie zmusza do przechowania jak sprzedajesz nic nie potrąca, Na przechowanie netto 40 zł/T tzw. przyjęcie wydanie, netto miesiąc 9 zł/T.

mysza103    2504
3 godziny temu, miwigos napisał:

To ile za miesiąc przechowywania, Płacić za przyjęcie i wydanie , dziwne , jak sprzedajesz w żniwa , też potrąca za przyjęcie i wydanie, 

U nas teraz na przechowanie nie biorą , ale wcześniej ( wcześniejsze lata) jak brali za przyjęcie , czy wydanie brali , ale pod warunkiem że sobie znalazłeś gdzieś lepszego kupca i towar zabierałeś od nich a sprzedałeś komuś innemu , a jak sprzedawałeś temu u kogo przechowywałeś , to tak jak wyżej piszecie że trochę dziwne .

AdamKutno    168
13 godzin temu, Tomek90 napisał:

A oni do Kruszwicy za ponad 1800

To uważasz, że samo zawiezie się do Kruszwicy? Nie da się ukryć, że poprzedni sezon i obecny nie sprzyja przechowującym towar, a rzepak szczególnie. Może cena wzrośnie, ale gdybym wczesną wiosną nie łudził się tak długo, to sprzedałbym chociaż po 2500, a tak poszedł niżej. Teraz część sprzedałem taniej o 70 złotych, aniżeli w żniwa, ale bałem się powtórki wtopy. Ogólnie, gdybym dwa ostatnie razy sprzedał w żniwa, miałbym za darmo piękne auto na podwórku, przykro, bo to pierwsze dwa sezony, gdy zostawiłem.

miwigos    3601

Pewnie w tym sezonie sprzedasz w żniwa i znów będzie wtopa, ja od lat zostawiam w depozyt, czyli średnio jestem na plusie , ale wolał bym co roku

AdamKutno    168

Pszenicę zostawiam co roku i ostatnia strata (gdyby nie dopłaty) wyniosłaby więcej, niż zysk z kilku lat 😁

Tomek90    2337
3 godziny temu, AdamKutno napisał:

To uważasz, że samo zawiezie się do Kruszwicy? Nie da się ukryć, że poprzedni sezon i obecny nie sprzyja przechowującym towar, a rzepak szczególnie. Może cena wzrośnie, ale gdybym wczesną wiosną nie łudził się tak długo, to sprzedałbym chociaż po 2500, a tak poszedł niżej. Teraz część sprzedałem taniej o 70 złotych, aniżeli w żniwa, ale bałem się powtórki wtopy. Ogólnie, gdybym dwa ostatnie razy sprzedał w żniwa, miałbym za darmo piękne auto na podwórku, przykro, bo to pierwsze dwa sezony, gdy zostawiłem.

Żebyś magazynowa dłużej jak 3 lata miałbyś jeszcze lepsze auto. 

Samo się nie zawiezie, ale czy transport przekroczy różnice w cenie? 

AdamKutno    168

Transport nie przekroczy różnicy w cenie, ale zapomniałeś o marży, magazyny, redlery, kubełki czy JCB za darmo nie pracują. Pewnie, wcześniej szło zarobić na przechowaniu kupę kasy, ale kiedy to znów zacznie się opłacać? Miejmy nadzieję, że jak najszybciej...

ZELKOW    1308

Kto wie co się do wiosny stanie, ua mają taką presję na pozyskanie ludzi do wojska że już robią łapanki w ośrodkach wypoczynkowych i klubach a ruscy nacierają bo odbudowali potencjał więc i ceny mogą znów świrować

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj