Polecane posty

Zenek971    13
50 minut temu, jezyk_nh napisał:

Trzyma ktoś jeszcze rzepak czy tylko ja ?

Ja też trzymam, poniżej kosztów nie oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49
48 minut temu, danielhaker napisał:

wystarczyło chociaż? 😅

To co zostało powyżej kosztów to ledwo tak🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32
1 godzinę temu, thomek napisał:

To co zostało powyżej kosztów to ledwo tak🤬

Uważam, że nie... Uwzględniłeś18% inflacji albo min. 12% kredyt obrotowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3482
2 godziny temu, danielhaker napisał:

wystarczyło chociaż? 😅

Za 100 kg tydzień by nie trzeżwiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Ja też jeszcze mam ,ale przyznam szczerze że grosz by się przydał i nie wiem co opchnąć kukurydzę rzepak czy pszenicę 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

 U nas masę  rzepaku wśród rolników... jak taniał każdy liczył że to chwilowe teraz jest 1600pln żniwa zaczną sie za dobry miesiąc  a skupy rzepaku nie biorą wiecie co było z kuku masę ludzi nie zabrało bo się nie opłacało... Rząd cały ma wywalone  w rolnictwo , mają elektorat i ich się trzymają a rolnicy są pazerni...Nie spotkałem się żeby jakiś towar zmienił cenę o 50% w dół w sklepach .....co miało miejsce  z rzepakiem i pszenica... zgroza już by to spalili bo ekogroszek po 1500zł ...

  • Like 3

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
16 godzin temu, danielhaker napisał:

Ile teraz Kosów płaci?

Wczoraj 1750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, MarekUA napisał:

..Nie spotkałem się żeby jakiś towar zmienił cenę o 50% w dół w sklepach .....co miało miejsce  z rzepakiem i pszenica... zgroza już by to spalili bo ekogroszek po 1500zł ...

Węgiel był prawie 4 tys. a teraz jest 1700, lub jak piszesz ekogroszek 1500...., saletra była po 4500, teraz jest koło 2 tys., masło było już po 11, a ile teraz?

Edytowano przez tmk1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

W porządku ale koszt wydobycia węgla nie wzrósł o 200 czy 300% !  A u nas nawozy paliwo śor wszystko razy dwa do góry... Drogie hobby to nasze rolnictwo...

  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Żeby było raźniej, to i ja nadal trzymam a i tegoroczna pszenica idzie na magazyn. Wszystko będzie czekać roku pańskiego 2024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2093

Jest pieniądz w narodzie. Koszty są, żyć trzeba codziennie a na magazynie zboże z 2-3 lat

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
15 minut temu, przemek28_28 napisał:

Jest pieniądz w narodzie. Koszty są, żyć trzeba codziennie a na magazynie zboże z 2-3 lat

też się dziwię jak oni to ogarniają. Może żyją słońcem , jak Stachurski ,hehe, chociaż w tym kraju to nawet słońce zbytnio nie świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Jest pieniądz w narodzie. Koszty są, żyć trzeba codziennie a na magazynie zboże z 2-3 lat

I jeszcze kolejne dwa będą dosypane. Faktycznie jak żyć jak się żniwa 2020 sprzeda w 2025. Trzeba strajkowac 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, rocknrollnik1 napisał:

też się dziwię jak oni to ogarniają. Może żyją słońcem , jak Stachurski ,hehe, chociaż w tym kraju to nawet słońce zbytnio nie świeci.

wystarczyło że się w poprzednich 2 latach sprzedało się wszystkie plony na górce i teraz nawet z 5 lat można sypać na magazyny 100% , jeśli ktoś nic w tym czasie nie inwestował , tylko aby na bieżące życie . Ja niestety tak nie mam , i trzeba będzie coś w 2023 roku sprzedać 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Obstawiacie że do ilu dojdzie ? 1200 ? Skoro kontrakty podobno na pszenicę po 500 chcą robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2093

Czyli zmierzamy do ceny sprzed 20 lat….

A paliwo kiedy bedzie po 70 groszy?

A nawozy z cenami z tamtych lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

paliwo 20 lat temu było coś koło 3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
8 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jest pieniądz w narodzie. Koszty są, żyć trzeba codziennie a na magazynie zboże z 2-3 lat

A to to, że ktoś ma pieniądz to ma za frajer robić? Chyba po to się robi by mieć z tego jakiś pieniądz. Zwłaszcza, że z tego co widzę sporo ludzi tutaj ma dodatkowe źródła zarobku lub dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj