Polecane posty

panczo1922    637

wiem, że to niemożliwe

Ale skoro to jest taki syf, że nic z tego zrobić nie idzie to wystarczy, że polscy rolnicy by nie sprzedawali zbóż do takich paszarni żeby nie mieli z czym wymieszać i cyk - polskie zboże od razu stały by się poszukiwane z ogłoszeniami w Internecie typu - kupię pszenicę, koniecznie Polską.....

a to by ceny odpowiednio napędziło.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
1 godzinę temu, panczo1922 napisał:

wiem, że to niemożliwe

Ale skoro to jest taki syf, że nic z tego zrobić nie idzie to wystarczy, że polscy rolnicy by nie sprzedawali zbóż do takich paszarni żeby nie mieli z czym wymieszać i cyk - polskie zboże od razu stały by się poszukiwane z ogłoszeniami w Internecie typu - kupię pszenicę, koniecznie Polską.....

a to by ceny odpowiednio napędziło.

Ty wierzysz w te brednie ze tylko syf jedzie do Polski?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pewnie gdzieś tam i syf jechał. Ale pod osłoną tak zwanego zboża technicznego jechało dobre zboże zdatne na paszę i mąkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ktoś kto kupuje nawet i z ukrainy nie bedzie ryzykował z kupnem ,,syfu" chyba że naprawde ma to z czym przemieszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
49 minut temu, miwigos napisał:

1890 dziś rzepak,

To poleciało u nas 2100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509
52 minuty temu, Tomek90 napisał:

To poleciało u nas 2100.

Kto tyle płaci w zakładach tłuszczowych tańsza, a pośrednik musi zawieżć i coś zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

, 

Edytowano przez MarekUA
  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
21 minut temu, miwigos napisał:

Kto tyle płaci w zakładach tłuszczowych tańsza, a pośrednik musi zawieżć i coś zarobić

W zakładach tłuszczowych tyle

Kosów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Zajrzałem tu z ciekawości i nogi się uginają. Dziś zrobiłem akurat ubezpieczenie na rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306
8 minut temu, Badwolf napisał:

Zajrzałem tu z ciekawości i nogi się uginają. Dziś zrobiłem akurat ubezpieczenie na rzepak 

Od ognia też, bo coś mi się zdaje że w tym roku ,to może być kluczowe ubezpieczenie😀.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
10 godzin temu, miwigos napisał:

jak daleko masz do nich, trzymasz u siebie rzepak

100km

U siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Trzeba przełknąć gorycz cenowej  porażki  i przestać się łudzić odbiciem cen -nie nastąpi . Ale jest ciekawa sytuacja przed 2021 ceny zbóż rzepaku ,kukurydzy -podobny poziom a nawozy 50% tańsze i się nie opłacało -dziś wszystkie środki podrożały (nawozy 100%) i się opłaca? Nadal za dzierżawy ładują ceny do oporu a w przypadku większych kawałków to paranoja  .Więc jak to jest ? (a dopłaty wielka niewiadoma )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

Na zbożach z dzierżawą rzędu 3k wątpię by coś zostało, może jak przetrzymaja nowe zbiory do marca to coś cena dychnie ale to nie jest interes tylko wegetacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Ja mam 3 auta klepnięte to prawie ze wystarczy na koszty tegoroczne za które i tak sporo przepłaciłem. Reszta idzie na magazyn 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485
12 godzin temu, Tomek90 napisał:

To poleciało u nas 2100.

Coś takiego, nawet nasze skupy przestały nadążać za matifiem 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

100km

U siebie. 

sam wozisz, to płacą dobrą cene w porównaniu z innymi zakładami

Ja mam do Kruszwicy 80 km , ale oddaje w depozyt rzepak do pośrednika , wole święty spokój

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja mam do Kosowa Lackiego 60 km. A płacić przeważnie zawsze lepiej płaca ci co przerabiają niż ci co handlują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U nas taki co przerabia to już prawie wcale nie płaci.  W tamtym roku tak popłynął na przechowaniu przy dużych inwestycjach ze słabo to widzę. A zakład już z jakąś tradycja i zachciało im się w olej jadalny wchodzić.  Plan ambitny ale to nie łatwo się wbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiele skupów i przetwórców sobie teraz odbija to co musieli rok temu becelować to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj