andriu

poplon gorczycy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andriu    0

wiatm. mam hektar pola 6 i 5 klasy i chcialbym zasiac poplon z gorczycy i mam takie pytanie ile kilogramow na hektar tej gorczyc siac??????????z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie ten dział !

Ja sieje 20 kg i jest dosyć gesto ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po ile wy siejecie????????????????????????????????????????????????????masakra....Panowie po 5kg wystarcza dac jej nawozu i jest idealnie od paru lat tak wysiewam........Panowie idziecie w koszty u mnie gorczyca jest po 2,5 a w nastepnym 4zl sklep kolo sklepu ,,,5kg,,,a jak rozsiewacie Panowie???ta gorczyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Sopokojnie, a ile kosztuje 100 kg saletry?? 100zł, Wiec wole dac 20kg i miec bez nawozu, tez moze urosnac bujna uwiez mi ...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Wszystko zależny od tego jakiej klasy jest ziemia na której się sieje, każdy robi to wg własnego upodobania. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ja sieje 0k 25 kg na hektar i do tego dodaje ok. 10 kg owsa i ładnie rośnie.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

my siejemy po 30kg/ha nasiona mamy z własnej produkcji jak koś chce to na terenie Małopolski można kupić ode mnie :) a co do techniki wysiewania to najpierw orka ok 25cm później rozsiewaczem sieje gorczyce i na tym koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze co Ty robisz orke pod gorczyce???????????u mnie idzie talezowka na to jade wymieszane nawozy z gorczyca...a na to puszcze jeszcze lekka brone zeby wyrownac teran i stoi do poczatku listopada za nim nie zaczne orki zimowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

tak robię normalną orkę pod gorczycę później sieje rozsiewaczem gorczycę i koniec, a korzyści są takie ze już mam gotową orkę na wiosnę tylko przejadę talerzówką i ciężką broną i sieję zboże, siewnik mam stopkowy więc orka musi być, a lepiej że jest po żniwach niż na wiosnę no i orka skutecznie niszczy chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

panowie nie kłóćcie się. Sa dwa rózne cele siania gorczycy (poplonów) Zeby urósł i był duzy zeby go zaorac na jesieni i mieć z tego pożytek albo tak ją zasiac zeby nic nie urosło, dotrzymac do wiosny i wziąć dopłate rolnośrodowiskową do poplonu. Moim zdaniem całe te dopłaty to głupota bo to co robiąrolnicy mija się z celem.

 

Ja w tym roku po gruberze 20 kilo gorczycy + 150 saletry na to wał i jakoś rosnie :). Liczęna to ze do orki będzię wysoka jak las i gęsta jak łąka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak juz powiedzialem sieje i zostawiam do poznej jesieni...lece po niej talezowka i zaraz potym zaoruje nigdy nie czekam z orka do wiosny ...na wiosne to daremna orka albo dlugo mokro i nie idzie wjechac a drugie to na wiosennej orce ziemia sie zabardzo wietrzy i zaraz wysycha...tak wiec tak palnuje zeby mnie zima nie zastala,,,a gorczyca jest i tak wystarczajaco gesta i wysoka,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja też jestem tego zdania ze wiosenna orka to głupota chyba ze obornik przyorać no to rozumie dlatego właśnie rżysko orze i jest gotowe pod wiosenny siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

ja sieję gorczyce na rolnośrodowiskowe w ilości 10 kg/ha. i myśle że jest wystarczająco gęsta. jak siałem na kiszonke to wtedy nawet 25kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co w tym roku siejecie na poplon?????

ja gorczyce 10kg na ha mysle czy by tej gorczycy jeszcze z czyms nie zmieszac z innym poplonem tylko z czym...sie zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Panowie.

Zamierzam posiać gorczycę na poplon po jęczmieniu.

Na rżysko pojadę talerzówką, i tu pytanie jak zasiać planuje dać 8kg na ha + 100kg jakiegoś nawozu, Lepiej siewnikiem poznaniak, czy rozsiewaczem do nawozu? (Jest to pole dość gliniaste.)

Zaorać planuję na zimę gdy mróz ją położy.

Jest to mój pierwszy rok jak będę siał poplon, więc co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Rozsiewacz do nawozu wystarczy. 8 kg to mi się wydaje trochę za mało. 15-20 kilo byłby bezpieczniej. 100kg saletry do tego wystarczy. Na gliniastym gorczyca może mieć trochę dzieżko, woli "piaski" dlatego warto troszkę zwiększyć normę wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zawsze sieje w pszennisku przed jęczmieniem siewnikiem poznaniakiem tylko że w ilości 25-30kg. Jest gęsta i zagłusza chwasty. W zeszłym roku wogóle deszczu nie widziała a urosła jakieś 70cm. Urosłaby może i więcej ale gnatarz zaczął ją zjadać i wcześniej o jakieś 2tyg została przyorana. Nawożów raczej nie daje jak już to trochę fosforu i potasu a azot niech pobiera ten co został po zbożu bo przez zimę zostanie stracony. Nie siej za wcześnie bo będzie miała 5cm i będzie kwitła. Około 20 sierpnia powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Gorczycę specjalnie będę siać na glinie by zmienić trochę strukturę gleby, Gorczyca to podobno naturalny głębosz.

 

Zawsze sieje w pszennisku przed jęczmieniem siewnikiem poznaniakiem tylko że w ilości 25-30kg. Jest gęsta i zagłusza chwasty. W zeszłym roku wogóle deszczu nie widziała a urosła jakieś 70cm. Urosłaby może i więcej ale gnatarz zaczął ją zjadać i wcześniej o jakieś 2tyg została przyorana. Nawozów raczej nie daje jak już to trochę fosforu i potasu a azot niech pobiera ten co został po zbożu bo przez zimę zostanie stracony. Nie siej za wcześnie bo będzie miała 5cm i będzie kwitła. Około 20 sierpnia powinno być dobrze

Mówisz 20 sierpnia?

Ja planowałem jak pogoda pozwoli koło 10sierpnia.

Z racji iż będę ciał na glinie chyba przypadnie mi poznaniak, gdyż rozsiewaczem + brony to całe ściernisko pościągam.

 

Pytania do ogółu.

Którego siejecie?

Na jakich glebach?

Ile kg na ha?

Czym i jak uprawiacie?

Jak wysoka urosła?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Cihu

 

Przecież gorczyca nie lubi piasków bo urosnie 10cm i zakwitnie. Pomyliło ci się z gryką. Gorczyca potrzebuje dużo wilgoci a to zapewni podłoże gliniaste ;)

Edytowano przez Mateusz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

gorczyca i facelia to dwie najwierniej plonujące rośliny. Do wschodów nie potrzebują deszczu. Z powodzeniem udają się na glebach słabszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na glebach słabszych na poplon spokojnie mozna siać :łubin żółty,seradele,facelie,wykę,gorczycę i żyto

W wysiewie czystym facelii dawka to 10-15kg na ha,a gorczycy 15-20kg na ha

Wysiew jest do końca sierpnia,a nawet we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj