andriu

poplon gorczycy

Polecane posty

lukasz_86    0

Dziękuję za odpowiedzi :)

Jeszcze takie pytanie ile wysiewać na hektar łubinu lub gryki? i czy można by bez problemu wysiewać rozsiewaczem "Kosem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no i jeszcze można się załapać na dodatkową dopłatę ST do motylkowych i strączkowych, ale to niby musi być w plonie głownym i trzeba zebrać plon kombajnem. Dobrze mówię? Czy można zaryzykować teraz zasiać ten łubin np i zaorać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fumfel    0

koledzy w tym roku chcialem zasiac 2ha gorczycy jako poplon pod ziemniaki, kupilem 38kg nasion i mam dylemat czy zasiac rozsiewaczem nawozu 'lejek' czy poznaniakiem?? pole jest podorane i zbronowane po pszenzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jeżeli bym zasiał gorczyce za tydzien bo dzisiaj randapowałem to czy urosnie wystarczająco do listopada pod orke zimową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

koledzy w tym roku chcialem zasiac 2ha gorczycy jako poplon pod ziemniaki, kupilem 38kg nasion i mam dylemat czy zasiac rozsiewaczem nawozu 'lejek' czy poznaniakiem?? pole jest podorane i zbronowane po pszenzycie

 

ja siałem rozsiewaczem do nawozów i bardzo ładnie rośnie :) Wcześnie pole było wyrobione talerzówką i na to posiałem gorczycę, nie bronowałem tylko kilka dni po siewie przyszedł mocny deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie potrzebuje porady co zrobić gdy zakwitla wysokości 20 cm z powodu susz zależy mi bardziej żeby wprowadziła pruchnice niż azot i zniszczyła plaże plugowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Sialem gorczyce poczatek wrzesnia po talerzowce w ilosci ok 30 kg rozsiewaczem lejkiem.Nie byla bronowana zreszta bylo duzo slomy po zycie nie dalo by sie a na nast. dzien poszedl deszcz i rosnie bardzo ladnie zobaczymy jak wysoka urosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Tez tak na jednym kawałku stałe początek września i trafiłem w pogodę ale 3ha było zasilane po zniwach i z miejsca poszła w kwiat i nie wiem co robić bazej mi zależy żeby przegleboszowala ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Tez mialem siac po zniwach ale nic nie robilem przez ta susze zreszta kazdy wie jak bylo istny popiol .Na przesiewanie juz za pozno to samo bedzie .Ja bym to chyba zostawil jeszcze cos podrosnie po tych deszczach a kolejna sprawa nawet jak zaczyna kwitnac i jest mala to nie wyciagnie z ziemi tyle co wysoka roslina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Dzięki za odp tak jak wcześniej pisałem zależy mi barzej na gleboszu ziemi bo ponoć gorczyca ma rozbudowany system korzeniowe i tak pójdzie na to gówna krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Trochę odkopię temat.

 

3.06 posiałem łubin na przyoranie i obecnie ładnie po wschodził i nadal rośnie, ale moje pytanie dotyczy innej rośliny, Był u mnie ostatni kolega i doradził Mi, żebym dosiał tak z 5 kg gorczycy, do tego łubinu aby wspomóc jego wzrost oraz rozwój biomasy. Co sądzicie o tym pomyśle i czy teraz warto dosiać gorczycę ?? 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Nie siałem nigdy gorczycy na poplon, może podpowiecie mi kiedy ją posiać żeby nadawała się do zaorania około 10 września? W sumie już bym mógł siać bo pole uprzątnięte ale obawiam się, że trochę za wcześnie i do września przekwitnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Powitać Panowie i Panie 

 

 

Jestem tutaj nowy troszkę trafiłem z pasji ale i problemu 

 

Od początku mam działkę leśno polną z czego 0.3ha to łąka nie orana ugór od 40 lat. Pasły się tam tylko krowy, obecnie trochę trawy i szczaw.

 

W tamtym tygodniu na moim polu wywalił się tir z 24 tonami wapna, zostało ok tony gratisem. 

 

Wpadłem zatem na myśl aby mieć swój sad - za dwa lata idę na emeryturę i chce ten kawałek przygotwac.

 

Wywaliłem 2 rozrzutniki gnoju i zaorałem na pełną skibe. Wcześniej zrobiłem odwiert - jest 50-60cm ciemnej ziemi piachu poniżej żwir. Podłoże dość mokre 

 

Wymyśliłem taki plan gnój zaorać, dać wapno tylko ile , na wiosnę ug max, gnój i znów zaorać, a na sierpień dać gorczyce i przed zimą zaorać i na wiosnę sądzić drzewka 

 

 

Czy to dobry plan? Co zmienić poprawić nie znam się na przygotowaniu takiej ziemi do sadu

Edytowano przez bilibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a robil ktos experyment taki ze sprawdzal czy plon jakiegos zboza np jest wiekszy po tym jak na polu na poplon byla zasiana gorczyca i przyorana ? duzo wiekszy plon jest po poplonie przyoranym gorczyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja sieje gorczyce na poplon i po zniwach pod jeczmien jary i zawsze jakis kawalek na wiosne .Przed zakwitnieciem orka i juz tak zostaje przez lato na siew pszenicy,tylko co jakis czas niszczenie malych chwastow .I stanowisko jest naprawde dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam.Jak tam u was wyglądają poplony z gorczycy?U mnie tragedia na kilku kawałkach nawet ładna tak około 50cm i nie rozwinięte pąki.A na niektórych później sianych nawet nie ma 10cm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku siałem 29 sierpnia i pomimo dostatku wody ma około 20 max 30cm i brak pąków kwiatowych. Wzeszłym roku siałem 25 sierpnia po siewie dostała niewielki deszczyk i tyle widziała deszcz a urosła na jakieś 60cm i zakwitła że musiałem orać jeszcze we wrześniu. W zeszłym roku jak i w tym przed siewem gorczycy na pociętą słomę poszło 100kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dokładnie. Tylko dzięki tym kilku słonecznym dniom udało mi się obrobić z siewami a gorczyca wtedy "rosła w oczach". Teraz stoi w miejscu. W październiku dużo nie urośnie, jak będzie odpowiednia pogoda trzeba zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas zasialismy gorczyce na poplon pieknie powschodzila ladna byla a teraz niewidzialem z 1 msc czasu dzis patrze na tym polu a tam zginela gorczcyca za mokro było i to na piasku troche tez ne ma eh . ci c owczesniej posiali gorczyce to maja ladne tylko ze im juz pozakwitały a to tez nie dobrze bo jak zakwita wyciaga ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Dzisiaj oglądałem i już trafiają się place gdzie zaczyna kwitnąc.Pod koniec tygodnia chyba wskoczę talerzówką.Jak myślicie mogę na nią dać jeszcze trochę obornika i to potalerzowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A dlaczego nie? Po co talerzować? Gorczycę nawet wysoką dobrze się orze nierozdrobnioną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj