Polecane posty

domanpower    16
witam, chce kupić ten ciagnik, zastanawiam się nad wyborem skrzyni 12x12 3zakresy 4biegi,rewers hydrauliczny Czy mieliście styczność z tą skrzynią, jakie są wasze opinie.Zalezy mi na niskiej awaryjności. Przesiadam się z Ursusa c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ta skrzynię to już od 20 lat robią i raczej to trwała konstrukcja jeśli weźmiesz 24x24 to będziesz miał jeden półbieg na każdym biegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
Patryk1222 napisał:

Ta skrzynię to już od 20 lat robią i raczej to trwała konstrukcja jeśli weźmiesz 24x24 to będziesz miał jeden półbieg na każdym biegu. 

Skrzynia 24x24 to dokładka rzędu 40 tys więc mi się nie uśmiecha. Czy ta skrzynia 12x12 jest jakaś uciążliwa w pracach polowych. Ciągnik będzie głównym w gospodarstwie . Może mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat tej skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
cinek1808 napisał:

Biegi dobrze zestopniowane  wybierzesz odpowiedni do każdej pracy. 

To jest ważne, właśnie nie chciałabym takiej sytuacji że 2bieg za wolny 3ci za szybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Mam t5 z 2012 roku z ta skrzynią z półbiegami a sąsiad ma td 5 czyli ta sama skrzynia, ale bez połówek. On przy cięższych pracach nie może dobrać biegu, a u mnie jest dużo łatwiej. w transporcie z dwiema przyczepami o wadze 25 ton bez połówek to bym się zapłakał. Jak Będziesz robił 200 godzin rocznie to bierz tańszy, ale jak 1000 to dołóż bo się w paliwie spłaci. Ps Te skrzynie na drugim zakresie strasznie wyją. Po kilku godzinach nie można wytrzymać.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16

No to mnie pocieszyłeś,Ten ciągnik raczej ciężko nie będzie miał,mam 8h ornych z czego pół warzywa, pół zboża. Czy w Styer kompakt i Case farmal też są te same skrzynie co w Nh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, domanpower napisał:

No to mnie pocieszyłeś,Ten ciągnik raczej ciężko nie będzie miał,mam 8h ornych z czego pół warzywa, pół zboża. Czy w Styer kompakt i Case farmal też są te same skrzynie co w Nh?

Steyer i case to to samo z inną maska i wnętrzem no i cena oczywiście

Tak z ciekawości ile teraz trzeba położyć za takiego nh ? Swoimi czasy bardzo się takim interesowałem do kupna ale odpuściłem temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Na areał 8 ha bierz 12x12 miałem taką skrzynie nie jest jakoś zbyt dokuczliwa do prac polowych używałem 6-7 bieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
damianos95 napisał:

1 godzinę temu, domanpower napisał:

No to mnie pocieszyłeś,Ten ciągnik raczej ciężko nie będzie miał,mam 8h ornych z czego pół warzywa, pół zboża. Czy w Styer kompakt i Case farmal też są te same skrzynie co w Nh?

Steyer i case to to samo z inną maska i wnętrzem no i cena oczywiście

Tak z ciekawości ile teraz trzeba położyć za takiego nh ? Swoimi czasy bardzo się takim interesowałem do kupna ale odpuściłem temat 

260 do reki z placu,a u innego dilera dostępny dopiero za 2miesiace ale cena to 300 brutto za ten sam ciągnik


ENDURAK91 napisał:

Na areał 8 ha bierz 12x12 miałem taką skrzynie nie jest jakoś zbyt dokuczliwa do prac polowych używałem 6-7 bieg 

nie jest zbyt dokuczliwa? to co tam będzie trochę lepiej niż w ciapku:) Ten ciągnik ma 4 biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ta skrzynia to najprostsza konstrukcja jaka jest dostępna i najtańsza 

komfort jazdy (biegi pod obciążeniem) idzie w parze z ceną.

Na 8 ha to się nie napracuje ten sprzęt pomijam fakt że nim się zwróci minie 30lat bo 300tys to spora sumka do tego wszystkie maszyny bo od c330 to trochę śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
Patryk1222 napisał:

Ta skrzynia to najprostsza konstrukcja jaka jest dostępna i najtańsza 

komfort jazdy (biegi pod obciążeniem) idzie w parze z ceną.

Na 8 ha to się nie napracuje ten sprzęt pomijam fakt że nim się zwróci minie 30lat bo 300tys to spora sumka do tego wszystkie maszyny bo od c330 to trochę śmiech.

nie rozumiem takiego gadania że mało biegów, że nie można pod obciążeniem?Ja jak w ciapku włączyłem czwórke na początku pola to dopiero na końcu wyłączyłem, ewentualnie się trochę pług podniosło, więc taki ciągnik nie dał by sobie rady


domanpower napisał:

Patryk1222 napisał: Ta skrzynia to najprostsza konstrukcja jaka jest dostępna i najtańsza  komfort jazdy (biegi pod obciążeniem) idzie w parze z ceną. Na 8 ha to się nie napracuje ten sprzęt pomijam fakt że nim się zwróci minie 30lat bo 300tys to spora sumka do tego wszystkie maszyny bo od c330 to trochę śmiech. nie rozumiem takiego gadania że mało biegów, że nie można pod obciążeniem?Ja jak w ciapku włączyłem czwórke na początku pola to dopiero na końcu wyłączyłem, ewentualnie się trochę pług podniosło, więc taki nowy ciągnik nie dał by sobie rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
5 godzin temu, domanpower napisał:

260 do reki z placu,a u innego dilera dostępny dopiero za 2miesiace ale cena to 300 brutto za ten sam ciągnik

 

nie jest zbyt dokuczliwa? to co tam będzie trochę lepiej niż w ciapku:) Ten ciągnik ma 4 biegi.

 

Porównaj sobie ceny z case farmall bo w moim przypadku taniej wychodził i dużo lepsze wyposażenie, mój wyszedł 2 lata temu w podobnym czasie zamawiany 215 brutto, także ładnie poszły do góry. Co do skrzyni to mam 24x24 i to mi brakuje biegów czasami, ale u mnie górki pagórki itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Półbieg to zawsze półbieg. Może się okazać, że kilometr za wolno kilometr za szybko. I nikt ci nie powie, że nie. Bo nikt nie wie jakie masz ziemie i maszyny. Jak dopłata jest dla ciebie za duża to nie kupuj ale jeśli możesz to kup skrzynię 24x24. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Dopłać te 40tys i bierz półbieg. Ja mam TD i półbiegu niestety nie ma, o ile przełożeń nie brakuje, to czasem przy rozpędzaniu przy talerzówce półbieg byłby super.

 

Cytat
Cytat

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
tomeq napisał:

Dopłać te 40tys i bierz półbieg. Ja mam TD i półbiegu niestety nie ma, o ile przełożeń nie brakuje, to czasem przy rozpędzaniu przy talerzówce półbieg byłby super.

 

Cytat
Cytat

 

 

 

Rozmawiałem dziś ze znajomym i ma Td 5 ze zwykłą skrzynią, mówił że jego skrzynia też wyje no i że te skrzynie tak mają, potwierdził to że czasami na zróżnicowanych działkach brakuje mu czegoś pomiędzy drugim i trzecim biegiem.Inny znajomy mówił że w t6 też wyją skrzynie i ogólnie że seria t5 jest awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Powiem tak, to jest śmieszne, chłopak dotychczas robił na 8ha c-330 a teraz zastanawia się czy nie dopłacić 40 tysi do lepszej skrzyni - w ciągniku za 300 ... do licha, jak Ci będzie brakowało tego półbiegu to zaorzesz c-330 😃

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Wyje na II zakresie, na III jest ok. Z resztą kabina jest wyciszona wiec nie przeszkadza to w niczym, niech wyje, grunt, że sprawdzona konstrukcja i  żywotna. Jeszcze zależy co rozumiesz przez wycie, bo c360 na 5 biegu to to nie jest, bez przesady.

  Co do biegów to jest głowny ciągnik i używam najczęsciej II3 II4 III1 III2 co daje odpowiednio około 7 10 8 12 km/h plus poślizg, jeszcze zależy czy masz skrzynie 30 czy 40km/h to te predkosci się mogą rożnić.

@raven18 on ma 8ha ale połowa to warzywa więc i kasa inna i mimo wszystko godzin też troszke zrobi przy tym.

 

I tak w sumie do tych warzyw nie lepiej Ci kupic t4 20x20 z pelzajacymi?

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Znajomy ma td5.85 fakt wyć wyje ma 1500godzin i się nie rozleciało nic ciągnikaly zgrabny fullechaniczny ale za drogi on płacił 160tys netto z turem i ostprzetem parę lat temu 

Ogólnie jeśli to nie prow itd to mocno bym się zastanowił oglądałem na żywo jeździłem i jak dla mnie za dużo jak na taki ciągnik a to było ponad rok temu teraz już cena kosmos

Może warto przemyśleć używkę ? Tym bardziej że zrobisz nią ile 200-250 godzin myśle max max 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
11 minut temu, raven18 napisał:

Powiem tak, to jest śmieszne, chłopak dotychczas robił na 8ha c-330 a teraz zastanawia się czy nie dopłacić 40 tysi do lepszej skrzyni - w ciągniku za 300 ... do licha, jak Ci będzie brakowało tego półbiegu to zaorzesz c-330 😃

ja po prostu szanuje pieniądze

 

12 minut temu, tomeq napisał:

Wyje na II zakresie, na III jest ok. Z resztą kabina jest wyciszona wiec nie przeszkadza to w niczym, niech wyje, grunt, że sprawdzona konstrukcja i  żywotna. Jeszcze zależy co rozumiesz przez wycie, bo c360 na 5 biegu to to nie jest, bez przesady.

  Co do biegów to jest głowny ciągnik i używam najczęsciej II3 II4 III1 III2 co daje odpowiednio około 7 10 8 12 km/h plus poślizg, jeszcze zależy czy masz skrzynie 30 czy 40km/h to te predkosci się mogą rożnić.

@raven18 on ma 8ha ale połowa to warzywa więc i kasa inna i mimo wszystko godzin też troszke zrobi przy tym.

 

I tak w sumie do tych warzyw nie lepiej Ci kupic t4 20x20 z pelzajacymi?

Właśnie dla każdego to wycie może być inaczej odczuwalne,jakby cos tam było słychać to nie przeszkadzałby mi to.Czyli orka u Cb odbywa się na wyjącym zakresie..

T4 zbyt mały mam jeszcze bydło opasowe takze potrzebny trochę większy ciągnik,a będe chciał dokupic ziemi żeby mieć więcej paszy i słomy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

@domanpower podejrzewam, że w bliskiej okolicy jakiś znajomy ma jakikolwiek ciągnik z półbiegami - podejdź tam, ładnie poproś aby Ci pokazał o co chodzi. może nawet jest podobny ciągnik jak T5 czy tam Case itp. a jeżeli nie to na placu u dila powinni mieć i niech Ci zaprezentują działanie tego ustrojstwa. ja jestem za półbiegami, jeżeli bierzesz na dofinansowanie to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Mam case farmalla 105u i nh td5 85 i tu nie ma co porównywać w casie skrzynia z półbiegiem to inna robota, nh przyspawany jest do paszowozu więc tam półbieg niepotrzebny aż tak ale do uprawy takiej skrzyni bym nie wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

@domanpower akurat orze na III 8km/h wiec nic nie "wyje". Tylko tak jak mowie to wycie i tak nie przeszkadza bo kabina jest wygluszona. Jezeli o to wycie sie najabrdziej martwisz to jedz do dealera, przejedz sie ciagnikiem i zobaczysz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16

Jak oceniacie agresywność ruszania rewersu hydraulicznego przy skrzyni 12x12 a jak elektro 24x24 nie szarpie?

Wiecie czy moze przy skrzni 24x24 jest jego regulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

Przy skrzyni 24x24 masz regulację reakcji rewersu ;) Jeździłem TD z 12x12, sam mam T5 z 24x24 i nie wyobrażam sobie teraz pracy w polu z skrzynią 12x12.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj