mlodykom1

Jaka kosiarka dyskowa???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodykom1    18

Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Wszystko tylko nie samaz.a broń boże pronar cena niewiele niższa od zachodnich  a jakość daleko wschodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup mchale bo samasz to g.... o, a nie czekaj samasz robi listwy dla MC hale, mam bebnowke samasza 1.85 nic z nią się nie działo przez 10 lat wygląda jak nowa teraz myślę wziąć samasza kdtc 260 na centralnym z opinii wielu użytkowników te modele nie odbiegają od,, zachodu" są naprawdę godne polecenia i przynajmniej części będą będą tańsze i łatwiej dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Akurat ceny części do samasza są zaj.....cię drogie .

Kolega w tamtym roku robił remont rotacyjnej samasz2,10 to mówi że ceny za części się w pale nie mieści droższe niż do podobnej deut fahr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Miałem rotacyjną Samasz 2,1 m. Płakałem ze szczęścia, jak sprzedawałem. To było parę lat temu, więc może jakość się poprawiła, ale myśl inżynierska - nie sądzę. Już same powłoki lakiernicze to porażka, dalej była już tylko ciemność. No ale kupiłem używaną i nie wiem, jak była traktowana przez pierwszego właściciela, więc część awarii można by zrzucić na niewłaściwą obsługę. Tak, czy siak, niesmak pozostał.

Kupiłem kosę Sip. To było jak wyjście z piekła do nieba z pominięciem czyśćca. Pięć sezonów na około 40 hektarach i fantastyczne doświadczenia z koszenia. No ale - nówka sztuka. Nowa to pewnie nie jedna daje radość z pracy. Zobaczymy za dziesięć lat , na razie bez zastrzeżeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, Planuję zakup kosiarki czołowej i mam kilka wątpliwości a nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi.

Kosiarka miała by pracować przy Ursusie 1634 z kosiarka bębnowa Samasz 1.85m

Jaka kosiarkę czołowa dokupić do zestawu, dyskowa czy bębnowa, i jakiej szerokości czy 3 m nie będzie za szeroka?

Łąki mam dosyć nie równe czy szukać kosiarki na centralnym zawieszeniu i jaka firmę byście polecili w kwocie do 20 tyś...🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kup taką, żeby była szersza od ciągnika chociaż po pół metra na stronę, bo inaczej na zakrętach będą zostawały "koguty".

Nowoczesne kosiarki mają bardzo zaawansowane systemy wahliwe i duże możliwości w pracy na nierównym terenie, mnie podobała się Fella Rhamos czy jakoś tak, ale ostatecznie kupiłem dyskową Kuhna. Generalnie nie rozważałem innego systemu cięcia  niż dyskowego, ma więcej zalet niż wad. 

W budżecie 20 tysięcy, to tylko używaną chyba, więc trudno coś polecić, bo ceny od sasa do lasa. 

Ale chyba zacząłbym od wymiany tej bocznej na dyskową minimum 3 metrową, wtedy będzie można uzyskać jakąś sensowną wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Tylna na ten sezon  napewno jeszcze zostaje, a czołowa chce kupić używkę , nie uśmiecha mi się wydawać 60 tys na kosiarkę dlatego zostaje używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
4 godziny temu, panmino napisał:

Kup taką, żeby była szersza od ciągnika chociaż po pół metra na stronę, bo inaczej na zakrętach będą zostawały "koguty".

Nowoczesne kosiarki mają bardzo zaawansowane systemy wahliwe i duże możliwości w pracy na nierównym terenie, mnie podobała się Fella Rhamos czy jakoś tak, ale ostatecznie kupiłem dyskową Kuhna. Generalnie nie rozważałem innego systemu cięcia  niż dyskowego, ma więcej zalet niż wad. 

W budżecie 20 tysięcy, to tylko używaną chyba, więc trudno coś polecić, bo ceny od sasa do lasa. 

Ale chyba zacząłbym od wymiany tej bocznej na dyskową minimum 3 metrową, wtedy będzie można uzyskać jakąś sensowną wydajność.

A podpowiedź mi jeszcze na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki dyskowej sprawdzać szczególnie jakieś elementy? Będzie to używka więc trzeba wszystko dobrze sprawdzić żeby się w jakiś złom nie władowac, a nie bardzo się znam na dyskowych więc każda sugestia się przyda🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Wszelkie hałasy są niepożądane. Miałem przygodę z bocznym Kuhnem. Kupiłem używaną i od początku mocno hałasowała. Mam czołową na takiej listwie i wiedziałem, że coś jest nie tak. No sprawdziłem co mogłem, nic nie znalazłem a kosiarka rozleciała się na drugi rok.

W kosiarce należy sprawdzić, czy jest olej według instrukcji. Należy poruszać dyskami, jaki mają luz poprzeczny, jeśli jest duży, to może już coś się niedobrego dzieje na trybach. Sprawdź, czy wszystkie przekładnie są suche. No i wiadomo, ogólnie, żeby nie wyglądała na mocno zmęczoną i reanimowaną młotkiem palnikiem i spawarką. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

Kupiłem używaną kosiarkę Claas  disco z kondycjenorem 2,7 metra. W zestawie nie było wałka wom. Wałek jakiej mocy i z jakim sprzęgłem powinien być zastosowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj