Polecane posty

stach12    911
3 godziny temu, Agrest napisał:

Żeby przedsiębiorca oryginalny nawóz sprzedał bez vatu to musiałby go przed 1 stycznia wyfakturować by teraz szukać klienta który chce bez vat.

Mało prawdopodobne by tak było.

Za duże ryzyko dziś żeby za 300zł na tonie vatu przedsiębiorca ryzykował spotkanie z US i prokuratorem.

Worki z olx ja wklejałem i to chyba na polifoskę.

faktura poszła na dopłate do nawozu i nie o 300 chodzi a o 2300

boogie7    518

W jednym z okolicznych składów handlarz - rolnik, całymi latami nie wystawia kupującym żadnych "kwitów". W dodatku towar sprzedaje w cenie rynkowej, bez żadnych "upustów". W zeszłym roku była z tego powodu afera, bo chłopy nie miały dokumentu zakupu, żeby starać się o te dopłaty nawozowe.. To handlarz zaproponował, że może wystawić faktury za nawóz, który teraz kupią i będą mieli na kolejny sezon. I cyk, z dnia na dzień saletra zmieniła cenę z 4 na 5 tyś 😆  A ludziska woziły że hej 😁  W czerwcu po "akcji" z dopłatami, cena spadła do 3900 😆 W grudniu miał saletre po 3800, ale od razu zaznaczał że już nie może do końca roku wystawić faktury, bo "przekroczy obrót" 🤣  W zeszłym roku był stratny, bo stawka obowiązywała zero, to teraz będzie próbował z nawiązką sobid odbić. 😋

• Like 1

Krzysztof81    3961

U mnie u lokalnego tak samo. Nie można od ch*ja faktury sie doprosić, zawsze jakieś wymówki. Kupują u niego tylko małorolni i rolniki starego typu. Wszyscy ogarnięci przestali bo ile to można k**we prosić o fakture. On albo wszystko na siebie, albo sprzedawał faktury innym. Do tego w covidzie wziął 600tys dofinansowania "za straty".

Edytowano przez Krzysztof81
  • Like 3

statham7    9
26 minut temu, Krzysztof81 napisał:

U mnie u lokalnego tak samo. Nie można od ch*ja faktury sie doprosić, zawsze jakieś wymówki. Kupują u niego tylko małorolni i rolniki starego typu. Wszyscy ogarnięci przestali bo ile to można k**we prosić o fakture. On albo wszystko na siebie, albo sprzedawał faktury innym. Do tego w cobidzie wziął 600tys dofinansowania "za straty".

Chodzi ci o ten skład na Polna 2 ?

• Like 1

jarecki    3274

a u mnie faktura jest , gosc prowadzi skład budowlany zatrudniając około 8 osób , bez wyfakturowania czy wystawiania paragonów nie ogarnął by firmy a tak to kontroluje stany magazynowe za pomocą komputerów . 

Bercik92    2210
1 godzinę temu, statham7 napisał:

Chodzi ci o ten skład na Polna 2 ?

Albo ze szkolnej 17 😅

• Like 1

6 godzin temu, boogie7 napisał:

W jednym z okolicznych składów handlarz - rolnik, całymi latami nie wystawia kupującym żadnych "kwitów". W dodatku towar sprzedaje w cenie rynkowej, bez żadnych "upustów". W zeszłym roku była z tego powodu afera, bo chłopy nie miały dokumentu zakupu, żeby starać się o te dopłaty nawozowe.. To handlarz zaproponował, że może wystawić faktury za nawóz, który teraz kupią i będą mieli na kolejny sezon. I cyk, z dnia na dzień saletra zmieniła cenę z 4 na 5 tyś 😆  A ludziska woziły że hej 😁  W czerwcu po "akcji" z dopłatami, cena spadła do 3900 😆 W grudniu miał saletre po 3800, ale od razu zaznaczał że już nie może do końca roku wystawić faktury, bo "przekroczy obrót" 🤣  W zeszłym roku był stratny, bo stawka obowiązywała zero, to teraz będzie próbował z nawiązką sobid odbić. 😋

w mojej okolicy jest handlarz który wykombinwał tak że jak kupujesz nawóz i chcesz fakturę to nawóz droższy 1tyś na tonie a bez papieru taniej, tak sprzedawał w ubiegłym roku przed akcją z dopłatami nawozowymi. gość chyba sprzedawał osobno jeszcze same  faktury

Edytowano przez monstercase457
  • Haha 1

boogie7    518
6 godzin temu, jarecki napisał:

a u mnie faktura jest , gosc prowadzi skład budowlany zatrudniając około 8 osób , bez wyfakturowania czy wystawiania paragonów nie ogarnął by firmy a tak to kontroluje stany magazynowe za pomocą komputerów . 

Wystarczy że każdy sprzedawca ma "swój" kajecik i zapisuje w nim wszystko co sprzedaje. Na koniec dnia właścicielka (sklep z częściami do maszyn ) zbiera kajeciki, siada w biurze i wystawia faktury za dzienny obrót, zaprzyjaźnionym "vaciarzom". 4 sprzedawców pracuje na sklepie.

MatiRol92    72

zastanawiam sie nad zakupem RSM 28+5s  podzielicie sie swoimi doświadczeniami z tym RSM-em? Zawsze stosowałem RSM32, opłaca sie to 5% siarki? 

mam propozycje ceny 3020 netto

Edytowano przez MatiRol92

Jurniczek    214
15 minut temu, MatiRol92 napisał:

zastanawiam sie nad zakupem RSM 28+5s  podzielicie sie swoimi doświadczeniami z tym RSM-em? Zawsze stosowałem RSM32, opłaca sie to 5% siarki? 

Pewnie że się opłaca. Przecież to tylko 4 krotnie droższy jak przed podwyżkami a był już 8 krotnie. Zboże drogie i będzie jeszcze droższe jak to twierdzi twój guru. Durni  chłopi nie chcą takiego taniego nawozu a my z GA dbamy o polskich rolników bo chętni byli płacić 5700.

• Like 1

Tomek90    2303
1 godzinę temu, MatiRol92 napisał:

32 plus kizeryt albo siarczan magnezum

MatiRol92    72
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

32 plus kizeryt albo siarczan magnezum

czyli lepiej stosować czysty RSM?

Krzysztof81    3961
11 godzin temu, boogie7 napisał:

Wystarczy że każdy sprzedawca ma "swój" kajecik i zapisuje w nim wszystko co sprzedaje. Na koniec dnia właścicielka (sklep z częściami do maszyn ) zbiera kajeciki, siada w biurze i wystawia faktury za dzienny obrót, zaprzyjaźnionym "vaciarzom". 4 sprzedawców pracuje na sklepie.

Dokładnie. W jednej firmie z częściami na żywca jak ktoś kupuje to zapisuje w zeszycie a później cyk fakturka koledze i zwrot 50% vatu w kieszeń.

• Thanks 1

EmilPlayP    58

Z pewnością pamiętacie jak nasi wspaniali rządzący straszyli, że mogą być "zatory" w dostawach i straszyli brakiem nawozów wiosną, u mnie na lokalnym składzie wygląda to tak, że gość Listopad/Grudzień kupił tyle wszelakiego nawozu, że jeszcze nie widziałem nigdy takiej ilości u niego, no i w sumie sporo sprzedawał na starym roku trzeba podkreślić, teraz ten sam nawóz cena +8% vatu, a nawozu w brud, byle w portfelu było. Saletrzak 3720 Saletra 4050 Polifoska 6 4600 Ceny brutto.

Pitekk    61

EmilplayP@ ten w Wiśniewku?

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

maciej    169

3500 zł brutto mocznik +transport ktoś ma lepszą cenę ogólnie przy tej cenie gazu mocznik powinien kosztować max 1500zł

• Thanks 2

EmilPlayP    58
Pitekk napisał:

EmilplayP@ ten w Wiśniewku?

Widzę, że kolega z okolic chyba i jest w temacie :)

Pitekk    61

Jestem z WZU, ale kupowałem tam pszenżyto.

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

chuck00    207
14 godzin temu, marek1977 napisał:

@Tomek90 dobrze ci radzi dasz czysty rsm+kizeryt i masz wszystko co trzeba .

Dobrze radzi, jeśli nie będzie chciał rozlewać na mrozie. 32 skrystalizuje się i d*pa. Z 26 nie ma tego problemu-coś za coś.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

tommy66692    2284

Ja to nie wiem czy nie zastosuje samego rsm 26, trzeba ograniczac koszta a żeby się bawić w kizeryt musiałbym kupić go z 10 ton a to już są nie małe pieniądze 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj