Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    162

Obecnie białoruski rsm 33 mam możliwość zakupić po 1420 netto. Ale chłopina powiedział mi że mam jeszcze poczekać. Przyjedzie tańszy transport

Piotrass    14

Gdzie najtaniej można kupić całe auto mocznika,? pogranicze woj.lodzkiego i wielkopolskiego

zieloneckiii    34
krychu napisał:

Obecnie białoruski rsm 33 mam możliwość zakupić po 1420 netto. Ale chłopina powiedział mi że mam jeszcze poczekać. Przyjedzie tańszy transport

sprawdzony masz ten białoruski?

krychu    162

W tamtym roku miałem i dałem do badania. Wyszło 33 azotu. Sprzedawca ten sam i twierdzi że z tego samego źródła

miwigos    3556
15 godzin temu, seba1985 napisał:

Z 20 lipca agroefekt można było wcześniej jeszcze z 60 złotych taniej kupić 

Jako ciekawostka pojawiał się wiosną i teraz też mocznik z Kazachstanu,tylko niech ktoś mądry pokaże mi te zakłady chemiczne w tym kraju które go produkują 

IMG-20230720-WA0003.jpg

Cenik był ale u nas niedostępny , te małe ilości co firmy dostały to zabrały do siebie

Widze że na wschodzie macie dostępny import  sporo tańszy, prpoprcjonalnie do zboża

Edytowano przez miwigos

matek89121    2285

My tu na wschodzie mamy wszystko ze wschodu i się zastanawiam czy to Niemcy chcą nas przejąć czy ukraińcy.

• Haha 1

Fugeo    281

Litewski saletrosan 30-15 stosował ktoś? Wart uwagi czy lepszy polski?

galan99    7692

Chemirol Sp. z o.o. Oddział - Artykuły rolne Siennica Różana

Saletra bb- 34 cena Netto 1800 zł .

TeamAgro Krystyna Kuczyńska , Saletra 32 bb cena 1980 zł brutto .

Nic nie tanieje trzymają cenę .

• Thanks 3

marek1977    1331

Mnie się wydaje że stanieje , pytanie ile i kiedy . Dzisiaj był u mnie znajomy  przedstawiciel handlowy ,to mówił że magazyny pełne ,a ludziska nie kupują. Jest pewna grupa bogatszych ,co już mają towar ,ale generalnie to marazm na rynku zapanował .

• Like 1

Fugeo    281

Stanieje jak sezon wystartuje u ludzie wysieja pierwszą dawkę. Nie liczyłbym teraz na spadki na poziomie 300-400 zł na tonie. Teraz pewnie będą wahania kilkadziesiąt złotych w dół/góra.

dyziek_1    51
Dnia 11.12.2023 o 09:44, Fugeo napisał:

Litewski saletrosan 30-15 stosował ktoś? Wart uwagi czy lepszy polski?

17,9% formy amidowej N

11,9% formy amonowej N

Musisz sam sobie odpowiedzieć czy Ci taki pasuje :)

Dnia 11.12.2023 o 09:52, maniana napisał:

Jakie są u was ceny soli potasowej i npk? Kupować czy też czekać jak z azotem?

Sól potasowa 1980 netto, npk 2800-3050 netto w zależności od składu i pochodzenia.

boogie7    519
21 godzin temu, marek1977 napisał:

Mnie się wydaje że stanieje , pytanie ile i kiedy . Dzisiaj był u mnie znajomy  przedstawiciel handlowy ,to mówił że magazyny pełne ,a ludziska nie kupują. Jest pewna grupa bogatszych ,co już mają towar ,ale generalnie to marazm na rynku zapanował .

Wystarczy zacząć podnosić ceny, to marazm się skończy 😎

boogie7    519
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Podnieśli przecież jak zaczęli wypłacać zaliczki dopłat. :)  

Widocznie za mało 🤔

dzidzia202    295

Czyli jak udziałowcem azotów jest rusek a teraz azoty tracą na wartości to za symboliczne 1 euro Tusk sprzeda jakiemuś Niemcowi co postawi azoty do pionu. A tak po za nawiasem jak Rosja zalewa rynek niemiecki nawozami to myślicie ze nowy premier pozwoli kupować z zachodu.

kibix    285
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

Czyli jak udziałowcem azotów jest rusek a teraz azoty tracą na wartości to za symboliczne 1 euro Tusk sprzeda jakiemuś Niemcowi co postawi azoty do pionu. A tak po za nawiasem jak Rosja zalewa rynek niemiecki nawozami to myślicie ze nowy premier pozwoli kupować z zachodu.

skąd się tacy ludzie jak Ty biorą. Temat o nawozach wszyscy dyskutują o cenach a zawsze się jakiś dzban znajdzie co wejdzie w temat polityki i jeszcze wymyśla jakieś teorie spiskowe. Mamy szengen i europejskie stowarzyszenie wolnego handlu możesz sobie sam pojechać do tego niemca kołówką i  te 2 bigbagi mocznika kupić.

rsm 32 1540 netto

GRZES1545    9049

Takie tam embargo UE na Rosję w związku z wojną 😏

https://biznesalert.pl/rosja-zalewa-niemcy-nawozami/

3 godziny temu, dzidzia202 napisał:

Co ma nie pozwolić jak dasz Niemcowi zarobić. 

galan99    7692

Niema .

Z sankcji UE wyraźnie wykluczone są dostawy żywności i nawozy: eksport żywności z Rosji na rynki światowe nie jest objęty restrykcjami. Działalność obejmująca żywność i nawozy z Rosji jest dozwolona, podobnie jak ich nabywanie, transport i dostarczanie.

dzidzia202    295

Ale jak wszyscy mówili że na zachodzie było taniej jak w Polsce to jakoś nikt nie woził tych nawozow a w tym roku jakoś można bez przeszkód jechać kupić te dwa worki mocznika i sobie przywieść dwukulka bo wątpię.

• Like 1

drobny    216

Wczoraj pytałem okolicznego skupu zbóż to mówił ze będzie miał mocznik z Litwy za 1800zł brutto 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj