Polecane posty

dantur96    348
2 godziny temu, v11 napisał:

W opolskim takiego roku nie było od dziesięcioleci spadło już prawie 650l i idealne rozłożenie miesięczne -były momenty suszy ale nadgoniło nie ma co narzekać i to są dane ze stacji meteo 

Gdzie sprawdzić takie dane. Chciałbym sprawdzić w swoimi rejonie. Na oko to w tym roku nwm czy 300 l było 

miwigos    3547

Należy mieć swój deszczomierz, a żeby dokładnie to na każdym polu po 4 szt. w każdym narożniku i wyliczyć średnią

• Haha 1

przemek28_28    2113

Dlatego napisałem że dwóch ludzi, a jak jeszcze bedzie miedzy skrajnymi polami ze 20km to trzeba ze dwóch dziadów we wsi żeby smsy wysyłali że padało🤣

Gość   
Gość
2 godziny temu, miwigos napisał:

w piaśnicy

Co to jest 🤔

miwigos    3547
47 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Co to jest 🤔

Piasek jak na plaży

miwigos    3547

V i VI kl. to wiesz co powinno rosnąć , okresowe susze będą z nami już na zawsze , więc w takie ziemie inwestowanie to jak gra w totka , większość traci niz zyskuje

• Like 1

v11    1006
2 godziny temu, dantur96 napisał:

Gdzie sprawdzić takie dane. Chciałbym sprawdzić w swoimi rejonie. Na oko to w tym roku nwm czy 300 l było 

Gdzie wy żyjecie jak ja już prawie starzec jeszcze coś tam czaję a wy młodzi z perspektywami nie macie się na czym oprzeć .Platforma eDWIN prawie cała polska pokryta stacjami z kilkoma dziurami -mam szczęście 300 m od mojego największego pola 

1 minutę temu, miwigos napisał:

V i VI kl. to wiesz co powinno rosnąć , okresowe susze będą z nami już na zawsze , więc w takie ziemie inwestowanie to jak gra w totka , większość traci niz zyskuje

To jak będzie nie wie nikt można przypuszczać - w historycznych badaniach lodowców zawsze były okresy chłodu i gorąca podobnie naturalne jest to jak wymieranie gatunków -człowieka nie było gatunki wymierały- człowiek jest gatunki wymierają oczywiście przyśpieszamy niektóre procesy a proces lodowacenia jest dużo bardziej zabójczy niż ocieplenia  oczywiście w pewnym zakresie 

• Like 1

dantur96    348
31 minut temu, v11 napisał:

Gdzie wy żyjecie jak ja już prawie starzec jeszcze coś tam czaję a wy młodzi z perspektywami nie macie się na czym oprzeć .Platforma eDWIN prawie cała polska pokryta stacjami z kilkoma dziurami -mam szczęście 300 m od mojego największego

To strona oszukuję u mnie maj i czerwiec pokazuje po 40 mm wody a w maju praktycznie wcale nie padało dwa deszcze były tylko i nwm czy 10 l napadało 

PawelWlkp    726

Koło mnie stacje ma freemeteo. Co pół godziny aktualna temperatura wiatr opad. Można sobie miesiąc po miesiącu przejrzeć. Wiadomo burza czasem to kwestia kilkuset metrów i zupełnie inny opad. 

Ale ile oni tych stacji mają to nie wiem.

v11    1006

to nie korzystaj u mnie się pokrywa -kilka km odległości robi niekiedy różnicę jedna burza i jest inaczej sprawdż inne w okolicy i porównaj 

miwigos    3547

Wcale nie patrze na te stacje bo ich jest za mało u mnie mała wioska kikunaście gospodarstw , a rozbieżności w opadach spore , teraz pada punktowo

v11    1006

Zawsze każdemu wydaje się że pada wszędzie tylko nie na jego polu tak jest było i będzie 

miwigos    3547

U nas w wiosce każdy ma deszczomierz od wielu lat , to wiemy że są różnice

v11    1006

i co miesiąc siadacie i porównujecie wyniki? 

przemek28_28    2113
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Mądrego to dobrze czasem posluchac- gadasz tak bo mieszkasz w okolicy gdzie dobre macie ziemie, a według twojej logiki to 3/4 kraju lasy, tajga normlanie

• Like 4

v11    1006

Też ryje na V i uważam że to powinno być zalesione chociaż od kiedy idzie ST jest lepiej szkoda że nie 20 lat temu 

miwigos    3547

Na dłuższą mete jak pogoda będzie niesprzyjała , a raczej tak będzie , to pomału do tego dojdzie, trzeba czasu, kto młody przejmie taką nierntowną działność

18 minut temu, v11 napisał:

i co miesiąc siadacie i porównujecie wyniki? 

Po każdym deszczu są telefony, albo sie widzimy raz w tyg. , ja to kontroluje w tych rejonach gdzie są moje pola , jak sa odleglejsze to stoi deszczomierz na moim polu

2 minuty temu, v11 napisał:

Też ryje na V i uważam że to powinno być zalesione chociaż od kiedy idzie ST jest lepiej szkoda że nie 20 lat temu 

Na takiej to tylko kuku , ale w rejonie gdzie są wieksze opady , u mnie 550 mm jest dobrym wynikiem, obecny rok do dziś 350,5 mm

PawelWlkp    726

Ale jak wieje silny wiatr to zwykle deszczomierze nie są dokładne. Często ludzie mają przy budynkach i potem wychodzi różnica. 

Edytowano przez PawelWlkp

XTRO    1549
8 godzin temu, v11 napisał:

W opolskim takiego roku nie było od dziesięcioleci spadło już prawie 650l i idealne rozłożenie miesięczne -były momenty suszy ale nadgoniło nie ma co narzekać i to są dane ze stacji meteo 

w 80% kraju tak było ale większość i tak płakała że susza. Ogólnie suszy nie było w tym roku, chyba że mała cześć kraju gdzie faktycznie opady mijały 

• Haha 4

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj