Polecane posty

Michall51    51
9 godzin temu, ravoj napisał:

Chyba import, tak LHR

A u kogo? 

Jakie macie zdanie o tej poli 7? :d

Warto to kupić pod rzepak? 

slawekz1975    188

kuj pom cwl saletra bb 1700 canwill 1390 poli 3200 fosforan 2900 ale idzie jak woda azoty nieznacznie dygli na dól ruch spory

zetorr6441    365
14 godzin temu, ravoj napisał:

Saletra po 1800 a NPK 6-20-30 za 3100 brutto

Dobra cena czy można taniej. Połowę nawozów kupię teraz, połowę na wiosnę, bo w tym kraju pierdolca można dostać. 

Pisałem jedną stronę w stecz

Npk 7-20-30 2700brutto przy 4t

Saletra 1680 była niedawno też przy kilku t

Podlaskie 

brodziak81    189

Jak u was z dostępnością npk na skladach? Mialem zamowiona poli7 po 2600brutto i cisza nawozu brak na skladzie niema jedzie i dojechać nie może.

mds212    2139

bój import skład niby jak Poli 5 cena 2600. tak się zastanawiam czy wziąć. miesiąc temu miałem propozycję Poli 7 za 2700 i nie wziąłem a dziś już za tyle nie dostanę.

PTrend    3
1 godzinę temu, brodziak81 napisał:

Jak u was z dostępnością npk na skladach? Mialem zamowiona poli7 po 2600brutto i cisza nawozu brak na skladzie niema jedzie i dojechać nie może.

Ja zmówiłem po 2550zł brutto, ale też ma dopiero dojechać na punkt. Oby się pojawiła jakoś na dniach.

Edytowano przez PTrend

Rolniik122    113
3 godziny temu, PTrend napisał:

Ja zmówiłem po 2550zł brutto, ale też ma dopiero dojechać na punkt. Oby się pojawiła jakoś na dniach.

Ostatnio u lokalnego kupowałem siatke do prasy to widziałem mają od cholery z bialchemu, amofoski jakieś resztki i z sporo polifoski 6. Lubelskie

melon10641    1221

Nie dzwoniłem, wpierw rozeznanie to robię. 

W lutym kupowałem podobnie firma Elbląg, wystawione lubelskie, skład Terespol bo tam bocznica kolejowa i rozładunek- Małaszewice dokładnie.  Import w 1000kg ale to był ruski ale oficjalnie tego nie podawali. Kupiłbym dalej z tej firmy ale nie mają to szukam innego importu. 

Edytowano przez melon10641

XTRO    1553

Wczoraj zabrałem ostatnia ilość fosforanu z okolicznego punktu po 3200 brutto.

Ma ktoś namiary na sól w lubelskim? Okolice Radzyń biała, parczew 

Matys1990    23
49 minut temu, XTRO napisał:

W bezwoli jest, fosforan NPS 10-35 15 i sól 2200 netto 

GRZES1545    9053
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Adept w Białce jeszcze sól mieli.

• Thanks 1

czesio200    3400
Dnia 16.07.2023 o 09:05, tytanowyJanusz napisał:

Czesio ma zadbane pola - wywapnowane, jak zabiera słomę to daje jakiś obornik. Także też tak myślę że więcej deszczu i kolega miał by rekordy plonu

Jak miło usłyszeć coś dobrego na swój temat. Tak dbam o ziemię o swoją i dzierżawy tak samo. Często ojciec mówi pakujesz tyle a zaraz mogą ci zabrać. No cóż ryzyko. Ja nie będę patrzył jak uprawa się męczy na polu. Tak plon średni jęczmienia był super koło 7t. Najlepsza działka 7.6t tak wiem inni zbierają 10. Ale u mnie mozaiki straszne i do tego 2 mieś nie padało. Dołki sypały lux górki tonę.  Pszenica na 3 i 4 klasie nie dała 6t niestety nie wytrzymała bez wody. Jare w okolicy nie pokrywały kombajnu i w sumie moje owsy na oborniku lepsze też nie były. Łubin zasiany 200kg jak co roku dał plonu 50kg jeszcze tak źle nigdy nie było. Tak żeby nie było że tylko się chwałę czy tylko narzekam. Jedno super drugie porażka stulecia.

• Like 3

czesio200

tytanowyJanusz    3722
Dnia 12.08.2023 o 07:04, XTRO napisał:

Abept tak jak wspomniał Grześ i u Mazurka za 2.500 w BB

8 minut temu, czesio200 napisał:

Jak miło usłyszeć coś dobrego na swój temat. Tak dbam o ziemię o swoją i dzierżawy tak samo.

Przecież widać co robisz i jak robisz także noo

• Thanks 1

krilan06    2479
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

Jak miło usłyszeć coś dobrego na swój temat. Tak dbam o ziemię o swoją i dzierżawy tak samo. Często ojciec mówi pakujesz tyle a zaraz mogą ci zabrać. No cóż ryzyko. Ja nie będę patrzył jak uprawa się męczy na polu. Tak plon średni jęczmienia był super koło 7t. Najlepsza działka 7.6t tak wiem inni zbierają 10. Ale u mnie mozaiki straszne i do tego 2 mieś nie padało. Dołki sypały lux górki tonę.  Pszenica na 3 i 4 klasie nie dała 6t niestety nie wytrzymała bez wody. Jare w okolicy nie pokrywały kombajnu i w sumie moje owsy na oborniku lepsze też nie były. Łubin zasiany 200kg jak co roku dał plonu 50kg jeszcze tak źle nigdy nie było. Tak żeby nie było że tylko się chwałę czy tylko narzekam. Jedno super drugie porażka stulecia.

Znam takich co mają dzierżawy i co rok słyszę że oni nie wapnują bo to tylko dzierżawa. I tak co roku takie place że nic nie chce rosnąć 

• Like 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj