Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

GRZES1545    8980
1 godzinę temu, cikenos napisał:

W nocy -4 tak die zastawisz czy z kizerytem nie wjechać 🤔

Nad czym się zastanawiać jeszcze jak marzec za pasem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Udajesz madrego a gowno wiesz. Jakbys choc troche wiedzial  jak pwostaje saletrzak to bys wiedzial ze wapno nie ejst celowo dodawane zeby likwidowac skutkiz akwaszenia tylko jest produkltem uzywanym w produkcji podczcas granulacji. Wiec jest produktem ubocznym w nawozie.

jest popyt jest podaz. Ludzie potrafia za wapno granulwoane dac 400zl gdzie w tej cenie 5t wapna luzem.

 

Chyba Kolega nie  zna cen wapna luzem. Jazwica 130 , radkowit 175zł. Granule można poniżej 400 za kredę już dostać.

A czy to uboczne  wapno w granuli Salmagu czy Saletrzaku czy nie, jakaś zawartość jego jest i z pewnością minimalne działanie jakieś ma, do tego dochodzi ta sam zawartość magnezu. Jak dla mnie ten nawóz nie jest zły, kwestia ceny.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nie jest zly, tylko jest za drogi w stosunku do skladnikow, duzo lepiej wychodzi cenowo saletra a te same formy azotu. A co do cen wapna. cos za wysokiec eny pdoales. W lato płacilem 2400 za łodke wapna 50% weglanowego

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

U mnie

Saletra 3220zł

Salmag 2790zł i cena dla mnie na plus dla salmagu dlatego że zostaje trochę magnezu i wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Te ilosci wapna w nawozie to sa takie znikome ze nie warto tego liczyc. To tak jakby do opadow na dzialce dodac ilsoc wody z oprysku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

W węgierskim masz 7% magnezu, podając na rzepak 500kg masz 35% mg  i o 10% więcej niż  w 100kg kizerytu, także aż  tak źle nie jest.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mowilem o wapnie nie o magnezie.

Ja w tym roku chyba w duzej mierze przejde na mocznik bo najtaniej wychodzi, chociaz wole rsm bo rowniotko sie rozleje ale jednak ekonomia swoje robi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149

Kujawsko-pomorskie saletra 3200 mocznik 3150 saletrzak 2750 saletrosan 2850 podobno od marca taniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Dając mocznik przedsiewnie pod buraki nie miałeś problemow ze zgorzelą siewek? I ile go podajesz?

Nigdy. 150-200kg.

Jak przeszedlem na rsm to przed siewem dizie 350 kg RSM 32

Edytowano przez mds212
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
4 godziny temu, mds212 napisał:

Ja sie zawsze stanawialem po co lduzie kupuja saletzrak przeciez to saletra w dodatkiem wapna i duzo drozejz awsze wychodzil od saletry

Kupują bo tańsza od saletry, a na czysty skład nikt nie patrzy. Jak znajomemu tłumaczyłem że w tym ma 27N a w saletrze 34 N to powiedział że będzie brał saletre a niedawno okazało się że dalej saletrzak kupuje bo tańszy. Ogólnie ci małorolni lub ci starsi co gospodarzą to nie patrzą co sypią tylko żeby tanio i dużo. Rok temu kupowali na wsi bontar po 3500zł bo okazja tanio. 

  • Like 2

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ameryki nie odkryłes a tak się zachowujesz każdy wie że saletrzak i saletra to tesame formy azotu, każdy ma kalkulator i może obliczy cenę czystego składnika tyle teoria a jak praktyka? Nie stosowałes nigdy masz porównanie?

Edytowano przez Soltys85
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204
3 godziny temu, melon10641 napisał:

Kogo polecacie do zakupu azotu z imprtu w lubelskim/zamojszczyźnie? Potrzebuję 9t siarczanu amonu i 15t mocznika, ewentualnie całe auto mocznika. 

Belor

5 godzin temu, alandil napisał:

Dziś mi oferowali po 2600 i nic nie mówiła, że się kończy 

To naprawde tam kazdy co innego mówi.  Wczoraj dzwonił  oferowal nawozy i mówił  ze mocznik  wszystko sprzedany i czekaja na nową  dostawę.  Hak sie pojawi to bedzie dzwonił.  Ilosc 24 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaqMF    8

Widzę znowu coś słychać o kolejnych obniżkach? Chyba ciężko będzie przed 1 marca jak ludzie muszą kupić, a jak już to może być, że na składach będą się zastanawiać miesiąc o ile obniżyć tak jak u mnie w okolicy po nowym cenniku z początku lutego składy namyśliły się po 2 tygodniach czy będzie obniżka i dopiero w połowie lutego dostosowali ceny do obecnego cennika 😅 szkoda, że nad podwyżkami tak długo się nie zastanawiali.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Podwyżki dwa razy dziennie. Obniżki dwa razy w miesiącu. I jeszcze płacz że drogo kupiony. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
42 minuty temu, GRZES1545 napisał:

W węgierskim masz 7% magnezu, podając na rzepak 500kg masz 35% mg  i o 10% więcej niż  w 100kg kizerytu, także aż  tak źle nie jest.

Chyba ci się pomyliło , bo zamiast % powinieneś napisać kg , bo skoro piszesz że w 100 kg jest 7% magnezu , czyli 7 kg , to i przecież w 500 kg też jest 7% magnezu , czyli 35 kg , bo według tego co napisałeś że w 500 kg jest 35% magnezu , to musiało by tam go być 175 kg magnezu . % w nawozach  się nie dodaje , tylko czy to 100 kg czy 500 kg , czy tona , to magnezu we wszystkich przypadkach będzie zawsze tyle samo % . np. 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Policzyl dobrze tylko przez pewnie takie chlopskie podejscie pomylil procenty z kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cikenos    6
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Nad czym się zastanawiać jeszcze jak marzec za pasem.

Pytanie czy przy -4 dobrze ebedzie szlo 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

Gdzie najtaniej kupię mocznik granulowany 24 tony lub mocznik 19 ton i 5 ton siarczan amonu też granulowany ?

Edytowano przez rafal12
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waaak    13
6 minut temu, rafal12 napisał:

Gdzie najtaniej kupię mocznik granulowany 24 tony lub mocznik 19 ton i 5 ton siarczan amonu też granulowany ?

Np. Chemirol dzwonić, pytać, parę dni temu oferowali mi po 2900 zł za tone przy zakupie kilku ton, na składzie pewnie jakiś rabat by byl

 

Edytowano przez Waaak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Grupa Azoty zmniejszyła w styczniu 2023 roku produkcję nawozów azotowych o 17 proc., do 265 tys. ton - poinformowała spółka w komunikacie. Produkcja nawozów wieloskładnikowych spadła o 14 proc. i wyniosła 65 tys. ton.
Produkcja nawozów specjalistycznych w pierwszym miesiącu 2023 roku spadła do 14 tys. ton z 18 tys. ton przed rokiem.
Obniżona została też styczniowa produkcja w segmencie chemii (pigmenty, mocznik i oxoplast), a także w tworzywach (poliamid). Przykładowo produkcja mocznika spadła o 39 proc., do 94 tys. ton.
"Wielkość produkcji Grupy Azoty dostosowywana jest do bieżącej sytuacji podażowo-popytowej na rynku europejskim" - napisano w komunikacie.

kupujta bo fabryki nie mają roboty :) 

zamiast obniżyć cenę na npk to zmniejszają produkcję; dla nich, z ekonomicznego punktu widzenia to ruch bardzo rozsądny, ale dla nas kiepski

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Czy ja wiem czy dla nich rozsądny ruch. Przy tak niskiej cenie gazu trzeba produkować ile się tylko da. Chyba że wiedzą że gaz będzie jeszcze tańszy i czekają 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
9 godzin temu, mysza103 napisał:

Chyba ci się pomyliło , bo zamiast % powinieneś napisać kg , bo skoro piszesz że w 100 kg jest 7% magnezu , czyli 7 kg , to i przecież w 500 kg też jest 7% magnezu , czyli 35 kg , bo według tego co napisałeś że w 500 kg jest 35% magnezu , to musiało by tam go być 175 kg magnezu . % w nawozach  się nie dodaje , tylko czy to 100 kg czy 500 kg , czy tona , to magnezu we wszystkich przypadkach będzie zawsze tyle samo % . np. 7

A tak ,dobrze  napisałeś moja pomyłka na szybko pisałem i zamiaś kg wpisałem %🙂 ale końcowo wychodzi tyle co porównałem z kiezerytem, i tyle samo co Ty podaleś👍

Co z @galan99 się stało , nie widać go w żadnym temacie?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj