Polecane posty

jajonasz    1326
3 minuty temu, mysza103 napisał:

Dobrze że na jesień opozycja przejmie władzę , to na pewno nie da nam zginąć , pszenica wróci na 1500zł , rzepak na 3- 3,5 tys, no i oczywiście z Ukrainy nic już nie przywiozą , będzie się miód lał na polskie rolnictwo , tak nam będzie dobrze , 

Wiadomo lepiej siedzieć w gównie po uszy, bo chociaż ciepło i węgla po 3k nie trzeba, tylko potem nie oburzajcie się jak ktoś mówi że to wieś wybrała pis 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

co Ty się do mnie przypierdalasz? nie głosuje na PIS i na PO  bo już powiedziałem co o nich myślę.  Usiądź pomyśl i później pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Podaj przykład, kto kogo rozliczył od lat 90... 

Od Magdalenki jest nie pisana umowa my nie ruszamy waszych a wy naszych

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1326

Przecież nic do Ciebie nie pisze, kończą się argumenty, to się zaczyna agresja, rozumiem, ale wyluzuj trochę albo weź jakieś źółka sobie zaparz. 

4 minuty temu, XTRO napisał:

co Ty się do mnie przypierdalasz? nie głosuje na PIS i na PO  bo już powiedziałem co o nich myślę.  Usiądź pomyśl i później pisz

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
3 minuty temu, jajonasz napisał:

Wiadomo lepiej siedzieć w gównie po uszy, bo chociaż ciepło i węgla po 3k nie trzeba, tylko potem nie oburzajcie się jak ktoś mówi że to wieś wybrała pis 

Nie wiem jak ktoś może powiedzieć że wieś wybrała PIS , toż gospodarstw jest ok 1 mln i chociażby z każdej chałupy poszły 2 osoby i zagłosowały na PIS to jest 2 mln głosów , to się pytam jakim cudem te 2 mln głosów na ok 20 mln osób mogących głosować może wybrać tego czy tego , bo oczywiście rozumiem że w takiej Warszawie czy innym mieście wszyscy są tacy mądrzy i na Pis nie głosuje nikt ( zero głosów ) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

ja najbardziej obawiam się, że  przekręty z totalnej opozycji do swoich dawnych machlojek dorzucą to , czego w ostatnim czasie nauczyli się od pisiorów. To już będzie koniec nie tylko rolnictwa w Polsce, ale całej gospodarki kraju.

Edytowano przez rocknrollnik1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1326

Więc nie głosujmy ani na jednych zlodziei ani na drugich, głosujmy na kogoś kto może im chociaż w jakimś stopniu pokrzyżować plany. 

  • Like 6
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

Przecież nic do Ciebie nie pisze, kończą się argumenty, to się zaczyna agresja, rozumiem, ale wyluzuj trochę albo weź jakieś źółka sobie zaparz. 

 

Człowieku, weź raz jeszcze przeczytaj to co napisałem i pomyśl. Nikt za Ciebie nie będzie podejmował decyzji co i kiedy sprzedawać. Jasno napisałem, że jaki nie byłby rząd to w takiej sytuacji jak mieliśmy to byłoby tak samo albo gorzej. A Wy od razu jedziecie że ja ciągnę za władzą

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

Kupie większe ilosci materiału siewnego  z ua, cena okolice 1000

Handlować nim będziesz? Ciekawe jakie odmiany mają? Sam do 3t potrzebował będę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

Kupie większe ilosci materiału siewnego  z ua, cena okolice 1000

Pszenica paszowa be ale nasiona już ok

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251
37 minut temu, tadi77 napisał:

Pszenica paszowa be ale nasiona już ok

CZA wy.....ć farmerów lokalnych, ciekawe czy kupią "patryjoci " jak usłyszą cene niską


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
8 godzin temu, tommy66692 napisał:

Drogie nawozy, ukraińskie zboze w skupach, to mamy i spieszymy im podziekowac 

8 godzin temu, hubertuss napisał:

Włącz sobie tv i zobacz czy tam jest chamstwo. Po co tak pisać jak nawet nie wiesz.

 

Trzeba było tam być to byś zobaczył... ,,tv prawdę  Ci powie" jak cyganka🙆‍♂️

6 godzin temu, miwigos napisał:

Żadana partia nie zrobi lepej , ale ci musza ponieść kare

I oby nie wrócili POprzednicy...😬

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

PO to niestety jedyna partia zdolna wygrać z PIS. Reszta partii tylko rozdrabnia opozycję a Konfederacja to jest koń trojański na opozycji, polecą do PIS-u robić koalicję przy pierwszej lepszej okazji jak Kukiz.

Wczoraj zgłębiłem trochę temat węgla bo trzeba by coś kupić na zimę i co się okazuje? Standard, ceny na światowych giełdach relatywnie niskie, spokojnie można importować do Polski i sprzedawać z zyskiem na składach po 800-1000zł, ale oczywiście nie można bo przecież PIS-owskie PGG sprzedaje po 1500-1700 + transport 200-300zł. Masakra.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Tu nie chodzi o to, żeby jakaś partia definitywnie wygrała, w tej chwili jedyne sensowne wyjście, to rządy koalicyjne kilku partii, aby nie powtórzyła się sytuacja z samodzielnych rządów ani PO ani PiS

  • Like 8
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    354
15 minut temu, oregano napisał:

bo przecież PIS-owskie PGG sprzedaje po 1500-1700 + transport 200-300zł. Masakra.

Dopłaty do węgla były, to teraz trzeba 2-3 krotnie więcej zabrać. To jest czysty socjalizm.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

Wcale mnie to nie dziwi, to co dane oddasz podwójnie, zawsze tak się kończy. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    145

O co wam chodzi zachłanni Polacy 

https://ukragroconsult.com/en/news/ukrainian-grain-made-polish-cattle-farmers-rich/

''In 2022, prices for Ukrainian grain for export, including to Poland, were 40% lower than the global average for wheat and 30% lower for corn. This difference became the resource that stimulated the development of the meat sector of agribusiness."

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupię kukurydzę, zapraszam priv

Co państwowe to zło, było przerabiane tyle razy. Nikt nie przypilnuje interesu lepiej jak prywatny właściciel


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
oregano napisał:

PO to niestety jedyna partia zdolna wygrać z PIS. Reszta partii tylko rozdrabnia opozycję a Konfederacja to jest koń trojański na opozycji, polecą do PIS-u robić koalicję przy pierwszej lepszej okazji jak Kukiz.

Wczoraj zgłębiłem trochę temat węgla bo trzeba by coś kupić na zimę i co się okazuje? Standard, ceny na światowych giełdach relatywnie niskie, spokojnie można importować do Polski i sprzedawać z zyskiem na składach po 800-1000zł, ale oczywiście nie można bo przecież PIS-owskie PGG sprzedaje po 1500-1700 + transport 200-300zł. Masakra.

Ale typowy PiSior powie że to okazja życia bo przecież węgiel przez Putina i Niemców był po 3 tys. zł a teraz Jarozbaw "obniżył" cenę o 50%. Giełdy światowe?? Przeciętny mieszkaniec Podkarpacia czy Podlasia nie ma bladego pojęcia o czymkolwiek co się dzieje dalej niż granica jego gminy, w najlepszym przypadku powiatu.

jahooo napisał:

Tu nie chodzi o to, żeby jakaś partia definitywnie wygrała, w tej chwili jedyne sensowne wyjście, to rządy koalicyjne kilku partii, aby nie powtórzyła się sytuacja z samodzielnych rządów ani PO ani PiS

PO nie rządziła nigdy samodzielnie, dlatego takich cyrków nie odstawiała.

Marek1129 napisał:

15 minut temu, oregano napisał:

bo przecież PIS-owskie PGG sprzedaje po 1500-1700 + transport 200-300zł. Masakra.

Dopłaty do węgla były, to teraz trzeba 2-3 krotnie więcej zabrać. To jest czysty socjalizm.

A ludzie się cieszyli jak brali, k&rwa po dwa wnioski na dom kombinowali. W kwestii tytułu tematu, sprzedałem z końcem maja 40 ton pszenicy 770 zł netto konsumpcja... I tak jestem szczęśliwcem że w ogóle sprzedałem, od czerwca stop ze skupem. Tak że drogi narodzie, może i węgiel jest drogi ale za to pszenica tania 😂😂😂.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj