Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685
4 godziny temu, Takeda napisał:

ty też zwolennik regulacji cen? to już było i się nie sprawdziło

Przecież teraz cały czas mamy pośrednio lub bezpośrednio regulowanie cen. A uwolnić to wszystko w pisdu i niech się dzieje wola nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Najlepszy byłby ugor techniczny/ekologiczny, jakby dali godziwą dopłatę do tego to zielony lad od raz się zrobi 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Za rok to trzeba będzie za Friko ugorować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Szkoda tylko, że co roku na innej działce. Mam na jednej kawałek mokradla

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
9 minut temu, Tigon napisał:

Za rok to trzeba będzie za Friko ugorować

Nie myślę o jutrze bo jeszcze przede mną dzisiaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

na Ukrainie już pojawiają się głosy za tym aby wyjść z porozumienia korytarza zbożowego....cena jest zbyt niska zboża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196
33 minuty temu, Badwolf napisał:

Szkoda tylko, że co roku na innej działce. Mam na jednej kawałek mokradla

Wg mojej wiedzy można na tej samej. Ale nie śledziłem ostatnich interpretacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

https://www.portalwloclawek.pl/artykul/9133,uwaga-popularne-wafle-z-biedronki-z-pestycydami-produkt-jest-wycofywany

Cytat

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o procesie wycofywania wafli przez firmę Good Food Products Sp. z o.o. W waflach (składniku kukurydzy) stwierdzono obecność niedozwolonego środka ochrony roślin - pestycydu o nazwie chlorpiryfos.

Stosowanie preparatów, po tym terminie w skład których wchodzą Chloropiryfos i Chloropiryfos metylowy , jest niezgodne z prawem. Skąd pochodziła kukurydza? Tego firma nie wyjaśnia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Młody1997 napisał:

Proszę bardzo.

Za okres 1 maja 2018-30 czerwca 2018 (najgorszy w tym roku)-zdjęcie 1. i okres 1 czerwca 2019-31 lipca 2019 (najgorszy w tym roku)-zdjęcie 2. W 2019 w okolicy żniwa były zakończone około 15-20 lipca. Nieważne jaka klasa gleby. Spalone było wszystko-kukurydza, zboża, trawy.

Chłopie na tych mapkach to ja jestem w terenie o największym niedoborze i widzisz nie rozpaczam podobnie jak wszyscy okoliczni bo to standard. A co do zdjęć wcześniej, kukurydza, gdy jeszcze miałem bydło mleczne to połowa pola wyglądała rok do roku tak jak na zdjęciu i to na łegach gdze miałem kawałek ornego na łatanie dziury pokarmowej po 2 pokosie nim odrost umożliwiał wypas, natomiast łąki, trawa to chwast, pierwszy pokos był na pewno dobry, po jednym deszczu moment się zazieleniło i we wrześniu/pażdzierniku miałes towar do zbioru. Bez urazy ale to piz*a nie gospodarz, którego jeden gorszy rok stawia pod ścianą. Wszystko liczysz po styku i przy rekordowych zbiorach? A jak wygląda średnia zysków/strat z 3 ostatnich lat jak się powinno minimalnie w rolnictwie liczyć, o pięciu nie wspomnę. Jak w pierwszym roku zarobisz 100kPLN w drugim 30k PLN, a w trzecim stracisz 50k PLN to cię nie ma? nieważne, że w 4 roku znów będziesz miał 60k PLN zysku? Z takim podejściem i planowaniem to wyrabiać się u kogoś, a nie budować swoje przedsiębiorstwo jakim jest gospodarstwo rolne. Firm krzaków w tym kraju dosyć kolejne niepotrzebne.

Niestety ołowek, kartka, kalkulator i liczysz planujesz  kalkulujesz i zachowujesz margines błędu.  Dobry przykład, paru krowiarzy po sąsiedzku praktycznie wiedziało we wrześniu, że im pasz objetościowych zabraknie, to się obudzili w kwietniu, gdy wiosna nie była tak szybka jak chcieli dodatkowo bez nawozu opóźnili start jak rynek pozamiatany to oni na gwałt szukaja karmy, gdzie mogli w tym wrześniu za tańsze pieniądze niż teraz i po sąsiedzku kupić co braknie. Takich nie żałuję, może jak pierdzielnie między oczy to się nauczą myśleć.

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    498

Nie chce mi się wertować tylu stron postów, więc zapytam; pisiory podbiły stawki dopłat, czy narazie "po staremu" ? 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
Napisano (edytowany)

Te mapki to pic na wodę, fotomontaż. Patrząc na moje uprawy wiem, że jeżeli prognozy się sprawdzą, to plony będą znacznie gorsze niż w 2019. Wtedy IUNG uznał suszę we wszystkich uprawach, włącznie z burakiem cukrowym. W tym roku skrzętnie policzyli wiosenne opady, ale zapomnieli uwzględnić, że w niektórych rejonach po zimie rowy były prawie puste. Na to ich monitorowanie suszy to szkoda pieniędzy, rozwiązać to dziadostwo i tyle...

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
6 godzin temu, Badwolf napisał:

Szkoda tylko, że co roku na innej działce. Mam na jednej kawałek mokradla

Nie wczytywałem się w wątek ale jeśli chodzi o ugór to mi doradca mówił że może być ciągle na tej samej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Ugór może być maksymalnie przez 3lata na tej samej działce , tak przynajmniej twierdzi u mnie gość z odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113

Ugór może być ciągle na tej samej działce, tylko że płatność uzupełniająca jest do niego tylko w pierwszym roku. Jak ktoś chce co roku dostawać do ugoru UPP, wtedy musi co rok zmieniać lokalizację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

To co rolnicy już dopłatami nie gardzicie ? Ugorów szukacie?

Jak zboże było 1300 -1500 , a rzepak 3000, to nawozy za drogie były, 

To co teraz powiecie, zboża w okolicy 600 , kukurydza mokra jak nic się nie zmieni 300, a rzepak w żniwa 1200

A tyle płaczu było 

A już dopłaty zaczęły się opłacać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
14 minut temu, pawelek98 napisał:

To co rolnicy już dopłatami nie gardzicie ? Ugorów szukacie?

 

A ty kim jesteś?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
soltys48 napisał:

14 minut temu, pawelek98 napisał:

To co rolnicy już dopłatami nie gardzicie ? Ugorów szukacie?

 

A ty kim jesteś?

pewnie synem rolnika typu tata da😁😁😁😁

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

Ugór może być maksymalnie przez 3lata na tej samej działce , tak przynajmniej twierdzi u mnie gość z odr

Nie wiem skąd się biorą tacy niedoinformowani w tych odr i jeszcze komuś wniosek wypełnia 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
1 godzinę temu, Michał88 napisał:

Nie wczytywałem się w wątek ale jeśli chodzi o ugór to mi doradca mówił że może być ciągle na tej samej działce.

Mam nadzieję, że mój doradca  się myli. Jeśli tak, to jakoś u mnie będzie z tym ugorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

u nas jeszcze -50 zł minimum od tych cen... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

A na giełdach wczoraj panował ruski kolor, to jeszcze kolejne -50zł na dniach powinno wpaść. Ciekawe gdzie jest dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
Przed chwilą, oregano napisał:

A na giełdach wczoraj panował ruski kolor, to jeszcze kolejne -50zł na dniach powinno wpaść. Ciekawe gdzie jest dno.

Białe kołnierzyki liczą na to, że rolnicy zaczną dopłacać, żeby od nich zboże wzięli

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
9 godzin temu, michal8011 napisał:

I tak będziecie siać te zboża, te rzepaki, te buraki... Po ile by nie były... I zawsze będziecie narzekać 🤣 A pola po 100 000+ za ha to kupujecie i nie narzekacie, że drogo 🤣

Po części masz rację, bardzo duża część rolników nie ma pojęcia jaki jest koszt produkcji tylko narzekają że jest poniżej kosztów.

Odnośnie ziemi na tą chwilę tak jest pytanie co będzie za 2 czy 3 lata (ale tego na tą chwilę nikt nie wie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj